Jump to content

Internet Servis Sağlayıcı öneri

leo06.8

Recommended Posts

arkadaslar su an 1mbps 4gb kotalı kullanıcısıyım

ama 8mbps sınırsız yapmak ıstıyorum

servıs saglayıcısının bırı ıle konustum bana dedıgı

8mbps alırsın ama bu na garantı vermeyız dıyor

1olur 2olur dıyor kafamı karıstırdı burdakı arkadasların cogu sınırsız

bana yenı gececegım net saglayıcının sunu alırsan ıyı olur dıyebılecegınız

bır fırma varmı onerılerınızı beklıyorum

su an ozgurum ıstedıgım zaman ınternet saglayıcımı bırakabılırım sozlesmem yok

o yuzden rahatım

bana onerırıken fıyatıda makul bır seviye onerırısenız sevınırım

arkadaşım ttnet kullanıyosun galiba bende ttnet 8mb 4 gb kotalı kullanıyorum bende 8mb sınırsıza geç ii olur ama download yaparken 15 Gb indirmeden sonra hızın 512 Kb a düşüyor :D o yanı çok kötü. ama ben 15 GB bile indirmem diyorsan geç derim tavsiye ederim.. bide uydunet yani kablolu tv nin interneti war. onuda tavsiye ederim hızı yüksek ve sınırsızı ucuz ttnete göre ama modemi pahalı :) o yüzden kimse ona yanaşmıyor :yahoo:

Santrale yakınsan 8 mbps'e kadar olanından bağlat.

Ben 8'e geçsem ancak 2 mbps hızı garanti alırım. Çünkü santral çoooook uzakta.

arkadaşım ttnet kullanıyosun galiba bende ttnet 8mb 4 gb kotalı kullanıyorum bende 8mb sınırsıza geç ii olur ama download yaparken 15 Gb indirmeden sonra hızın 512 Kb a düşüyor :D o yanı çok kötü. ama ben 15 GB bile indirmem diyorsan geç derim tavsiye ederim.. bide uydunet yani kablolu tv nin interneti war. onuda tavsiye ederim hızı yüksek ve sınırsızı ucuz ttnete göre ama modemi pahalı :) o yüzden kimse ona yanaşmıyor :yahoo:

hayır bırı kullanıyorum

su son 5 ay dahıl 10gb yakın kullanmısım nasıl oluyor anlamıyorum

o yuzden sınırsıza geceyım dıyorum

ama 15 gb sonrası 512 de cokmu yavas yaa

gercı suan ınternet testı yapınca 800 kb felan ama

bılemıyorum

Santrale yakınsan 8 mbps'e kadar olanından bağlat.

Ben 8'e geçsem ancak 2 mbps hızı garanti alırım. Çünkü santral çoooook uzakta.

santrale cok yakınım ama ıste tellefonda kafa karıstırıyorlar

bu yakınlıkla 6.7 alırım herhal

hayır bırı kullanıyorum

su son 5 ay dahıl 10gb yakın kullanmısım nasıl oluyor anlamıyorum

o yuzden sınırsıza geceyım dıyorum

ama 15 gb sonrası 512 de cokmu yavas yaa

gercı suan ınternet testı yapınca 800 kb felan ama

bılemıyorum

zaten 8mb kullanınca birden 512 kb düşünce hız sen cok farkettiğini anlarsın ama ben 8mb olanı al derim çünkü site açılımında video yüklemede cok farkediyor benim gibi sabırsız kullanıcıysan şiddetle tavsiye ederim :D

Birtek yakınlık degil önemli olan sunucu yükü kablo (fiber optik kablo degil çoğu sunucu). Normal kablo ile o hız imkansız gibi birşey. 10 gb aşmıyorsanız bence hızlı baglantı almanıza gerek yok. Tabi ne için kullanacagınızı bilmiyorum ama bu 15 Gb sonrası 512 Kb hız çok kötü bir durum.

Birtek yakınlık degil önemli olan sunucu yükü kablo (fiber optik kablo degil çoğu sunucu). Normal kablo ile o hız imkansız gibi birşey. 10 gb aşmıyorsanız bence hızlı baglantı almanıza gerek yok. Tabi ne için kullanacagınızı bilmiyorum ama bu 15 Gb sonrası 512 Kb hız çok kötü bir durum.

doğru çünkü fiber optik kablo maliyeti çok yüksektir.her firma kullanmıyor ona dikkat et

bende eskiden superonline da 1mbit hız 4gb kotalı kullanıyordum ama, yeni sene itibariyle smile 1mbit limitsiz e geçtim, 1 sene taahhütlü 6ay 26,81 kalan 6ayda 45,31 ve aktivasyon yok :D

superonlinenin müşteri hizmetlerini beğenmedim, soru sorduğumda cevap alma imkanı pek yoktu ve telefonda 10dk sürüyodu müşteri temsilcisine bağlanmak, ama smile da şimdiye öyle bi sorun yaşamadım.

