Jump to content

Vodafone 3g Alacaklar Bir Daha Düşünün

fred0m

Recommended Posts

aynı sorunu bende yaşıyorum

forum.donanımhaber.com
' dan alıntıdır

Vodafone nin ismine güvenerek Ağustos 2009 tarihinde vodafone k3715 mobil modem aldım bir heves ile. Aldım bu kadar aydır kullanıyorum tek kelime söylemek istiyorum vodafone gerek müşteri hizmetleri kalitesi olsun gerek sorun çözme gerekse internet anlamında olsun telsimden geriye gitmiş ileri gidememiş.

1- Aldığım günden beri internet bağlantı sorunları yaşıyorum. Şöyleki; bulunduğum yerden 3 kademe 3G sinyalini görüyorum zaman zaman 4 oluyor fakat bir türlü bir saat süreyle bağlı kalamıyorum bağlanıyorum biranda sayfa açmamaya başlıyor köşeye bakıyorum ki internet bağlantısı pasi duruma dönüşmüş yani sınırlı bağlantıya geçmiş. Diyorum peki 3G daha yeni sistemdir tam oturmamıştır zamanla düzelir dedik EDGE üzerinde devam edelim bir müddet (her nekadar çıldırtacak kadar yavaşta olsa) fakat bu bile doğru düzgün çalışmıyor tüm samimiyetimle söylüyorum. 5 kademe EDGE gördüğü halde modem kopmalar aynen devam ediyor. Bu durumu defalarca vodafone'ye ilettim gerek mail yoluyla gerek telefon ile ama her seferinde sorunlarımın halledileceğini söylediler.

2- Müşteri hizmetlerine durumu sürekli atkarmama ve bu durumdan ötürü çok sıkalmama anlatırken artık usanmama rağmen tekrar tekrar anlattım fakat öyle bir müşteri hizmetleri varki sorun çözmek yerine sorun çıkarıyor başka başka. Ayarları her defasında yeniden yaptırdılar olmadı kaldırdık yeniden yazılımı kurduk olmadı bilgisayarıma laf attılar format attık, olmadı çözülmeyen sorun devam ederken vodafone sürekli cep telefonuma her şikayet kaydından sonra sorununuz halledilmiştir diye mesaj yolladı hiç utanmadan. Ben bu durumdan rahatsız olupta tekrar aradığımda müşteri hizmetlerini sorunun halledilmesi için yine şikayet kaydı oluşturdular bir seferinde bayan müşteri temsilcisi mikrofonun sesini kıstığını zannetti acemiydi galiba gülmeye başladı ben sinirli sinirli anlatırken yazık dedim ciddiyetsizler avea da bile böyle şeyler görmedim turcell de ise hiç duymadım.

3- Vodafone ile 24 aylık taahhüt karşılığında sözleşme imzaladık tüm vergiler dahil bana standart fatura göndereceklerdi. Fakat vodafone hiç utanmadan bana fatura gönderiyor açıyorum soruyorum iki adet mesaj çekmişim 1 TL bile yapmıyor ve 7 TL fatura gönderiyorlar hiç sorun değil öderim ama ne için olduğunu sorduğumda vergi diyorlar ama ben sözleşmeyi tüm vergiler dahil taahhüt vererek imzaladım. çektiğim iki mesaja karşılık 7 TL lik fatura çok ilginç oldu kendileride durumu açıklayamadılar şikayet kaydı oluşturdular bu hususta bir aydır bana dönecekler bakalım dönebilecekler mi çok merak ediyorum.

Vodafone intenet veya mobil modem alacaklar kesinlikle bir kere daha düşünmeliler inanın etrafımdaki hiç kimse vodafone mobil modemden memnun değil. Üç kişiyide razı etmiştim birlikte alalım diye o insanlara mahçup oldum hergün beni suçluyorlar biz evimizdeki adsl hattını iptal ettirerek bu işe girdik ama vodafone bizi mağdur etti. Telsimden bir gram ileriye gidememiş ismine kanmayın Türkiyede sadece isim vodafone geri kalan Telsim işte ondan bile kalite olarak geride diyebilirim. Çözüm üretme diye bir olgu yok günü kurtarmaya çalışıyorlar müşteri hizmetlerini çoooooook aramam neticesinde edindiğim kanaat bu. Hali hazırda avea hattım ve turkcel hattımda var inanın aveanın müşteri hizmetleri bile çok daha kaliteli ve sorun çözmek için çabalıyor vodafone ile kıyasla. Turcelli söylemiyorum zaten gerçekten daha profesyoneller.

