Jump to content

Bozuk 1 Tb Disk

InTeGeR

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar;

Maxtor Marka 1TB'lık 3.5" bir harici diskim çalışırken birinin ayağının takılmasıyla düştü ve tekrar açılmadı :good: Harici kutuyu açtım ve diski direk SATA dan takıp çalıştırmayı denedim fakat herhangi bir sonuç alamadım. Disk elektriği alıyor ancak sanki içindeki disk dönmekte zorlanıyorumsu gibi bir ses veriyor.

Bu konuda kazıklanmadan nereden yardım alabilirim.

Engin bilgilerinize sığınıyorum ....

Teşekkürler.

Maxtor? Biraz zor bulursun gibime geliyor çünkü Seagate Maxtor'u satın aldığından beri Maxtor üretim yapmıyor diye biliyorum ama piyasada hala bazen maxtor marka görüyorum işin garibi. Benim de Maxtor marka 160gb PATA hardiskimin kartı yanmıştı, harici kutusunun güç kablosunun biri çıkmış, kart cosladı. Kadıköy yazıcıoğlunda dolaşmadığım dükkan kalmadı, tamir için Antalya'ya gitti geldi, aynı modelden yenisini alıp kartını bozuk olana takarak içindekileri kurtarmayı istedim ama yenisini dahi bulamadım. Bu işi profesyonelce yapan bir yer olduğunu söylemişlerdi, yalnız çok tuzlu olduğu için (o gün için 1000-1500 ytl'den bahsetmişlerdi, ama kesin çözüm) vazgeçmiştim, giden fotoğraflarımın ve dizi/film/müzik arşivlerimin arkasından soğuk su içmek durumunda kaldım. Senin durum biraz daha vahim gibi, eğer düşerken diskler fiziksel hasar görmüşse kurtarmada data kaybın mutlaka olacaktır. Geçmiş olsun.

Muhtemelen garanti kapsamındadır. Garantiye versen bile darbe gördüğüne dair iz varsa garanti kapsamına almamak için ellerinden geleni yaparlar. Diskinde fiziksen hasar oluşmuş anladığım kadarıyla. Bu durumda arkadaşların dediği gibi bu işi yapan yerler var ve 1000 - 1500 tl gibi rakamlar talep ediyorlar. Datalarının geri gelmesi bana göre imkansız. Zira çalışırken darbeye maruz kalan diskin içinde kafaların vurmasından dolayı çizikler oluşur. Tekrar geçmiş olsun...

arkadaş taşınabilir disk demiş...

eğer kutusundan diski çıkarıp satadan bağlamayı denemişsen...ki öyle yazmışsın...kutuyu açtığından dolayı GARANTİ dışı...KUTU da DİSKTE garanti dışı...aynısı başıma geldi...

SEAGATE den uzak dur derim sadece....diskin maxtor ama... SAKIN HA SEAGATE ALMA...

WESTERN DIGITAL ve SAMSUNG gerçekten cok memnunum...

GEÇMİŞ OLSUN...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...