Jump to content

Bilgisayarım Sürekli Resetleniyor

YAGMURADAM

Recommended Posts

Değerli arkadaşlarım.

Aaşağıdaki özelliklre sahip bilgisayarım sürekli resetleniyor.Resetlenme olayının süresi farklı farklı.Bazen 5 dakika içinde bazen ise yarım saat veya 1 saat içinde oluyor.Bu resetleme sonucu windows7 hiçbir hata uyarısı vermiyor.Ama kapatma ekrranı gelmeden kapanma oluorSistemde virüs yok.UPS cihazına takılıyken bile resetlendi.Sisteme aşırı yük binmiyor.İşlemcilerin ikii de 2.0 hızında çalışıyor.Ağır yük getirecek bir programda çalıştırmıyorumSizce bu hata nereden ileri gelir?Bilgilerinize ihtiyacım var.Fena halde kafam bozuk.Saygılarımla

Power supply:gigabayte 470 watt(yeni aldım ama eskisinde(450w) olan resetleme bunda da oldu.)

işlemci :e8400

anakart:asus P5QC

RAM:Kingston 2x2 gb 1333 mhz

ekran kartı:ATİ radeon 1650R

usb port çoğaltıcı:

Monitor:Samsung crt 19 inç

Çizgi elektronikte sistemin harcayacağı güç 426 watt olarak ölçüldü(30 watt güvenlik payı eklenerek...)

Not.asus p5qc anakartım varken aylarca hiç sorun olmadan xp ve windows7 kullandım.Ne olduysa son 1-2 ay içinde oldu.p5kc nin

windows7 ye uyumsuz olması ve dvd okuyucularımla sorun yaşatması nedeniyle p5qc aldım.anakart problemi değil eminim...

sayın arkadaşım evinizin/işyerinizin elektrik sisteminde yada bağladığınız uzatma kablolarında sorun olabilir. Benim 2 pc war we geçen sene laptop umun şarj aleti sırf bu yüzden yandı we peşine lcd ekranda yandı. dikkatli olmak lazım elektrik dalgalanmaları MHz değişimleri zarar verebiliyor. Kendim bilgisayar programcısıyım ve sen bu dediklerimi dikkate al bence bu tip ufak sorunlar büyük maliyetlere sebep oluyor

yadas nasıl bir arıza bu?Bazen 5-6 dakika içinde bazense yarım saat içinde sorun verip resetleyiyor.Bazen powe düğmesine bastığımda bios ekranı bile gelmiyor.ma kasa çalışıyor.Reset düğmesine 1-2 kez bastğımda sistem normal açlıyor ama yine resetlenem oluyor...Saygılarımla

yadas nasıl bir arıza bu?Bazen 5-6 dakika içinde bazense yarım saat içinde sorun verip resetleyiyor.Bazen powe düğmesine bastığımda bios ekranı bile gelmiyor.ma kasa çalışıyor.Reset düğmesine 1-2 kez bastğımda sistem normal açlıyor ama yine resetlenem oluyor...Saygılarımla

Arkadaşım önce yukarıda yazdıgım uygulamayı yaparmısın, resetleme dügmesine giden kabloyu anakarttan çıkartıp öyle deneyin.

Arkadaşlar bilgisayarcıma ******ürüyorum.Namussuz orada hiç sorun vermeden çalışıyor.Eve getiriyorum beni çileden çıkarıyor.HDD den mi bunu öğrenmek için format çekeceğim.320 gb lık hardiskim var.Ona bir windows7 yükleyeim bakalım ne olacak.Saygılarımla

öncelikle elektrik bağlantı kablosunu değiştir.ondan değilse xp yükle.ama tam orjinal olsun.eğer ondada aynı hatayı veriyorsa saat pilini değiştir.ondada hata veriyorsa senin bilgisayar anakartı gidici.kolay gelsin.eğer içini açıp kablolarla uğraştıysan bağlantı uçları tam yerine oturmamıştır.hepsini teker teker yerine oturt.saygılar.

