Jump to content

Ekran Kartım Mı Yandı ( Yardım...!)

efecan752

Recommended Posts

Arkadaşlar Benim Biostar Anakartım Var ve Normalde Doğru Düzgün Açılan Bir Bilgisayarım Vardı ... Şu 15 Günden Beri Bişi Oldu ... Bilgisayarın Power Düğmesine Bastığımda Norman Açılıyor Ama Ekrana Bişi Gelmiyor .... Ekran Kartı Onboard Anakartın Üzerinde Sorun Nerede Olabilir Yardımlarınızı Bekliyorum .....

Sevgili dostum senin power yanmış olabilir çünkü aynısı benimde başıma gelmişti ve power yandığını öğrendim yalnız benim ekran kartı onboard değildi hariciydi

Kardeş sorunun %99 ram'den. Ramlerini çıkar ve o soket kısmını güzelce sil.Sonra sokete bir kaç kez sok-çıkar yap.Korozyon varsa onu atar.Ondan sonra çalışması gerek. Eğer çalışmıyorsa fazla elleme güvenilir bir bilgisayarcıya ******ür. Yada bana getir :)

Ram ları Çıkartıp Taktım BIOS pilini Çıkartıp Taktım (ama 11 - 15 saniye beqledim) Anakarta Gelince Fazla Eski Sayılmaz 9-10 aylık :) Power suppyle ye Gelince Onu Bilmiyorum PC yi 6 Sene Önce Aldık Casper Ozamandan Beri Herhangi Bir Değişime Uğramadı ... Yani power suppyle Sağlam Bence ... Ram Yanmış Olsa Anakart Bana İnsandığı Seslerler(bip,dıt vs.)<_< Bildirirdi ... Bn Ekran Kartından Şüpheleniyorum Ama Kararsızım ...

Neden kimsenin aklına, vga kablosu ve kablo bağlantılarında bir problem gelmiyor? Yada monitör -elektrik alsa bile- devrelerinde bir problem olamazmı yani? Bence bunlarda düşünülmeli(Değişik monitör ve vga kablosu ile deneme, bağlantı noktalarını kontrol etme gibi..).

Neden kimsenin aklına, vga kablosu ve kablo bağlantılarında bir problem gelmiyor? Yada monitör -elektrik alsa bile- devrelerinde bir problem olamazmı yani? Bence bunlarda düşünülmeli(Değişik monitör ve vga kablosu ile deneme, bağlantı noktalarını kontrol etme gibi..).[/CODE]

Senin Dediğin Hiç Aklım Gelmemişti ... Bunu da Deniyeyim...

Aynısı geçen gün başımıza geldi. Malesef anakartınız yanmış hocam...

Zaten benim de yanan anakartım da hiç bir şey yok gibi görünüyordu...

Geçmiş olsun...

Lakin ekran kartım onboard olmadığı için Diğer verilen çözüm önerilerinide göz önünde bulundur genede

Sevgilerimle... :)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...