Jump to content

Rüyasında Dişlerini Sıkan

mahmutu91

Recommended Posts

arkadaşlar bu aralar çok acaiptir rüyamda dişelrimi sıkıyorum böle ama bir tülrü açamıyorum dişlerimi öle sıkıyorum ki dişlerim kırılıo böl e artık sonra sabah kalktığımda dişlerimi geçketen sıkmışım dişlerim gerçekten deli gibi ağırıyor buu olay bu araalr çok sık olmaya başladı benden başka başına gelen varmı acaba sebebi ne olabailir ??

kardeş senin sorunun psikolojik, stresli bir yaşam içindesin çaresi sorunlarındna kurtulmakta yatıyor. dişlere gelince onlar için sporcuların dişlikleri var, yatmadan önce onları ağzına takarsan dişlerin zarar görmez. sağlıkla kalman dileğiyle

ya arkadşalar çok acaip gelio bana doktora gitmek bu sebep için doğru ama biraz sıkıntılı bi dönem ama ilk defa başıma gelio çok kötü bi duygu arkadaşlar böle çeneniz kilitleniyor açamıosunuz sıkışıo gittikçe sıkıosunuz böle anlatamıyorum ama çok dğeişik daha sıkıntılı dönemlerde yaşadım ama bu ilk defa oldu bende anlamadım

yok ben böyle bişey yaşadığımı hatırlamıyorum ama ara sıra sanki bir boşluğa düşercesine bişey oluyor ve birden uyanıyorum..

O bana da sık sık oluyor merak etme sorun yok yorgunluktan ortaya çıkar genelde.

Hatta bazen olmasını istiyorum heyecanlı oluyor. Rüya dan başka nerde deniceksin gökdelen kadar yüksek bi yerden atlamayı :)

Anlattığım şaka değil ciddi söylüyorum :)

Senelerdir yaşıyordum bu problemi birisi kafandan tutup çenene bastırıp nefes almamanı saglamaya çalışyormuş gibi (karabasan) hatta uyanmak isteyip uyanamıyorsunuz. O sırada gerçekten çok büyük sıkıntı oluyor, uyandıktan sonra dişleriniz agrıyor çeneniz yorulmuş oluyor. Ama uzun zamandır olmuyordu şimdi hatırlattın umarım yine başlamaz :)

Karabasan deyince aklıma geldi. geçenler bizim anatomi hocası aynen söyle demişti:

''Gündüz yorulursun yorulursun sonra gelirsin yatağa uyurusun. Gece kasların yorgunluktan kasılır agrır sanki üstüne biri oturmuş da kıpırdayamıyormuşssun gibi. Sonra dersin ki ''karabasan gece beni bastı bide milleti korkutursun''

:)

Dişleri sıkma işi sinir stresten olur diye düşünüyorum. Kafana taktığın şeyler varsa silmeye çalış. Bendede bi ara olmuştu. İşe başladığımda şantiyede işçilerin koğuşta yatmak zorunda kalmıştım. Gürültüden çok rahatsız olduğumdan hep sinirli uyuyordum ve sabah kahvaltıda ağzımı açamayacak halde oluyordum artık. Dişleri sıkmanın yanında birde diş gıcırtatanlar var. Onların derdi ne bilmiyorum valla :D Asker birisi vardı. Valla gece kalkıp g3'ü kafaya dayayasım geliyordu :) :)

Bir siteden buldum.

Bir şeyi sıkmak kişinin yurduna ve orada elde ettiği şeylere; Susam, ceviz vb. şeyleri sıkmak mala, üzüm sıkmak dinde fesat çıkarmaya ve birtakım şerlere, zeytin sıkmak gerçeği araştırıp bulmaya ve ilme, Mevsiminde üzüm sıkmak ucuzluk ve bolluğa, zengin olmaya; Bir şeyi sıkarak onun suyunu yahut yağını çıkaran kimseyi görmek zengin bir kimseye, hidayete, karanlıktan aydınlığa çıkmaya, rızık ve menfaatlere delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Sıkacak Alet.)

Sıkacak alet mi :)

arkadaşlar bakın ben rüyamda güya böyle çok çok yüksek binalardan felan düşüyorum tam yere çarpıcam uyanıyorum nasıl bişe ama kalbim sıkışıyor böyle kitleniyorum bazen hareket bile edemiyorum bu tür şeyler yaşayan ?

Allah' tan parentez içinde yazmısım halk tabiri oldugu için.. Acaba 6-7 sene boyunca çok yorgun mu döndüm eve ben şimdi. Ondan önceki ve sonraki senelerde hiç yorulmamısım demekki!! Anatomi hocanıza selamlar :)

Allah' tan parentez içinde yazmısım halk tabiri oldugu için.. Acaba 6-7 sene boyunca çok yorgun mu döndüm eve ben şimdi. Ondan önceki ve sonraki senelerde hiç yorulmamısım demekki!! Anatomi hocanıza selamlar :)

Dediğimi anlamdın sanırım. ben çene sıkmak yorgunluktan demiyorum. Belli ki piskolojik bir durum.

