Jump to content

İstenilen Programların Nete Erişimini Izin Verme

Hades

Recommended Posts

İşyerimiz için yeni bir sistem kurdum ancak bu sistemde yalnızca benim belirlediğim programların internete girmesini istiyorum. Ayrıca bu ayarlar bir şifre yardımıyla korunmalı ki ben explorer ı engellersem insanlar firefox kurup nete girememeli ya da internete giren bir programı bana haber vermeden kullanmamalılar. Son olarak freeware olması lazım. Nette aratıldığında aslında bir çok ücretsiz firewall var ve işimi görür ancak baktıklarımda şifreyle ayar koruma gibi bir şey göremedim

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

2.tane reg dosyası oluştur.

birinin adı NETGITTI.REG olsun.

içine bunları yaz

---------------

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Services\Tcpip\Parameters\Interfaces\{1DF25DA2-46F2-4BBF-AEA1-A6382E33059E}]

"nameServer"="3.3.3.3"

------------------

NETGELDI.REG diye ikinci regi oluştur

bunun içinede bunları yaz.

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Services\Tcpip\Parameters\Interfaces\{1DF25DA2-46F2-4BBF-AEA1-A6382E33059E}]

"nameServer"=""

bu 2 dosyayı bi yere gizle isimlerini değiştir netgittiye tıklayınca pc de tüm internet bağlantısı gider. netgeldiye tıklayınca internet gelir.(çalıntı değildir işim yoktu :))

Cevabın için teşekkür ederim ancak devamlı olarak nete girmesini istediğim bir programım var ama insanlara, "bu bilgisayarla internete girmeyin" lafını anlatamadım. Yani sadece o program nete erişebilmeli. Haliyle şifreyle ayarları korunabilen ve normalde ayarlarında bulunmayan program nete erişmek istediğinde engelleyen bir programa ihtiyacım var.

Nete girmesi gereken benim kendi yazdığım basit bir program. O yüzden özel değil genel bir şey olmalı. ayrıca antivirus update leri de o bilgisayarda yapılabilmeli. bu yüzden genel bir program gerekiyor.

Arkadaşım sana lazım olan bir adet firewall yazılımı ve boşta duran özellik bakımından yoksun olsa da olur bir pc.Yalnız şöyle bir sorun var sen 1 bilgisayar için mi istiyorsun bunu yoksa farz-ı misal 8-10 veya daha fazla mı?yani sadece o dediğin bilgisayarad mı internete girmesinler ne yapmasınlar?

• Administrator

nete erişen programın belirli bir adrese mi gidiyor yoksa herhani bir yere mi bağlanıyor?

Tek adrese bağlanıyorsa prizma2007'nın verdiği fix'i kullanabilirsiniz.

sonra hosts dosyasına bağlandığınız adresi tanımlarsınız, sizin adresinizden başka bir adrese girilemez.

• 2 ay sonra...
Arkadaşım sana lazım olan bir adet firewall yazılımı ve boşta duran özellik bakımından yoksun olsa da olur bir pc.Yalnız şöyle bir sorun var sen 1 bilgisayar için mi istiyorsun bunu yoksa farz-ı misal 8-10 veya daha fazla mı?yani sadece o dediğin bilgisayarad mı internete girmesinler ne yapmasınlar?

Şimdilik 1 ancak sonradan 2 3 de olabilir. Bunlar şirketteki CNC için kullanılan bilgisayarlar örneğin. Yani makinalar için kullanılan sistemler. Adam CNC açıp hatunla konuşmaya çalışıyor. Üretimde kontrolü gerekiyor. Kenarda da hatun dururken çalışan bizim hammaddeyi bile adam gibi yerine oturtamayabiliyor. Bu yüzden istediğim program yalnızca benim belirleiğim programların nete girişine izin versin diyorum. Web messenger diye bir şey var onun da farkındayım da onu da bulamaz muhtemelen

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...