Jump to content

Volsoft Internet Açılış Sayfası

kralcafe

Recommended Posts

arkadaşlar cafemde 2005 yılından beri volsoft cafe programı kullanmaktaydım lisanslı..Bu yıl volsoft yeni surumunu ucretsiz yapması sebebi ile bir çok reklam almaya başladı explorer açılış sayfasını http://adv.dreamlegion.com/sup/ yaparak buradada bir çok reklam almaya başladı bu açılış sayfası ne yağarsam yapayım değiştirilemedi.Son zamanlarda tüm client ve serverlarda pc yi açıp internete girmeye kalksam sayfa görüntülenemiyor taki dns değiştirene dek bir cafe programının reklam alması tabiki gerekli ancak volsoft un ki baya bi aştı client ilk açılışlarda masa ustunde umaykut denen iğrençbir oyunun reklamı açınca explorerda bi çok reklam bıktık ve lag yuzunden bizlere zarar vermeye başladı.volsoftun adisyon kısmına reklam vermesin e kimse bişey diyemez versinler reklamlarını oraya ancak clien görörüntüsü explorer açılış sayfasındaki reklamlar kendi sitesinin explorer açılış sayfası olması bizlere zarar vermektedir.Zira ben bu programı 2005 yılında lisanslı olarak kullanmaya başladım ve reklamsız bi sorunu ile karşılaşmadım .Bu konuda bilgisi olan yardımcı olacak arkadaşlar varsa sevinirim.

Not:Volsoft yetkilileri ile görüştüm ve onlar bu programların devamı için reklam almalarının gerektiğini söylediler .

serverden bişey yapamazsın adisyonların internet explorer ayarlarını gpediten google yapıp değişimini engelleyebilirsin mozilla kullanıyorsan prefs dosyasını txt ile açarak açılış sayfasını google yaparak kaydedip salt okunur yaparsan değişmez.

serverden bişey yapamazsın adisyonların internet explorer ayarlarını gpediten google yapıp değişimini engelleyebilirsin mozilla kullanıyorsan prefs dosyasını txt ile açarak açılış sayfasını google yaparak kaydedip salt okunur yaparsan değişmez.

sürümler devamlı güncelleniyor mycafenin ilk çıkan sürümlerinde bu şekilde yaparak sorunu çözmüştüm fakat yeni sürümde bir yolunu bulmuşlar sanırım yine açılış sayfası reklamı çıkıyor internet explorer kısayolunu silip masaüstüne sağ tıkla yeni kısayol www.google.com.tr kısayol adına da internet explorer yapmayı simgesini de sağ tıklayıp özelliklerden simge değiştir e basıp yapmayı düşünüyorum deep frezeleri kaldırmaya üşeniyorum da :) şimdilik çözüm yolu bu 2. bir çözümü de bir arkadaş programda oynama yapmış reklamları kaldırmış onu almayı düşünüyorum 2006 versiyonunu kullanalım desek bu sefer flash player sorunu var flash player 10 yüklediğimizde (clientlere) müşteri makinasından istek yollanmıyor ... flash player 10 olmadan da müşteri facebookta video izleyemiyor... şimdilik en iyi çözüm bu gibi geldi bana daha iyisini bulursam paylaşırım sizinle...

önerileriniz için teşekkür edrim ancak kesin bir çözüm yok gibi volsoftta bunu reklam için yaptığını açıklıyor zaten..

evet bende görüştüm başlangıç sayfası geç açılıyor dedim bunu direk google yapamazmıyız dedim başlangıç sayfasındaki reklamı kaldıramayız ancak geç açılma gibi bir sorun varsa ilgileniriz dediler

birde client makinasına sağ tıkla client>bilgisayar>temizlik e gel sol altta başlangıç sayfasını değiştir umarım işe yarar ben yapmıştım fakat yine değişti nasıl olduysa sende bir dene bakalım birde duvar kağıdını değiştirmek istersen o iğrenç yeşil resimden kurtulmak istersen ana makinadaki program klasöründen volsoftres.bmp uzantılı dosyanın yerine başka bmp uzantılı bir resim koy adı volsoftres olsun aynı şekilde müşteri makinasının içindeki resmide değiştirmen gerekiyor umarım yardımcı olabilmişimdir...

edit: az önce denedim çalıştır a gpedit.msc yaz (deep freze deaktif iken) kullanıcı yapılandırması>yönetim şablonları>windows bileşenleri>internet explorer>giriş sayfası ayarları değişimini devreden çıkar a 2 kez tıkla etkin işaretleyip www.google.com.tr yap (internet explorer için geçerli) bu şekilde çözülüyor...

• 3 ay sonra...
evet bende görüştüm başlangıç sayfası geç açılıyor dedim bunu direk google yapamazmıyız dedim başlangıç sayfasındaki reklamı kaldıramayız ancak geç açılma gibi bir sorun varsa ilgileniriz dediler

birde client makinasına sağ tıkla client>bilgisayar>temizlik e gel sol altta başlangıç sayfasını değiştir umarım işe yarar ben yapmıştım fakat yine değişti nasıl olduysa sende bir dene bakalım birde duvar kağıdını değiştirmek istersen o iğrenç yeşil resimden kurtulmak istersen ana makinadaki program klasöründen volsoftres.bmp uzantılı dosyanın yerine başka bmp uzantılı bir resim koy adı volsoftres olsun aynı şekilde müşteri makinasının içindeki resmide değiştirmen gerekiyor umarım yardımcı olabilmişimdir...

edit: az önce denedim çalıştır a gpedit.msc yaz (deep freze deaktif iken) kullanıcı yapılandırması>yönetim şablonları>windows bileşenleri>internet explorer>giriş sayfası ayarları değişimini devreden çıkar a 2 kez tıkla etkin işaretleyip www.google.com.tr yap (internet explorer için geçerli) bu şekilde çözülüyor...

yeni sürümlerinde bu tür şeyler işlemiyor.handy cafede ücretsiz ama bu kadar reklamcı değil en azından anasayfayı değiştirebiliyorsnuz.Volsoftun ki aç gözlülükten başka birşey değil...

Farklı bir öneri olacak ancak bir denemeniz de fayda var.

Başlat / Çalıştır / Regedit / HKEY_CURRENT_USER / Software / Microsoft / Internet Explorer / Main[/CODE]

anahtarında bulunan adresi istediğiniz bir adres olarak değiştirin.

anasayfadegismiyor.jpg

ve ardından yine regeditten

[CODE]HKEY_CURRENT_USER \ SOFTWARE \ Policies \ Microsoft \ Internet Explorer \ Control Panel[/CODE]

yolunu takip ederek sağ menüde görünen seçeneklerden ' Homepage ' yi sağ tıklayarak değeri " 1 " yapın.

Bu şekilde istediğiniz sayfaları kilitleyerek değiştirilmesini engelliyorsunuz giriş sayfasının.Birde böyle deneyin umarım olur.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...