Düşüncelerime mutlaka katılmayanlar şöyle memnunum böyle memnunum diyenler olabilir ben onlara saygı duyuyorum onlarında benim anlattıklarıma saygı duymalarını ve fataniklik yapmamalarını rica ediyorum. Ayrıca bu bağlantı sorunlarının kaynağı ne olabilir yardımcı olabilirseniz sevinirim vodafone müşteri hizmetlerinin çözemediğini umuyorum ki buradaki bir çok arkadaş daha iyi şekilde çözecektir.

Saygılarımnla...

kardeş bende yıllardır telsim kullandım. şuandada vodafone ile devam ediyorum. hem cep telefonu hattı olarak hemde 3g olarak şimdiye kadar hiçbir sorun olmadı. gayet sorunsuz güzel ve hızlı bir şekilde kullanıyorum.

ben turkcell 3g kullanıyorum yaşadığın bölgede 3g varsa modemin sinyali görüyomu görüpte kopukluklar yaşıyorsan 3g ve 2g sinyalleri karışıyor olabilir modemini sadece 3g yada sadece 2g ye ayarla dene ayrıca 3g sinyalın zayıf geliyorsa modeme anten alman sinyal seviyesini yükseltir imzaladığın sözleşmeyi kontrol et vodefon dan kaynaklanan nedenlerle internet hizmetini alamadığın zaman sözleşmeyi fes etme imkanın olması lazın(türkcellde böyle)

bende TURKCEL il ilgili sıkıntıyı anlatayım....

30 TL lik her yöne 2 saat görüşün tarifesine geçtim...daha 1 ay oldu olmadı ve görüşmelerimi tel. süre kayıtlarından sürekli takip etmeme rağmen bir de 2 saatlik görüşmeyi doldurmama rağmen 75 küsür TL fatura geldi (hiç sms yok SMS sevmem zaten)...

aradım müşteri hizmetlerini kem dediler küm dediler açıklama yapamadılar ve YEMİN ediyorum hayatımda ilk defa müşteri hizmetleriyle 1,5 saat görüştüm görüşmem de sadece 2 dakika sürdü(geri kalan sürede bekledim) o 1,5 saat boyunca habire başka yetkiliye yönlendiriyoruz FALAN FELAN...oyalayıp durdular...

1 ay sonra 115 TL fatura geldi ve görüşme sürem 2 saati 5 dakika geçmesine rağmen...yine aradım aynı şekilde şu yetkili bu yetkili muhabbetiyle beni yine salladılar...

1 ay sonra 130 TL gelince iyicene çıldırdım...aradım yine müşteri hizmetlerini aynı şekilde şu yetkili bu yetkiliye yönlendiriyoruz DİYORDUM Kİ ben hemen ağzıma gelen en ağır küfürleri canlı yayında söyledim...

daha da ileri gittim AVEA ya geçtim...hemde 12 yıllık TURKCELL kullanıcısıyken...12 yıllık fatura ödemelerimle herhalde SSK dan emekli olunabilir...

birde şu var TUKRUKCEL in ÇEKİM GÜCÜ muhabbeti var....TEKİRDAĞ - HAYRABOLU nun hemen hemen bütün köylerinde VODAFONE kullanılıyo neden acaba TURKCEL in ÇEKİM GÜCÜ olmasın...oralarda TURKCEL tek kademe bile çekmiyo ...

güya avrupa yakası güya TUKRUKCEL in ÇEKİM GÜCÜ...

TURKCEL den uzak durunn...RAAAT OLUN...

• 4 hafta sonra ...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...