Jump to content

Hangi Laptopu Almayalıyım Bi Yardım Ltfn Arkadaşla

fba44

Recommended Posts

Selam arkadaşlar. 10 Gün sonra bir laptop alcam ama bi türlü karar veremedim. Bana bi yardımcı olursanız çok minnettar olcam

ortalama 1200-1300 TL arası birkaç ürün baktım size linkleri veriyorum ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

Bu arada crysis oynatabilcek bir laptop olması gerekiyor.

Öncelikle fazla pahalıya kaçma bu ucuz ürün işini görür diyorsanız

ACER EX5635G-652G25MN C2D T6570/2G/250G/15.6"/LNX/512MB PAYLAŞIMSIZ VGA/ÇANTASIZ-TAŞINABİLİR BİLGİSAYAR

http://www.metroelektronik.com.tr/uruninceleme.aspx?urunid=30.001.1177.0321

bu ürün kasa olarak dandik ama 512 ekran kartı var

-----------------------------------------------------------------

özelliklerine göre fiyatı uygun gördüğüm ürün ise bu p.bell ama kalite olarak nasıl bilmiyorum

.BELL TJ65-F2465-DT-006TK C2D T6600/3G/320G/15.6/lınux/1GB PAYLAŞIMSIZ VGA/ÇANTASIZ-TAŞINABİLİR BİLİGSAYAR

http://www.metroelektronik.com.tr/uruninceleme.aspx?urunid=30.001.1234.0171

özellikle harddiski 7200 olarak dikkat çekiyor ekran kartı p.bell e göre daha düşük ve kasa olarakta güzel birşeye benziyor ama Hp diyince herkes uzak dur arıza ısınma vs. sorunları var diyorlar bu konuda çok takılı kaldım bu ürüne. Aklımdan açıkçası bu ürün ilk sırada geçiyor

HP PROBOOK 4510S NX459EA C2D T6570 2.1GHZ/2GB/250GB/15.6"

http://www.metroelektronik.com.tr/uruninceleme.aspx?urunid=30.001.1347.0385

Samsung un bu ürünü fiyat - performans olarak iyi gibi ama bunun da numerik tuşları olmaması benim için büyük eksi o yüzden bundan vazgeçer gibi oluyorum

SAMSUNG R518-DS08TR C2D T6600/3G/320G/15.6"/FD/1GB PAYLAŞIMSIZ VGA/ÇANTALI-TAŞINABİLİR BİLGİSAYAR

http://www.metroelektronik.com.tr/uruninceleme.aspx?urunid=30.001.1271.0036

özellik olarak sanırım baktıklarım arasında en iyisi bu keşke harddiski 7200 rpm olsaydı ve işletim sistemi linux yada freedos olsaydı düşünmeden alırdım. Çünkü içinde seven lisanslı geliyor fiyata ekleniyor ve lisansa para vermek açıkçası pek hoşuma gitmiyor

SAMSUNG R518-DS08TR C2D T6600/3G/320G/15.6"/FD/1GB PAYLAŞIMSIZ VGA/ÇANTALI-TAŞINABİLİR BİLGİSAYAR

http://www.metroelektronik.com.tr/uruninceleme.aspx?urunid=30.001.1350.0064

----------------------------------------------------------------

Evet arkadaşlar ürünler kısaca böyle sizcede kararsız kalmakta haklı değilmiyim ?

ürünlerinde direk linklerini verdim. Detaylı bakmak isterseniz diye.

Şimdiden teşekkür eder saygılar sunarım.

öncelikle alacağin laptop un lınux yada freedos işletim sistemi olmasına dikkat et.

bence en önemli özelliklerden bitaneside L2 cach bellk 2 mb tan aşaği olmasın. ekran kartı ise 512 den aşaği olmasın.

bu arada işlemci hızınıda secersin demi )))

bişey daha : PC DEPO diye bi site war

gir araştır çok ucuz vede sağlam firma

yorumlarınız için teşekkür ediyorum arkadaşlar. evet o ürün ekran kartı olarak iyi ama birinin hardiski 7200rpm birinin işlemcisi iyi vs herbirinin diğerine göre + ve - leri var o yüzden çok arada kaldım ayrıca freedos yada linux olması fiyat için daha düşük olması demek o yüzden bende dikkat ediyorum tşkler

• 2 hafta sonra ...
Arkadaşım sana önerim samsung r522 dir. Şuana kadar herhalde 50/60 tane sattık çıtır çıtır gidiyor. Kaliteli bir notebook ürünü incele yorumlarına bak

Arkadaşım ACER dışında her markayı alabilirsin. Acer almaya niyetlenirsen başına neler gelebileceğini alttaki linklerden oku önce. Yıllardır elimden onlarca acer laptop geçti. Makineyi ucuza verip sonra servis ve tamir paralarıyla burnundan getirir Acer.

Özellikle son günlerde Acer ın laptoplarının birer birer nasıl patladığını alttaki linklerden görebilirsin.

Please register to see this content.

