Jump to content

Bilgisayar Kendini Sürekli Resetliyor,açılmıyor.lü

erole

Recommended Posts

yakın zamanda yeni ram mi alıp taktın ?

neyse dediklerimi yp belki duzelir.

1-Ramlerini sök kaç tane varsa hepsini

2-Pc'yi çalıştır.Ram olmadıgı ıcın acılmayacaktır.Tabiki de Pc'yi kapatıyorsun bu adımdan sonra

3-Yeni alıp taktıgın bir ram varsa onu takmadan önceki düzene göre ramlerini tak eğer yeni ram almadım diyorsan tüm ramlerini yeniden tak

ve çalıştırmayı dene benim başıma gelmişti.Bu sorun bir arkadaş saolsun yardım etmişti.Bu şekilde duzeltmiştim.

işlemci kaynaklı bir soruna benziyor pc cok ısındığında resetleyebiliyor sana iki tavsiyem olucak birincisi işlemci fanını temizle toz toprak olmazın soğutucu ile işlemci arasındaki termal macunu yenile ikinci önerim pc açılırken F8 tuşuna basarak yönlendirmeleri takip ederek hata ayıklama modunu kapalı tut belki işe yarar :yahoo: kolay gelsin

Slm arkadşım senin bilgisayrını reset atma olayı şundan olabilir kasan içindeki fanlar yeterli olmuyordur işlemci kasafanı birde pwerspleyin çok öenmlidir. bir diğeride ramlerin kontrolünü yaptır. Başka bilgisayarda remleri deneyin

Şİmdiden kolay gelsin

bu işletim sistemindende kaynaklanıyor olabilir eger kendi kendine reset attıgında acılısta f8 tusuna bas acılan ekranda

hata ile karsılastıgında sistemi yeniden başlatma secenegini sec acılacaktır...

yakın zamanda yeni ram mi alıp taktın ?

neyse dediklerimi yp belki duzelir.

1-Ramlerini sök kaç tane varsa hepsini

2-Pc'yi çalıştır.Ram olmadıgı ıcın acılmayacaktır.Tabiki de Pc'yi kapatıyorsun bu adımdan sonra

3-Yeni alıp taktıgın bir ram varsa onu takmadan önceki düzene göre ramlerini tak eğer yeni ram almadım diyorsan tüm ramlerini yeniden tak

ve çalıştırmayı dene benim başıma gelmişti.Bu sorun bir arkadaş saolsun yardım etmişti.Bu şekilde duzeltmiştim.

teşekkür ederim eme işe yaramadı

bu işletim sistemindende kaynaklanıyor olabilir eger kendi kendine reset attıgında acılısta f8 tusuna bas acılan ekranda

hata ile karsılastıgında sistemi yeniden başlatma secenegini sec acılacaktır...

sen bize bilgisayarın özelliklerini yaz ona göre cevap yazayım... işlemcinin fanında sorun olduğu gözüküyor. şu ihtimallerde var yeni çıkan intel işlemcilerde fan durar, amdlerde durmaz. 2. seçenek ise hdd gördükten sonra biçimlendirme kısmından sonramı resetliyor tam olarak nerede resetlediğini yazarsan ayrıntılı bir şekilde ozaman sana yardımcı olabilirim.

Arkadaşım resetlemenin nedenleri çoktur ilk olarak bios menüsünden sıcaklıkları kontrol et sonra yine olmazsa power suply kontrol et, rem olayını da dene eğer yine de olmuyorsa o zaman yazılımdan kaynaklanan bir sorun olabilir windowsunu yeniden kur.

Arkadaşım resetlemenin nedenleri çoktur ilk olarak bios menüsünden sıcaklıkları kontrol et sonra yine olmazsa power suply kontrol et, rem olayını da dene eğer yine de olmuyorsa o zaman yazılımdan kaynaklanan bir sorun olabilir windowsunu yeniden kur.

f8 e bastığımda hata ayıklamada pc kapatma yı seçtiğimde GLI32 dll bulunamıyor diye maci ekran geliyor formatta atamıyorum

pc de sistem kararsızlıgı var baslangıc ta f8 e bas ve guvenlı moddan pc ye gır oradan en son ıyı calısır hale getırmek ıcın sıstem gerı yukleme yap muhtemelen duzelıcektır :)

F8 e basıp hata verdiğinde pc kapatma seçtiğimde GLI32.dll dosyası eksik diyor format atmak istiyorum olmuyor

--

ilk etapda HDD f-disk çek sistemi kurmaya çalış eğer olmadıysa

HHD yi başka bi pc ye tak sistemi kur hddeyi kendi pcine tak driverleri yükle...

hard diski başke bir harddiskle değiştirdiğimde sorun düzeldi ama bozuk olan hardiske başka bilgisayarda format atmak istediğimde mavi ekran geldi format yarım kaldı

--

ilk etapda HDD f-disk çek sistemi kurmaya çalış eğer olmadıysa

HHD yi başka bi pc ye tak sistemi kur hddeyi kendi pcine tak driverleri yükle...

hard diski başke bir harddiskle değiştirdiğimde sorun düzeldi ama bozuk olan hardiske başka bilgisayarda format atmak istediğimde mavi ekran geldi format yarım kaldı

Bu tip arızaların belli başlı maddeleri şöyledir

1- Ram (sanırım denedin değilmiş)

2- İşlemci ısınması bu fan ın tama oturmamasından veya fanın hiç çalışmamasından olabilir

3- HDD - CD-ROM bu nda genelde HDD kaynaklı oluyor ide veya sata kablolarından kaynaklanıyor olabilir eğer HDD ninz tam bozulmamışsa

işlemci kaynaklı bir soruna benziyor pc cok ısındığında resetleyebiliyor sana iki tavsiyem olucak birincisi işlemci fanını temizle toz toprak olmazın soğutucu ile işlemci arasındaki termal macunu yenile ikinci önerim pc açılırken F8 tuşuna basarak yönlendirmeleri takip ederek hata ayıklama modunu kapalı tut belki işe yarar :) kolay gelsin

işlemci kaynaklı bir soruna benziyor pc cok ısındığında resetleyebiliyor sana iki tavsiyem olucak birincisi işlemci fanını temizle toz toprak olmazın soğutucu ile işlemci arasındaki termal macunu yenile ikinci önerim pc açılırken F8 tuşuna basarak yönlendirmeleri takip ederek hata ayıklama modunu kapalı tut belki işe yarar <_< kolay gelsin

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...