Jump to content

Basit Kumanda Lazım

marvelin

Recommended Posts

Arkadaşlar Bana sadece Aç-Kapa özelliği olacak basit (Anahtar) kumanda lazım bunu yapabilirmiyim yada satın alabilirmiyim.Elektronik (Teknik) Bilgisi Olan Arkadaşlar Yardımcı olurlarsa Sevinirim.

Not:Bilgisayar Kasasında kullacam.

Nasıl kumanda? Wireless, bluetooth, radyo , kızılötesi veya kablo ile?

Kızılötesi benim istediğim ama bildiğiniz yada pratikte kendimde yapabileceğim bi öneriniz varsa çok iyy olur Arkadaşlar.Sadece On-Off Görevi görsün yeter.

hmm bilgisayarı açmak için kullanacaksın anlamam o işlerden ama forumda yardımcı olacak arkadaş çıkar sanırım

---------------------------------------------------

merak ettim araştırdım senin için şu sitelere bir bak ingilizce ama resimlerden anlarsın sanırım

http://www.dansdata.com/jremote.htm

http://www.ee.washington.edu/circuit_archive/circuits/PCIR/Welcome.html[/CODE]

--------------------------------------------------

Aklıma gelen bir şeyi yazdım ve gerçekte varmış

bak fikrimi anlatayım belki yaparsın

Bilgisayar kasasında power düğmesine giden iki kablo vardır o kablolardan buluP düğmeli ucunu keseceksin anakartta düğmenin kablosunu çıkarın bu kablonun jacklı tarafını takacaksın şimdi kabloları birbirine deyirince bilgisayarın açılmış olacak ama gerek yok ben evdeki düğmenin kablosunuda koparırım diyorsan bilemem kasa kapağının altındaki power düğmesinin kablolarını koparabilirsin.

Uzaktan kumandalı elektrik düğmesi (anahtar) lazım şimdi sana o anahtara bu kabloları bağlayacaksın (Kısa gelirlerse ekleyebilirsin) bu anahtarı besleyecek olan adaptörü fişe taktığında sistem çalışmaya başlayacak elinde birde kumandası olacak bu anahtarın ona bastığında anahtar çalışarak bilgisayarı açacak.

Biraz pahalı olabilir ama parası önemli değil dersen.

7015_KUZEN_06_1.jpg

Bu resimde o anahtar kapı açma sistemine bağlanmış sen bilgisayarın kablolarına bağlayacaksın sistem aynı sistem olacak.

sany1362-400x300.jpg

Bunlarda dediğim bilgisayar kabloları işte...

Aslında baktım biraz nettende maliyetli ben daha çok teknik bilgisi olan arkadaşlar kendim yapacağım bi şekilde yardım ederlerse çok sevinirim.Sanırım Radyo Frekanslı olursa çok daha iyy olucak.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...