Jump to content

Format Atarken Sürekli Kur çıkması

mhmtvnr

Recommended Posts

slm arkadaşlar xp kurmaya çalışıyorum biostan "first boot device" olarak "cdrom" seçiyorum xp cd sini takıp bilgisayarı başlattığımda "cd den önyükleme için bir tuşa basın" yazısı çıkmıyor.kur gerekli dosyaları kopyalıyor ve bilgisayarı tekrar başlatıyor ama yine cd den yükleme yapıyo bilgisayar.yani xp kuramıyorum.değişik cd ler denedim ama yine aynı sorun devam ediyor. yardımcı olursanız sevinirim

Aynı kablo üzerinde mi ikiside? Ayrıca ubuntu indirip cd'ye çekerek sistem kurmadan bilgisayarı açıp bilgilerine ulaşabilir başka bir yere yedek alabilirsin. Ayrıca hard diskine fdisk atman en mantıklı yöntemlerden birisi...

Pc bozuk olunca cevaplara bakamadım teşekkürler arkadaşlar şimdi dediklerinizi tektek yapmaya başlıyacagım...Yanlız 98 cd ilede denedim olmadı ve harddiski başka kasaya taktım format atıldı benim kasaya takınca açılmadı sonra arkadaşın harddiskini benim bilgisayara taktım yine açılmadı .Aksilik yakında katiplik sınavı var ona hazırlanacaktım onada hazırlanamıyorum...Katip olacagımı bilsem hiç ugraşmam yeni bir bilgisayar alırım :D)

Pc bozuk olunca cevaplara bakamadım teşekkürler arkadaşlar şimdi dediklerinizi tektek yapmaya başlıyacagım...Yanlız 98 cd ilede denedim olmadı ve harddiski başka kasaya taktım format atıldı benim kasaya takınca açılmadı sonra arkadaşın harddiskini benim bilgisayara taktım yine açılmadı .Aksilik yakında katiplik sınavı var ona hazırlanacaktım onada hazırlanamıyorum...Katip olacagımı bilsem hiç ugraşmam yeni bir bilgisayar alırım :D)

pc de donanımsal arıza var,hdd olabilir

Sorun çözüldü arkadaşlar herkeze teşekkür ederim...Sorun Hdd miş.Benim kasada 2 tane vardı ikisinide denemiştim ikiside bozulmuş nasıl olduysa başka bir hdd denedim oldu :D

Şimdide ekran kartının fanı çalışmıyor 2 fan denedim ikisindede dönmüyor bu sefer ekran kartı arkadaşa verdim o kendi bilgisayarında deniyecek bakalım sorun neydeymiş .Tekrar teşekkürler...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...