Jump to content

Bios U Resetleyince Sistem Hızlanıyor ? Neden ?

saameet_06

Recommended Posts

arkadaşlar

dfı dark lanparty 790 fx anakart

his hd 4850 ıceq 4 turbo

amd athlon x2 7750 2.7 ghz

1 gb ddr 2 800 bellek

sistemim bu ve win 7 kullanıyorum sorun şuki pc yi kullanmaya başladıktan sonra 3 hafta ortalama gecıyor ve tepkılerde pc nın yavaşlamaya basladıgını hıssedıyorum duzenlı olarak 3-4 gunde bır dısk bırlestırme yapıyorum . ancak bios a reset attığımda bu yavaslama duzelıyor . eskı performansına gerı donuyor ancak tekrar 2-3 hafta gecınce yıne tepkımelerının yavasladıgını hıssedıyorum cok rahat ve tekrar bios a reset atınca duzelıyor sizce norma bişimi bu bana bıraz garıp geldi :S ??

Bendede böyle bir sorun vardı bios falan denememiştim sadece şunu keşfettim ki düzenli olarak her akşam AWC ve Unıblue programlarıyla temizlik yapıyorum ve disk birleştirmeyi hiçbir zaman kullanmıyorum (Bence sorun yaratıyor) önceden 2-3 ayda bir format atıp sistemi yeniliyordum bu şekilde nerdeyse 6 aydır tık yok şıkır şıkır gidiyo

Bendede böyle bir sorun vardı bios falan denememiştim sadece şunu keşfettim ki düzenli olarak her akşam AWC ve Unıblue programlarıyla temizlik yapıyorum ve disk birleştirmeyi hiçbir zaman kullanmıyorum (Bence sorun yaratıyor) önceden 2-3 ayda bir format atıp sistemi yeniliyordum bu şekilde nerdeyse 6 aydır tık yok şıkır şıkır gidiyo

ben genelde sıstemı fazla yormam mesela msn facebook fılan kullanırım oyun oynamıoorum su an ve program fılan kaldırırken de your unınstaller ı kullanıorum artık kalmasın dıe ama yıne öle oluor :S

ben genelde sıstemı fazla yormam mesela msn facebook fılan kullanırım oyun oynamıoorum su an ve program fılan kaldırırken de your unınstaller ı kullanıorum artık kalmasın dıe ama yıne öle oluor :S

Sistemi yormasan da sistem bir süre sonra (5-6 Ay) sistem yavaşlıyor bir ara araştırmıştım bu konuyu wındows un çekirdek yapısıyla alakalı birşeymiymiş neymiş öyle kaldı aklımda bi arada Chıp dergisinde okumuştum bunu böyle oluncada fazla üstüne gitmedim konunun tavsiye ettikleri çözümde anlattığım şekilde ram reg vs temizliğiydi

Bios reseti ise duymadım denemedimde bios nazik bişey zaten tümden kendini kaybeder de ara dur ondan sonra çözümü o yüzden ben biosa blaşmam o da bana

Sistemi yormasan da sistem bir süre sonra (5-6 Ay) sistem yavaşlıyor bir ara araştırmıştım bu konuyu wındows un çekirdek yapısıyla alakalı birşeymiymiş neymiş öyle kaldı aklımda bi arada Chıp dergisinde okumuştum bunu böyle oluncada fazla üstüne gitmedim konunun tavsiye ettikleri çözümde anlattığım şekilde ram reg vs temizliğiydi

ıste sorunda orda yatıyor 5-6 ay olsa gene ıyı bişi demem 3-4 haftada bu hale gelıor :S Uniblue Power Suite ı onerıoorlar bunun ıcın ??

Benim tavsiyem AWC nin free olanını kur ve disk birleştirme yaptırma Unıblue nin de speedupmypc ve registrybooster var ikisinide kur kullan ben bu şekilde AWC nin spayware korumasını ve unıbluenin sistem düzeltmesinden memnunum yuvarlanıp gidiyoz anlıyacağın

Bios reseti ise duymadım denemedimde bios nazik bişey zaten tümden kendini kaybeder de ara dur ondan sonra çözümü o yüzden ben biosa bulaşmam o da bana

Benim tavsiyem AWC nin free olanını kur ve disk birleştirme yaptırma Unıblue nin de speedupmypc ve registrybooster var ikisinide kur kullan ben bu şekilde AWC nin spayware korumasını ve unıbluenin sistem düzeltmesinden memnunum yuvarlanıp gidiyoz anlıyacağın

Bios reseti ise duymadım denemedimde bios nazik bişey zaten tümden kendini kaybeder de ara dur ondan sonra çözümü o yüzden ben biosa bulaşmam o da bana

ben bıos a bayılıoorum hehehe :D

sanırım su programı dıyorsun galıba öle deılmı bu ısımı gorur

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=103917

evt gercekten işe yaradı bu program gozle gorulur derecede

ılk taramada 1005 tane registery buldu sildi sonra 10 tane buldu ama onları sılmedı bırturlu ama sanırım pek bı sorun yaratmaz onlarda diye dusunuyorum :D

adszwel.png

bırde sistem performansa gırdım ılk bas low gosterıyordu sımdı high e cıktı oda gayt ıyı tsk ederm yardım edenlere :pardon:

bırde bişi sorucam driver status (out of date) yazıyor onuda yapmam gerekıyormu ne işe yarıyor o driver yazıyor dıe pek ellesmedım ona ??

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...