Jump to content

Sistem Yapacagm Önerilerinizi Bekliyorum

stroke

Recommended Posts

,Oncelıkle Iyı Aksamlar Arkadaslar Kasa TOplamak Istıyorum Bayadır Dusunuyorum Ama Acıkcası Karar Veremedım

Öncelikle = GA-EP45C-DS3R (rev. 1.0) P45 / Socket 775 Imı Aldım ! Dıger PArcalarını bır turlu karar Veremedım

İslemci = INTEL Q9400 CORE 2 QUAD 2.66 GHz Socket 775 6MB, 1333 MHz 366 YTL

Ekran Kartı = ZOTAC GTS 250 GDDR3 1GB 256Bit Nvidia DX10 Ekran Kartı 270 YTL civarı

Ram = HI-LEVEL 4 GB (2X 2GB) DDR3 1333 MHZ RAM (SOGUTUCULU) 185 YTL

PowerSuppy = XILENCE XP600 GAMING EDITION 600 WATT GÜÇ KAYNAĞI 150 Ytl

Bir Makina Toplamayı dusunuyorum Fakat Anakart Ati CrossFire Oldugu İIcın Cıft Pcı Gırıslı Ve KArarsz Kaldım

HD4870 IceQ 4+ Native GDDR5 1GB 256Bit ATI DX10.1 300 YTL Alsam Ilerıde Ikıncısını Alsam Dıye Bır an Dusundum Bu sefer ThermalTake Crossfire 750 w Almam Gerekıyor POwersuppy Soyle bır Durum Atıyı Hıc sevmıyorum Ekran Kartı olarak ne yapacagımı dusunuyorum Sonra Islemcı Saat hızı Hangısı ıyıdır Onları bılmıyorum yanı bunu yaptım Kabataslak Fakat coook KArarsıozım Her bır PArcada bana yardım eder mısınız Ati Mi Nvidia mı Sıstem Onerırı mısınız Makınayı Agırlıklı oyun Oynamak ıcın Almak ıstıyorum + Photoshop Vs Programlar ıcın Onerılerınızı Beklıyorum Sımdıden Tesekkurler

Islemcıde 9400 mu alsam 6600 mu 12 mb chash war ??

• 4 hafta sonra ...

sıstem tavsıyelerınızı beklıyorum arkadaslar oyun ıcın guzel olabılecek bır makına monıtor yok

Birde Core 2 Quad Q9300 300 ytl 2.5 ghz 6 mb cache

Core 2 Quad Q6600 200 YTL 2,4 12 mb cache

hangısı ıyıdır oyun ıcın ıslemcı saatı onemlı dıyorlar q6600 eskı ama cache cok yuksek ve ghz hemen hemen aynı

O hoooo stroke gene mi sen . Ben bu olayı sanırım bi yerden yaşamış gibiyim. Dejavuuu :D gibi bişi oldu. Sistem toplama konusunda resmen ritüel olacaksın yakında.

Bakalım bişiler buluruz sana ama sen beğenirmisin onu bilemem :rolleyes:

İşlemci........................Q9400 (Q6600 bulabileceğini sanmıyorum malesef, bulsanda Q9400 performansını asla veremez)

Anakart.......................EP45C-DS3R (Mecburen kullanacağız)

RAM............................Kingston HyperX DDR2 1066 Mhz CL5 (Yüksek DDR2 hızı, Soğutuculu ve CL5 olması ideal bence)

Ekran kartı..................Sapphire 5770 1Gb Dx11 128bit ( En azından Windows 7 ile Dx11 modunda DIRT 2 oynarsın)

Power Supply..............Xilence 600Watt vs vs (kendin seçebilirsin bence)

haydi kolay gele !

Valla Nvidia daha Dx11 kartlarını piyasaya sürmedi. Sürene kadar biraz bekle derim. Nvidia kartlar piyasaya girdiğinde ATI ile Nvidia arasındaki çekişmeden dolayı fiyatlar ucuzlayacak. Şubat 10-15 arası piyasaya girecek diyor Nvidia ama Nvidianın söylediği tarihte çıkardığı pek görülmemiştir. ;) O yüzden bişey diyemem. Ama alacaksan Gtx 260 al derim. en azından fiyat/performans oranı iyi. 300 tl civarında, iyi iş görebilecek bir kart. Tek kötü yanı DirectX 10 desteklemesi. Bence 340 tl verip ATI 5770 almak daha mantıklı. En azından seni 2 sene kadar ******ürür bu kart. Sistem acil değil ise biraz bekle derim Stroke ! Nvidia neler yapacak bekleyip görelim.

Haydi kolay gele !