Arkadaşım benim tavsiyem casper olur . Ben bir çok marka Notebook sattım içlerinde en beğendiğim Casper oldu , ilk etapta garanti açısından hiç bir sıkıntı yaşamazsın , donanımsal arızalarında parçayı onarmıyıp direk değiştiyorlar ve pc ni garantide bekletmiyorlar , yanında Windows 7 32 & 64 BIT işletim sistemi DVD + Eset Antivirüs CD 1 yıllık lisans + windows7 Drivers CD'sini veriyorlar.tavsiyem bu olur casper almaya karar verirsen CPM serisi Notebook lardan almanı tavsiye ederim.HP den uzak durmanı tavsiye ederim donanım olarak kalitesini çok düşürüp yatırımı tamamen notebook'un kasasına yapmışlar.

Hepinize yorumlarınız için teşekkür ediyorum. Bende yorumu yapayım dedim belki başka insanlara faydam dokunur. Ben p.bell aldım şuan bu laptopla yazıyorum. Benim çok hoşuma gitti, gayet güzelmiş kasası da son derece şık görünüyor. Hızı da mükemmel bence bu fiyata sanırım en iyisi bu. Crysis warhead ı bile tık demeden oynatıyor ses kalitesi görüntü kalitesi de çok iyi. Düşünen olursa tavsiye ederim benim çok hoşuma gitti.

Tekrar herkese saygılar selamlar

benim önerim

www.hizlial.com/bilgisayar/tasinabilir-bilgisayarlar/acer-as5740g-ci5-430m-intel-core-i5-430m-2-26ghz-4gb-320gb-15-6-notebook-lx-pmf02-014_30.001.1177.0337.htm

1,478 tl 12ay taksitli fiyatı (123,17 tl)

CER AS5740G Ci5 430M Intel Core i5 430M 2.26GHZ 4GB 320GB 15.6" Notebook LX-PMF02-014 Ürün Açıklaması ( 835.05 USD + KDV) :

Model Ailesi ACER ASPIRE SERISI

CPU Ailesi INTEL CORE 2 DUO

İşlemci Modeli INTEL CI5-430M 2,26GHZ

Cache Bellek 3 MB

Ekran Tipi LED

Ekran Boyutu (Inch) 15,6

Dogal Ekran Cozunurlugu 1366X768

Ekran kartı chip seti ATI MOBILITY RADEON HD5470

Ekran Kartı Bellek Kapasitesi 512 MB HARICI

Sistem belleği türü DDR III 1066 MHZ

Standart Sistem Belleği (MB) 4096

Maks. Sistem Belleği (MB) 4.096

Sabit Disk (Gb) 320,0

Sabit Disk Devir Hızı (rpm) 5.400

Optik sürücü tipi DVD SUPER MULTI DVD-R/RW COMBO

Ses 5.1 KANAL DOLBY DIGITAL

Ses Bağlantıları KULAKLIK

Seri Port YOK

Paralel Port YOK

USB 2 portu 3

HDMI Çıkışı VAR

Bluetooth VAR

WLAN/Wi-Fi VAR

Network 10/100/1000 MBIT

Smart kart okuyucu 5-1

Media Kart Okuyucu VAR

Klavye türü MULTIMEDYA

Tuş Dizimi Q TR

Fare türü TOUCHPAD

Parmak İzi Okuyucu YOK

Kamera VAR

Pil Ömrü Cinsi 6-cell Li-lon Battery

Tasınabilir Bilgisayar Türü NOTEBOOK

Net Agırlık Aralıgı KG 2,5 - 3

İşletim Sistemi WIN 7 HOME PREMIUM 64-TR/EN

Satış Garanti Süresi (ay) 24

Sistem Özellikleri

Bellek Yuvası 2

Chipset Intel

Ekran Kartı Hafızası 512 MB

Ekran Kartı ATI Mobility Radeon? HD 5470 512Mb Harici

Ekran Özelliği 15.6" WXGA (HD) 1366 x 768 Çözünürlük 220-nit Acer CineCrystal TFT LCD

Sabit Disk Hızı 5400 RPM

Sabit Disk Kapasitesi (GB) 320 GB

İşlemci Tipi Intel Core I5

İşlemci / Hızı Intel Core i5 430M 2.26 Ghz 3 MB Cache

İşlemci Hızı Aralığı 2 Ghz - 2.9 Ghz

İşletim Sistemi Windows 7 Premium

Kamera Var

Klavye Türkçe Q Klavye, TouchPad

Marka Acer

Optik Sürücü DVD Double Layer DVD+RW

Parmakizi Okuyucu Yok

Pil Ömrü 6 Cell Li-ion 1 - 3 Saat Arası Kullanım Odaklı Değişim Süresi

Sistem Belleği MHz 1066 MHz

Ses Kartı Onboard

Sistem Belleği 4096 MB

Bağlanabilirlik

Bluetooth Var

Dahili 3G Modem Yok

Ethernet 10/100/1000 Gigabit Ethernet Lan

Fax Modem Yok

Firewire Yok

Hdmi Var

Wireless Wireless 802.11a/b/g/Draft-N

Usb Sayısı 4 Adet

Taşınabilirlik

Ağırlık 2.8 KG

Ekran Boyutu 15 - 15.9

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...