Jump to content

Windows 8.1 | Pro & Single Language | X86 & X64 |

fingerprint
 Share

Recommended Posts

KHEDIRA, 18 dakika önce yazdı:

linkteki çalışmadan ne farkı var bunun? hangisini kurayım?

Sürümler farklı, bu sistemde defender olan sürüm mevcut değil ve performansa yönelik daha fazla özelleştirme içerir, istediğinizi kurabilirsiniz.

Edited by fingerprint
  • Like 1

• fingerprint changed the title to Windows 8.1 Single Language | Performans | X86 & X64 | Mart 2023 |

Naçizane gördüklerim: Sistem hızlı,boştayken ortalama 650-700 mb ram da geziyor.Bing SL veya standart SL 900-1000 civarındadır.Mağaza bu sürümlerde performansı zaten pek etkilemez çünkü Oem ler ve genelde giriş seviyesi cihazlar için üretilmiştir.Oemler için pazar açısından 7 starterin 8 deki karşılığıdır.Gömülü lisansı görmüyor kurulumdan sonra manuel girmek zorundasınız.İmageresold dosyası sanırım sorunlu önbellek temizlense bile 11 de kalmaya devam ediyor.Bu tarz performans çalışmalarında orjinal görünümü değiştirmenin pek iyi olmadığını düşünüyorum illa isteyen kendisi değiştirir.

• Like 1

halilt, 10 saat önce yazdı:

Naçizane gördüklerim: Sistem hızlı,boştayken ortalama 650-700 mb ram da geziyor.Bing SL veya standart SL 900-1000 civarındadır.Mağaza bu sürümlerde performansı zaten pek etkilemez çünkü Oem ler ve genelde giriş seviyesi cihazlar için üretilmiştir.Oemler için pazar açısından 7 starterin 8 deki karşılığıdır.Gömülü lisansı görmüyor kurulumdan sonra manuel girmek zorundasınız.İmageresold dosyası sanırım sorunlu önbellek temizlense bile 11 de kalmaya devam ediyor.Bu tarz performans çalışmalarında orjinal görünümü değiştirmenin pek iyi olmadığını düşünüyorum illa isteyen kendisi değiştirir.

İmageresold dosyasında sıkıntı yok, temalar masaüstü simgeler yolundan simge değiştir yapıp simgelerden birini manuel değiştirdikten sonra tekrar icon önbelleğini temizlerseniz eski iconlara dönersinz. W11 simgelerinin performansa olumsuz etkisi olmaz 

Mağazalı sürümde mağaza arka planda çalışır ve ram kullanımını arttırır,  görev yöneticisinden arka planda çalışan mağaza görevini sonlandırıp bunu test edebilirsiniz.

• Like 1

GECİKMİŞ BİR DÜZELTME : sistemi ilk denediğimde imageres dosyasının sorunlu olduğunu belirtmiştim,yanılmışım.Hata tamamen bana ait -ki aynı hatayı bugün sistemi yeniden kurduğumdada yaptım-.İmageresold dosyasını imageres olarak yeniden adlandırırken aceleyle -değiştirmemişim.Dolayısıyla sistem imageres dosyası olmadığı için hard error verdi.Manuel olarak sistem32 ye ulaşıp hatayı görüp düzelttim.Üstadtan özür dilerim.

• Like 1

hazar1907, 14 saat önce yazdı:

hocaam şunu tekrar uploud etme şansınız yok mu? gördüğüm en iyi 8.1 buydu iso kaybettim.    burdaki SL kurdum ama aynı değil

Windows 8.1 | Pro | X86 & X64 |

Sunuma eklendi

Edited by fingerprint

• fingerprint changed the title to Windows 8.1 | Pro & Single Language | X86 & X64 |