Valla Nvidia daha Dx11 kartlarını piyasaya sürmedi. Sürene kadar biraz bekle derim. Nvidia kartlar piyasaya girdiğinde ATI ile Nvidia arasındaki çekişmeden dolayı fiyatlar ucuzlayacak. Şubat 10-15 arası piyasaya girecek diyor Nvidia ama Nvidianın söylediği tarihte çıkardığı pek görülmemiştir. :) O yüzden bişey diyemem. Ama alacaksan Gtx 260 al derim. en azından fiyat/performans oranı iyi. 300 tl civarında, iyi iş görebilecek bir kart. Tek kötü yanı DirectX 10 desteklemesi. Bence 340 tl verip ATI 5770 almak daha mantıklı. En azından seni 2 sene kadar ******ürür bu kart. Sistem acil değil ise biraz bekle derim Stroke ! Nvidia neler yapacak bekleyip görelim.

Haydi kolay gele !

Haklısın Teyyare Aslında Pc suan Cok Acil Degıl hem param bırıkmıs olur bırazdaha bır bekleyelım ıslemcı ıcın ne dersın

Arkadaş haklı. Nvidia dx11 destekli ekran kartı istiyorsan e paranda birikecekse, beklemen de uygunsa bu yola başvur derim..

Eski pc'im tam bir oyun içindi:

İşlemci : AMD Phenom 9500 DUAL Core 2.20hz den 8.80

RaM : OCZ Korumalı 2*2 [4 gb] 1600 mhz

Power : 600 Watt

Ekran Kartı : 5770 Ati Şimdiki dx11 desteklisini al sen...

Bu şekild bir bilgisayarı 1200 tl ye sattım.

Ama gerçekten müthiş bir performans ve grafiğe sahiptim. Crysis en yüksek ölçekte en yüksek grafikte açabilyiordum

uvv anakartı almıssın :S gerı verme sansın varsa kartı baska alacagım dıe gerı ver bence :S

geri verebılıorsan böle bişi alabılırsın bence :)

Ürün

Birim Fiyat

Sil

Gigabyte MA790X-UD3P/DDR2 1333 S+GL+1394+16X*2 938

123,00 USD

[x]

AMD Phenom II 945 X4 (3.0 GHz) 8MB (AM3 938Pin) BE

173,00 USD

[x]

OCZ Reaper 4 GB (2*2) 1066 MHz DDR2 RAM CL5

169,00 USD

[x]

HIS HD5770 1 GB 128Bit GDDR5 HDMI 16X

190,00 USD

[x]

HighPower 750W PFC 80+ 13,5cm Güç Kaynağı

146,00 USD

[x]

KDV

216,99 TL

TOPLAM

1.422,50 TL

güç kaynagında Xilence yı onermıoorum cunku 12 kanalından 18 amper verıor benım onerdıgımde ıse 25 amper verıor ...

ekran kartında ıse 5770 yerıne 25 dolar daha fazla verebılırsen HIS HD4890 iCooler X4 1 GB 256Bit GDDR5 16X i öncelıklı tutmanı tavsıye ederım ...

İşlemci olarak Quad serisinin fiyat/performans birincisi diyebilirim. fiyatı oldukça iyi, performansıda tabiki. Tabi Q9650 en iyisi Quad işlemcilerin ancak 650 Tl bu işlemciye vermekte delilik olur. İşlemci ile anakartı seçtik gibi birşey sanırım. Ancak RAM konusunda abartmana gerek yok. DDR3 alacağına o sistem için bence 1066 MHz DDR2 RAM alman daha mantıklı gibi geldi bana. RAM kontrolorü anakart üzerinde olacağı için ne kadar uğraşırsan uğraş DDR3 1333 MHz RAM'i tam performansı ile kullanamayacaksın. O yüzden abartmadan DDR2 1066 MHz RAM alman daha mantıklı. Daha ucuz ve daha net performans gösterecektir.

Haydi kolay gele !

anladımmm arkadaslar cok tesekkurler anakart sorularına cewap olarak sanırım anakartı veremem cunku 4 ay oldu alalı ve sıstemı toplamak ıcın sıfır kutusunda beklıyor satmaya kalktıgımda ıse baya dusuk bır 80 ytl gıbı bır fıyat daha dusuk gıdıyor ondan dolayı hem ıntel sevıyorum amd ıle uyusmuyorum ne bılım :)daha performanslı dıyor herkez oyun ıcın ama ıntelcıyım dıyebılırım tesekkur ederım arkadaslar herkez ıcın bıraz daha seyır edecegım 15 gun kadar ve eyer nvıdıa 11 dx cıkmaz ıse atı almaya karar verdım en azından ılerıde cross yapma ımkanım dogabılır herkeze tesekkurler baska sıstem tavsıyesı olan warsa fıkır sahıbı olmaktan memnun kalırım ram konusunda arkaasım demıs 1066 al dıye o zaman daha mı ıyı olour dıyorsun kardesım? 1333 dusunmustum aslında ben 4 gb ddr 3 desteklıyor 4 gb alıcaktım

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...