Jump to content

Ttnet Paket Değişikliği & Fatura

ysf_09

Recommended Posts

Arkadaşlar paket değişikliği yapmak istiyorum ama işin içinden çıkamadım... şu an 4 gb kotalı internet kullanıyorum ve limitsize geçmek istiyorum... ay sonunu beklemeyi düşünüyordum ama kotam doldu dolacak... kafama takılan limitsize geçtiğimde kotalı iken kullandıgım netin ödeme şekli nasıl olcaktı... zamana göre mi yoksa kullandıgım kotaya göremi... yani mesela bugun ayın 17 si ve eger 18 inde limitsize geçersem bu 17 günlük kotalı oldugum zamanın ücretlendirilmesi kullanmış oldugum 17 günemi yoksa harcadıgım kotayamı... müşteri hizmetlerini aradım derdimi anlatamadım önce kota sonra zaman dedi açıkçası beni pek tatmin edemedi bende suradına kapattım teli :dribble: sonra ttnet online işlemlerine bakayım dedim ve gördüm ki ocak ayının faturası gelmiş... ve 29 lira... bu 29 lira hangi aya ait arkadaşlar bu aya mı yoksa aralık ayına mı... biraz kafa kurcalayınca ve geçmiş ayların faturalarına bakınca bu 29 lira nın aralık ayına ait olmadıgını anladım... ama mantıkende bu aya olması saçma değil mi arkadaşlar... nede olsa kotalıyım harcadıgım kotaya göre ücretlendirme olmucak mı... belki ben bu ay 4gb yı geçicem... hem nasıl olurda daha ay bitmeden fatura gelir... bu 29 liranın bu aya ait dememin sebebi 23 kasımda limitsizden kotalıya geçmiştim... kotalıya geçtikten bu gelen ikinci fatura... geçen ayın tutarı 23 kusur lira ve bu ay gelen fatura 29 lira... yani kotalı olduktan sonra iki ay dolmadan 2 fatura geldi... eger geçen ay gelen 23 liralık fatura diğer ayın olsaydı 49 lira olurdu... yoksa ayın 23 kasımda paket değişikiği yaptıktan sonraki ay sonuna kadar olan 7 günlük fatura mı yoksa :S

herhangi bi sıkıntın olmasın. o gelen fatura ocak ayına ait. mesele ayın 18 inde geçtin diyelim. geri kalan 12 gün limitsiz paketinde kaç lira tutuyosa şubat ayına ekliyolar. ocak ayınıda 18 gün limitli olarak ödemiş ödüyosun.

herhangi bi sıkıntın olmasın. o gelen fatura ocak ayına ait. mesele ayın 18 inde geçtin diyelim. geri kalan 12 gün limitsiz paketinde kaç lira tutuyosa şubat ayına ekliyolar. ocak ayınıda 18 gün limitli olarak ödemiş ödüyosun.

yani hemen şimdi limitsize geçsem hem bu 29 lirayı ay bitmemiş olmasına ragmen hemde ay sonuna kadar olan 13 günlük limitsiz parayı ödücem... ama bu 29 lira 1 aylık kullanım ücreti değil mi sonuçta... ay bitmeden değiştircem tarifeyi düzenlenme olmaz mı bu 29 lirada... yani demek istediğim 17 günlük kotalı internetin paketi yinemi 29 lira...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...