Jump to content

Dizüstü Bilgisayarımda Sorun Var

553mehmet553

Recommended Posts

Arkadaşlar ilk önce bi özellikleri söyliyim:

İŞLEMCİ intel PeNTİUM MOBİL

hdd 80 gb

ekran 64 mb

ram 756

işletim sistemi Tnctr xP

ve en ufak bir kopyalama işleminde donuyor bilgisayarı yeniden başlatmak zorunda kalıyorum

kopyalayacağım dosyayı seciyorum 3 MB dosya daha sonra ctrl+c yapınca donuyor ve 10 dk içinde zor düzeliyor bir oyun açıyorum 200mb lik 15 dk beklemem gerekiyor ama acıldıktan sonra donma yok oyunda sadece acarken cvp verirseniz sevinirim

tanıdıklarıma sordugumda programlar çaışıyordut fotmat at gibi cvpler verdiler eğer programlar çakısıyorsa bunu nerden öğrenebilirim hangi programalrın çakıstını bukdr...

553mehmet553 önce Ctrl+C kısayolunu kulllanan başka bir program var mı bir bak.Varsa o programın kısayolunu değiştir.Eğer burada bir sorun yok ise size lazım olacak tüm belgelerin yedeğini dvd veya yedek bir hardiske kopyala.

Dizüstü bilgisayarına normal bir xp ile format çek.Olaki tncxp de çıkarılan bazı bileşenlere sizin dizüstü bilgisayarınızın ihtiyacı olabilir.

Format çekerken dizüstünüzdeki disk bölümlerini silin ve yeniden bölümlendirme yapın.Formattn sonra sürücülerinizi yükleyin xp yi güncelleştiriniz. acronis ile bir yedek alın.Programlarınızı kurun 2. bir yedek alın.Güvenlik programınızı kurun,güncelleyin 3. bir yedek alın

Daha sonra belgelerinizi güvenlik programıyla tam taratın öyle dizüstünüze kopyalayın.

Size Ulubey sitemizde yayınlamış olduğu xp yi öneririm.dizüstü bilgisayarınızın sürücüleri varsa sadece sata sürücü paketi olanını öneririm.Yoksa tam sürücü paketli olanının öneririm.Saygılarımla

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...