Jump to content

Realtek High Definition Audio Ses Kartı

aarslan899

Recommended Posts

msi k9n neo v3 üzerinde onboard Realtek High Definition Audio ses kartı ve win7 kullanıyorum,win7 driveri realtek sitesinden indirip kurdum.Ön laktan kulaklık takılı ses geliyor ancak arka jakları taktığımda sistem tanıyor jak takıldığını onaylıyorum ancak ses alamıyorum,jaklar xpde normal çalışmaktadır.

pc nin arkasında jack takınca açılan programa okey demeden önce sesi açmalısın

bir arkadaşa yapmıştım ses onunkindede gelmiyordu dört ay filan oldu hatırlamıyorum

tam nerden olduğunu karıştırsan bulursun

bazı anakartlara ön ses çıkışları takıldığında arka çıkışlar otomatikman devre dışı kalır.arka çıkışları kullanmak istiyorsan ön çıkışları devre dışı bırakman gerekiyo.bunun içinde kasayı açıp ön çıkışlara giden kablonun bağlatısını anakart üzerinden sökmen gerekiyo...

dostum aynı sorun bende de vardı ben anakarttın orj,nal cdsi yükleyerek halletim olayı.. bende win7 kullanıyordum mesela orda ses ayarlarını çoğunu yapamazsın (cd sesi mik sesi fln acıp kapatamıyorsun) bence sen gene xp ye gec işin hallolur ben böyle çözdüm...

problemi çözdüm aslında sorun yokmuş,sadece jak takıldığında yanlış yerleri tanıyormuş.jak takıldıktan sonra tek tek 1.hoparlor,sag,giriş vs. tek tek deneyerek ses gelene kadar jakları tek tek denedim ses gelince bıraktım.her hoparlör için tek tek yaptım .

yanlız ön ve arka jakı birlikte kullanamıyorum ayarlarını degiştirdim ama genede ikisi birlikte açılmadı.bu da benim için çok önemli değil,ama çözmeye çalışacam.

• 4 ay sonra...

arkadaslar yeni pc aldimmm cbox h500 .. arka janklarda haporlor baglı.. filim yada muzik dinlerken ailem rahatsız olmasin diye on jack lara kulaklık taktigimda otomatik haporlor susuyor ve sadece kulaklık tan ses geliyordu. fisi cıkardigimda islem yapmadan yine haporlor den ses geliyordu...

SORUNUM SU.. format attıktan sonra bu ozelik gitti. simdi muzik dinlerken kulaklık takarsam hem haporlorden hemde kulaklıktan ses geliyor. ve kulaklık takmamin bi anlami kalmıyor..

Kulaklık taktigimda otomatik arka jack lari kapatmasi icin ne yapabilirim ????

NOT : eski ayarlarla yeni ayarlar aynı bi degisilik yok

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...