Jump to content

8mhps Hız Doğrumu

miy33

Recommended Posts

merhaba arkadaşlar ben ttnet tarifemi 1 mhps den 8mbps hıza limitsize çevirdim

lakin bir farklılık hissedemedim.ttnetden dediler ki altyapı da müsaitmiş ama anlamadım..

2 defa hız testi yaptım

aşağıdaki resim i incelerseniz şimdi taarifem 1 mhps mi 8 mhps mi hangisi olduğunu kavrayamadım..

testji.png

arkadaşlar bu yeni mesajım 05,03,2010

bu konuyu yaklaşık 2 ay önce açmıştım lakin dün ttnetin tekrardan 1mphs hız limitsize tekrar döndüm ve sonuç aşağıda ..

8 mbit ile hiçbir farkı olmadığını anladım üstteki veriler 8 mbit tarifedeyken ki resimler alttaki veriler ise 1 mbit tarifesindeki resimler yani bir fark yok.. boşu boşuna paranızı heba etmeyin derim sizlere

30554823.png

hızının 8 e cıktıgını bu sekilde anlayamayız. çunku 8 lik hız her zaman standart olarak sunulmuyor baglantıya vs göre degişir. o sebeple modeminizde baglantı durumunuzu gösteren yerde hızınında tarifenizde yazar en azından benim airteis da yazıyor bazen kotayı aşıp aşmadığımı oradan kontrol ediyorum (sınırsızdaki 15 gb kotası)

önce 35 mb , explorer de 50 mb, google chorme 80 mb download hızı çıktı. 8 mb olması lazım. Bunu nasıl ve hangi programla downloadda kullanabilirim. Bilen varsa lütfen söylesin

önce 35 mb , explorer de 50 mb, google chorme 80 mb download hızı çıktı. 8 mb olması lazım. Bunu nasıl ve hangi programla downloadda kullanabilirim. Bilen varsa lütfen söylesin

buraya nasıl resim eklenir. bulamadım, ekleyemedim. lütfen söyleyinde ekleyeyim

Fiyatının diğer düşük hızlı paketlerin fiyatlarından ucuz olmasını başka hangi sebebe bağlıyorsunuz ki? Kota saçmalığı var, bilmem kaç Gb.yi geçersen hız 512 kbps'ye düşürülür, 8 Mbps. hıza kadar çıkabilirsiniz gibi laflar. Dikkat edin cümledeki anlamlara, "-ebilir", "geçersen" (:

aslında bu bir pazarlama taktiği. güzelde yapıyorlar :D) anlayana tabi... mesela benim memlekettekı ewde ki neti 4 gb kotalıydı baktık 4gb kotayı asıyo aylık 50 60 TL fatura ödüyoruz bizde limitsiz 8mb a gecirdik ındırımlı fıyattan hemde... zaten ewdekıler aylık 15 gb ı gecemez bı sorun olmaz :) ama benim kendı ewımdekı 1mb lımıtsız ben nerdese gunluk 5- 10 gb indiriyorum bu da benim işime gelmez :) kullanıcıya göre tarife :)

istersen birde ttnetin kendi hıztestinden gecir bak hızına ...

Please register to see this content.

Modemde maximum desteklenen hız 10megabite çıkarken bu dingil teKelom niye 7megabite kadar hız veriyor bende anlamış değilim... Upload hızı maxisum 1,5 megabite çıkabilirken de yarısında kalıyor, 0,7 megabitte. Çok kaybım yok ama parasını veriyorsam o bir megabiti de kullanmak hakkım, hepsini geçin de, bizim verdiğimiz bu paraya bu hizmet bile çok yetersiz.

• 2 ay sonra...

Arkadaşlar resim eklmeden once :

bit byte megabyte kavramlarını öğrenin hiç yokdan modemin ana sayfasındaki status ( durum ) kısmındaki adls upload download yazan yere bakmayı ogrenin zire gosterilen hızların hepsi 8mbits/s 8.000.000 bit hemen hemen 950kb da denk gelir

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...