Jump to content

Boot Etme Sorunu...

VlaD K0nT

Recommended Posts

Öncelikle İyi Akşamlar Herkese.. Konuyu Uygun Olan Yere Açmaya Çalıştım inş. Yanlış Yere Açmamışımdır...

Ben Xp Editlemeye Üzerinde Uğraşıyorum.. Xp yi Editledim Kendime Uygun Hale Getirdim Geriye Bir Tek Cd'ye Boot Etme İşlemi Kaldı.. Bunuda Nlite İle Yapmak İstedim Doğrudan Cd'ye Yazdırdım Nlite İle. Bilgisayarı Yeniden Başlattım "Cd'den Yükleme Yapmak İçin Bir Tuşa Basın" Yazısı Geldikten Sonra Tuşa Bastım Ve Ekran Öylece Kaldı 15 dk Bekledim İlerlemedi. Yazdırma Hızını Düşürdüm Değişik Şekillerde Yaptım Ama Sonuç Aynı.. Başka Xp Editledim Sonuç Yine Değişmedi. Yardımcık Olur musunuz? Şimdiden Teşekkürler..

İlgin İçin Teşekkür Ederim. Zaten Vmware De Denedim Sonuç Aynı Belki Editlediğim Xp de Yanlış Yapıyorumdur Diye Düşündüm Başka Xp kullandım Hiç Birşey Entegre Etmedim Sadece Nlite İle Açılabilir İso Yapıp Cd'ye Aktardım Sonuç Aynı :S

Arkadaşlaar Sorunu Çözdüm Teşekkürler..

Sorun Neymiş Merak ettim..? sorunu nasıl cözdüğünü acıklarmsın zahmet olmassa..

Ayrıca benimde Söle bir Sorum Olacak bende bir Xp cdisi vardı bunu Normal bir Sekilde Pc ye Kopyaladım.. ve iso dosyası haline getirere cd ye cektim.. ve pc e yaktıgımda "Cd'den Yükleme Yapmak İçin Bir Tuşa Basın" yazı gelmedi her neyse.. nlite ile iso dosyası olusturdum bu seferde.. gine bir cd ye cektim bu seferde "Cd'den Yükleme Yapmak İçin Bir Tuşa Basın" yazısı gelmedi acaba ben nerde hata yapıyorum..? :s

@tuninqq

Anakartının biosunda First Boot Device seçeneğini CDROM olarak ayarladın mı?

Yani pc başlarken, CD/DVD sürücünü pas geçip, direkt hdd den başlıyor olabilir...

Tabi bir ihtimal iso dosyanda da sorun olabilir... Bak hızlı bir test yapmak için aşağıdaki konuda bulunan araç senin işine yarayabilir.

Eğer iso dosyanda sorun var ise anlarsın...

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=97251&hl=

Indirme Linki:http://www.4shared.com/file/202380935/8ffe3c13/BL_Qemu_Image_Test.html

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...