TTnet e tekel konumu ve attığı kazıklar yüzünden abone olmayı düşünmüyorum ve diğerlerinin güçlenmesini destekliyorum her zaman.( son bombası telefon hattı mecburiyetinin ortadan kalkması sonucu port ücreti dayatması )

Her ne kadar diğer iss ler ttnet altyapısı kullansada, ttnet kullanmaktan iyidir.

zaten 8mb kullanınca birden 512 kb düşünce hız sen cok farkettiğini anlarsın ama ben 8mb olanı al derim çünkü site açılımında video yüklemede cok farkediyor benim gibi sabırsız kullanıcıysan şiddetle tavsiye ederim :D

sız 8mbps sınırsızmı kullanıyosunuz

ya sımdı ben bunu alırsam rahat durmam nerde modifiye xp var cekerım

nerde fılım var cekerım

vıdeo ızlerım

yanı onu asarmıyım herhalde asarım

512 ye dusunce ne olur gume gıdermıyız

bende eskiden superonline da 1mbit hız 4gb kotalı kullanıyordum ama, yeni sene itibariyle smile 1mbit limitsiz e geçtim, 1 sene taahhütlü 6ay 26,81 kalan 6ayda 45,31 ve aktivasyon yok :D

superonlinenin müşteri hizmetlerini beğenmedim, soru sorduğumda cevap alma imkanı pek yoktu ve telefonda 10dk sürüyodu müşteri temsilcisine bağlanmak, ama smile da şimdiye öyle bi sorun yaşamadım.

TTnet e tekel konumu ve attığı kazıklar yüzünden abone olmayı düşünmüyorum ve diğerlerinin güçlenmesini destekliyorum her zaman.( son bombası telefon hattı mecburiyetinin ortadan kalkması sonucu port ücreti dayatması )

Her ne kadar diğer iss ler ttnet altyapısı kullansada, ttnet kullanmaktan iyidir.

pekıı 15gb asınca sızınkıde dusecekmı 512kb ye

eger dusmeyecekse mantıklı

sız 8mbps sınırsızmı kullanıyosunuz

ya sımdı ben bunu alırsam rahat durmam nerde modifiye xp var cekerım

nerde fılım var cekerım

vıdeo ızlerım

yanı onu asarmıyım herhalde asarım

512 ye dusunce ne olur gume gıdermıyız

eet ben 8mb kullanıyorum ama 4 Gb limitlisini :D benim ark kullanıyor oda 8mb ama sınırsız onun en çok yaşadıgı sorun 15 GB download sonrası 512 kb ta düşüyor hız ve 8mb de dosya indiriyosun 1 gb bile 12 dk da felan indiriyor ama 512kb kac saat sürer bilemem :)

pekıı 15gb asınca sızınkıde dusecekmı 512kb ye

eger dusmeyecekse mantıklı

o hızın 512kb ye düşme olayı sadece hızı 8mbit e kadar olan paketlerde 15gb geçtikten sonra var, diğer paketlerde 15gb diye bi limit yok :D)

arkadaslar sımdı kotama baktım

3,48 GB

ya dusunun bune ya

hıc bır sye ındırmedıgım halde ayın ortasında kotaya bakın

modemin kablosuz mu arkadasım ? kablosuzsa senden başkasıda giriyordur dikkat et!!!

o hızın 512kb ye düşme olayı sadece hızı 8mbit e kadar olan paketlerde 15gb geçtikten sonra var, diğer paketlerde 15gb diye bi limit yok :D)

evet baktım

1-2-4 mbps olan paketlerde 15 gb sonrası duser demıyor

sadece 8mbps de var bu ıste bıs

ozaman 4mbps alsam zararım olmaz mı yanıı

zaten 8mbps tamamını kullanabılen yok sanırsam

evet baktım

1-2-4 mbps olan paketlerde 15 gb sonrası duser demıyor

sadece 8mbps de var bu ıste bıs

ozaman 4mbps alsam zararım olmaz mı yanıı

zaten 8mbps tamamını kullanabılen yok sanırsam

aynen 8mb te tam performans alan oldugunu zannetmiyorum 4mb kullan bir süre olmazsa yükseltebilirsin tekrar ama ihtiyacın olmaz hem 8megabite kadar bu paketler tam 8mb değil bazen indirme hızı çok çok düşebiliyor anlıyacağın.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...