Jump to content

Power Supply Ve Ups Cihazı Önerileriniz

YAGMURADAM

Recommended Posts

Değerli arkadaşlarım ben power supply ve UPS cihazı almak istiyorum.Sistemim aşağıdaki gibidir.Bu sisteme kaç wattlık ve hangi model power supply ve UPS cihazı önerirsiniz.

İşlemci :e8400 çift çekirdek 3.0

Anakart : Asus P5QC

Ram :Kingston 1333 , 4 gb

Ekran Kartı:Ati Radeonx 1650R

Hardisk Western Digital 640 gb ve Seagate 320 GB Sata ikisi de.

DVD Sürücü: LG Marka iki dvd ram sürücü

Ve bir anakartta doğrudan takılan usb çoklayıcı(5'li)

-------

UPS cihazına şunları takacağım:

Monitor :Samsung 19 inç CRT Monitor

Yukarıda saydığım donanımları barındıran kasa

Modem ve internet port çoğaltıcı cihaz(4'lü)

Kulllanılacak İşletim Sistemleri:Windows7 Ultimate ve XP SP3

Bu özelliklerine göre hangi model ve ne güçte power supply ve UPS cihazı almalıyım?Aranızda bu cihazları satan varsa benimle özel mesaj yoluyla irtibata geçsin.Baştan söyleleyim.Cihazları sistemime takıp denemeden kesinlikle ödeme yapmam.Ödeme Paypal veya Posta Çeki yoluyla olabilir.Saygılarımla

Hocam 600W'lık bir Powersupply aldığınızı varsayarsak aşağıda adresini verdiğim UPS sizin işinizi çok rahat görecektir.Bu UPS'den aldım bende.600W'lık kasa 19" LCD + Modem + Hoparlör bağlı. 15 dakikadan fazla getiriyor bilgisayarı. 1000VA bir UPS. İşinizi görür.

Please register to see this content.

Şimdi öncelikle sizin sistemin tam güç altında,zamanla kapasitörler eskidiğinde (yani en kötü şartlarda) istediği gücü hesaplattım(yeşil ile işaretli yer);

259efs0.jpg

Güç kaynakları test sonuçları aşağıdadır(ilk 5'inden birini alırsanız mükemmel performans sunduğunu göreceksiniz)

2uif8td.jpg

Eğer uzun süreli gitsin,ekran kartı değişikliklerinde bana ekstra masraf çıkarmasın diyorsanız tavsiyem;

UPS Olarak da 1000VA line interactive öneririm(daha fazlasına lüzüm yok)

Please register to see this content.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...