Jump to content

Ie7 Yi Ie8 E Güncelledim Login Yerleri Küçücük?

abdulhey_

Recommended Posts

mxp v3 ü kullanıyorum. merak işte ie8 in böyle sorunlar çıkaracağını bile bile güncelledim ve ie7 den ie8 e geçtim. bazı sitelerdeki login olma yerleri ve site içi arama yerleri küçücük oluyor. bunu nasıl aşarım? yoksa modifiyeden kaynaklanan bi şeymi? yani mxp v3 ü kullanıncamı böyle oluyor? yoksa orjinal xp kullanırken ie8 yükleyincede böylemi oluyor? çünkü daha öncede bir modifiye xp yüklemiştim ie8 li onda da böyle olmuştu. yani aslında kesin bir fikrim yok yardımcı olurmusunuz?

resim eklemeyi hala öğrenemişim:) özür. öğretirseniz sevinirim.

yav işte mesela mynet e mail e girerken kullanıcı adı ve parola yeri ip gibi incecik iş görüyor gerçi ama göremeyecek kadar küçük harfler falan.

ayrıca tüm siteler için uyumluluk modunu kullanı da denedim yine bi şey değişmedi.

birde tüm sitelerde aynı sorun yok kimi yerlerde normal.

eğer çözümü yoksa kaldırayım gitsin yav:) çıktı çıkalı kılım zaten ie8 e:)

resim eklemeyi hala öğrenemişim:) özür. öğretirseniz sevinirim.

yav işte mesela mynet e mail e girerken kullanıcı adı ve parola yeri ip gibi incecik iş görüyor gerçi ama göremeyecek kadar küçük harfler falan.

ayrıca tüm siteler için uyumluluk modunu kullanı da denedim yine bi şey değişmedi.

birde tüm sitelerde aynı sorun yok kimi yerlerde normal.

eğer çözümü yoksa kaldırayım gitsin yav:) çıktı çıkalı kılım zaten ie8 e:)

aca.png

kaldırdım sorun bitti:) gözünü seveyim ie7 nin hem daha hızlı hem daha sorunsuz. gerçi bide şimdi güvenlik açığı şamatası çıktı ie nin onuda ne yapacaz bilmem resmi işlemlerde hep ie yi kullanıyoruz. microsoft işini niye hiç tam yapmıyor hayret. firefox bile ie den çok daha stabil kullanışlı ve hızlı.

aceba aynı xp yimi kullanıyoruz? Black Ultimate Xp Sp3 2010 (emre90'ın sistemi) bilgisayarım>özellikler> Lisans Bilgisi: DESLİTE

Ben şuan Windows7 kullanıyorum. XP olarak ta NeC'in hazırlamış olduğu SP3+Driver entegre olan sistemini kullanıyorum.

kaldırdım sorun bitti:) gözünü seveyim ie7 nin hem daha hızlı hem daha sorunsuz. gerçi bide şimdi güvenlik açığı şamatası çıktı ie nin onuda ne yapacaz bilmem resmi işlemlerde hep ie yi kullanıyoruz. microsoft işini niye hiç tam yapmıyor hayret. firefox bile ie den çok daha stabil kullanışlı ve hızlı.

Internet Explorer ile niye uğraşıyorsunuz ki kullanın Opera olsun bitsin. Fıstık gibi hem daha hızlı. :p

arkadaşlar o sorun temadan temayı degiştirin geçer

dokumacı kardeş valla aklıma geldi gelmedi değil. bi onu denemedim ama. ben wb kullanıyorum xp temalarına geçsem düzelirmi diye düşündüm ama denemedim. neyse ya kaldırdım zaten.

berdush kardeş aslında bir çok özellik hepsinden önce operada vardı bende önceleri opera kullandım. çok görsel güzel bir tarayıcı. ama otomatik tamamlama ve çıkışta geçmişi silme seçeneği yok diye ondan vazgeçmiştim. şimdi varmı bilmiyorum.

firefox ise hepsini eksiksiz karşılıyor. onun için ben format attığımda ie den sonra ikinci tarayıcı olarak firefoxu kullandığımdan sadece onu kuruyorum. yukarda da dediğim gibi resmi işlemler için mecbur ie yi kullanıyorum zaten. neyse yardımlarınız ve ilginiz için saolun.

yav yeri gelmişken iletimize nasıl resim ekliyoruz? konuyla ilgili değil ama öğrensem iyi olur. resimli anlatırmısınız? :p

Evet aynı durumdan bende muzdaribim, resmi yerler hala bu konuda tekel gibi gördükleri Internet Explorer kullanmaya devam ediyorlur. Bu da sinir bozucu. Halbuki explorer den daha kaliteli tarayıcılar var ama ne hikmetse kullanmıyorlar veya destek vermiyorlar.

Resim ekleme oldukça basit. www.imageshack.us adresine gir ve orada Browse yazan yere tıkla, açılan pencereden eklemek istediğin resmi göster, Şimdi Yükle butonuna bas, yükleme tamamlandıktan sonra bir kaç değişik alternatif linkler verilecek, oradan ikinci sırada bulunan "Doğrudan Link" yazanı kopyala ve forumda mesaj yazdığın penceredi bulunan "Resim Ekle" butonuna tıkla, diğer taraftan kopyaladığın linki oraya yapıştır.

Kolay gelsin.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...