benim pc de sürekli reset yapıyordu ..hiç ummadığım şekilde sonuçlandı öncelikle rest sorunu anakartanmış ram ları takarken çıkarırken anakart zedelenmiş kısa devreden oluyormuş anakartı değiştirdim haliyle birde ekran kartı ona uyumlu power taktırdım 200 tl ye hallettim...

usb port çoklayıcısı sorun yaratıyor olabilir bende seninkine benzer bir sorun yaşamıştım . usb cihazını pcden ayırınca sorunum kalmamıstı ve halada aynı sistemi kullanmaktayım .

anakart modelim Asus P5KPL-CM

işlemcim intel core 2 duo e8500

bellekler : 2x1 gb ddr2 kingston ram

e.k Ati Radeon 3850

anlattığım gibi bu sistemde bende seninkine benzer sorun yaşadım usb çoklayıcı ve anakarta bağlı usb cihazları bi söküp sistemini denermisin .. Kolay gelsin

hue sorun usb çoklayıcı da değil gibi.Zira ondan öncede resetleniyordu.

yadas hangisi reset kablosu bilmiyorum o nedenle dokunmadım.Şimdi 320 gb lık başka bir hardiske windows7 kuruluyor.sistem resetlenmedi. kurulumumun son baktığım aşamasına kadar.Tahminim ya hdd ya da power reset düğmeleri sorunlu.Bakalım ne olacak.Saygılarımla

Ne derece bilginiz var bilmiyorum ama sisteminizi kasa içinden cıkarıp çıplak çalıştırma imkanınız varmıdır ?( çıplaktan kastım Anakartınız hardiskiniz ve powerinizi kasanın dısında çalıştırmanız ) belki kasada kısa devre yada elekrik atlaması falan vardır ihtimal olarak düşünüyorum hdd sorun yapıyorda olabilir dediğiniz gibi anlattıklarınızdan çok şey çıkarmak mümkün ancak cok şeyde zaman kaybettirir bence .. tekrar kolay gelsin

bence reis senin sorunun ya kablolardan yada fanlardan kaynaklanıyor diye tahmin ediyorum çünkü fanlar soğutamadıgu zaman hemen sistem hatasından reset atıyor veya bak sen son zamanlarda herhangi bi donamınsal bir pacca kablo aldıysan sorun onda da olabilr...

cpu fanı degiştirdim diyorsun en zaman degiştirdin ve eskisi gibi ayn wattta mı bunları kontrol et olmazsa cvp yaz olna göre başka bişşey düşünelim..

bence ultimateden ısı degerlerine bak tam bnde bilmıyorum ama bilenler war %.. degeren snra atıyor kendisi reseti. Şimdilik biostan o ısı degerini yukseltirsin ama fandada sorun olabilir reset tuşunun kablosunu cıkarmayı oneririm :D

İlgilenen tüm arkadaşlrıma yrı ayrı teşekkür ediyorum.Sorun topraklamadan kaynaklanıyormuş.Topraklı üçyol aldım.Sonra prize topraklama yapıp kablosunun uçuna aliminyum korneş bağladım.Onu da 15-20 cm derinliğindeki toprak çukura gömdüm.Üzerine bolca tuzlu su döktüm.

3-4 saattir bilgisayarım açık.Hiç sorun yok.Asus P5QC serisi bir anakartınız varsa mutlaka topraklamasına dikkat edin.Prizi ana şalteri indirdikten sonra kontrol edin.3 ayrı kablo var mı?Bazı uyanık elektrikçiler ve ev sahipleri malzemeden çalabiliyor.Prize gelen ve üzerinde elektrik akımı olmayan kabloya topraklama hattını bağlıyor.Oysa sakat bir durum.Buna dikkat ediniz.Saygılarımla

komik ve trajik bir durum gerçektende şirketteyken bende bir yere servise çıktım neyse baktım bilgisayar çalışmıyor fiş kesecem tabi sorun kısmına arıza elektirkten yani prizden diye yazdım ücretide 50 tl yazmıştım ;) adam afalladı bi elektrikçi çağır dedim sonrasında :rolleyes:

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...