Ama hani yok üzerime biri oturdu kalkamadım,yok efendim birisi kolumu sıktı bütün gece agrıdı kurtulamadım gibi şikayetlerin çoğu fiziksel yorgunluktur.

Kendimden biliyorum çalıştığım yorgun olduğum zamanlar korkulu rüya görürdüm yatakta sıkıntı basardı sürekli.

@crazydarkdevil o bana da olyor merak edilecek bir durum yok bence tadını çıkar o hani yüksekten düşerken tam yere çarpmadan önceki an var ya, işte o heyecanı başka biyerde bulamazsın :)

Ben de bazen sıkmaktan dişlerimin acıdığını hissediyorum ancak öyle sıktığımı anlıyorum.. Ben de bağırsak kurtlarından dolayı olduğunu duymuştum.

eğer bu söylediğini doktor dediyse inanırım da elemanın biri dediyse gerçekten ölümüne sallamış yani :)

kardeş otuz senedir dişlerimi sıkarım uyurken dertetme,bunun için doktora gidilmez yapacağın en iyi şey karı kızdan uzak kalmak,aksi halde dişlerinini sıkmak yetmez başını duvardan duvara vurusun.

Gece Gece güldürdün beni yahu :)

Sen manitalardan çok çekmişin anlaşılan

Dediğimi anlamdın sanırım. ben çene sıkmak yorgunluktan demiyorum. Belli ki piskolojik bir durum.

Ama hani yok üzerime biri oturdu kalkamadım,yok efendim birisi kolumu sıktı bütün gece agrıdı kurtulamadım gibi şikayetlerin çoğu fiziksel yorgunluktur.

Kendimden biliyorum çalıştığım yorgun olduğum zamanlar korkulu rüya görürdüm yatakta sıkıntı basardı sürekli.

@crazydarkdevil o bana da olyor merak edilecek bir durum yok bence tadını çıkar o hani yüksekten düşerken tam yere çarpmadan önceki an var ya, işte o heyecanı başka biyerde bulamazsın :)

Dediginizi anladımda sizin söylediginiz gibi kolumu sıktı gibi laflar olmadı. Siz yorgunken kabus görürsünüz ben öyle rahat uyurum ki cümbüş yaparım :) Bu herkesin yasayacagı birşey degil. Farklı şeylerden bahsediyoruz yani.. Teşbihte hata olmaz tamam da, elma armutta bir kefede olmaz dimi ?

Arkadaşlar bu durumun açıklaması basit. Tamamen Psikolojik

Sanırım Sorunlu Bir Dönemden Geçiyorsunuz Bu Hiç İyi işaret degildir.

Epilepsi Başlangıcı olabilir.

hemen bir psikiyatriste Gitmen Gerekiyor Aksi taktirde Nöroloji uzmanına görünmen gerekebilir.

Epilepsi Bilgi:

Please register to see this content.

Dediginizi anladımda sizin söylediginiz gibi kolumu sıktı gibi laflar olmadı. Siz yorgunken kabus görürsünüz ben öyle rahat uyurum ki cümbüş yaparım :D Bu herkesin yasayacagı birşey degil. Farklı şeylerden bahsediyoruz yani.. Teşbihte hata olmaz tamam da, elma armutta bir kefede olmaz dimi ?

Doğru diyorsunda ben bi anımı paylaştım sadece çene kitlenmesiyle benim anlattığım ayrı birşey. Sadece karabasan deyince aklıma geliverdi anlatayım dedim :(

Arkadaşım o bahsettiğin diş sıkma olayını bi ara bende bundan 3-4 sene önce yaşamıştım o genelde arkadaşlarında dediği gibi stress ve sıkıntıdan oluyor hergün benim gibi birisine kafan bozulursa oluyordur büyük ihtimalle bende çok şükür bir kaç senedir böle birşey yaşamıyorum ama şu son 1 senedir başım tam uyandıktan sonra nefes alamama gibi sorunla dertte uyandığımda 3-4 saniye nefes alamıyorum almaya çalışıyorum ama alamıyorum sonra bir şekilde nefesim normale dönüyor gerçekten çok berbat bir duygu bi an nefes alamayıpta boğulup ölecekmiş gibi hissediyorsunuz kendinizi bunun sebebide büyük ihtimalle stres ve sıktıntıdan üstüne yorgunluk gelince bunların birleşimiyle oluşan tipik olaylar...Mesela bende kafam birisine yada ne bilim derse yada başka bişeye kafam bozulduğunda oluyor genelde eğer sağlıklı yaşamak istiyorsan arkadaşım lütfen benim yaptığım şeyi yapma STRES VE SIKINTIDAN UZAK DUR !!! ....

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...