Jump to content

Hd Kalitesınde Film

Recommended Posts

arkadaslar sımdı elimizde vcd formatında yada dvd formatında bir fılm var ben bunu HD fılm olarak izlemek ıstıyorum benim buldugum sony vegas var ama kullanımını bılemedım nasıl kullanılacagını onun ıcın bu işlemlerı nasıl bır programla yapabılırım yanı kısacası ben bır fılmı cam gıbı netlıkte ızlemek ıstıyorum hd olarak

dikkat edın donusturmek ıstemıyorum donusturucu programlarıyla felan ben fılmı cam gıbı netlıkte ızlemek ıstıyorum veya sony vegas nasıl kullanılır

şimdi senin sorun yanlış.dvd yada vcd film hd izlenmez.HQ yapılır.eğer çok güçlü pcn varsa HQ de HD yapılır.önce dvd yada vcd filmin çözünürlüğünü arttır.sonra nvidia veya convert filtreleri ile ekran testi yap.en kalitelihalini filtre ile kaydet.ama yok başka yolu yokmu dersen,sony vegas ile anca çatlakları ve kaymaları giderirsin.sana en uygun pro ise 2000$ civarında.

şimdi senin sorun yanlış.dvd yada vcd film hd izlenmez.HQ yapılır.eğer çok güçlü pcn varsa HQ de HD yapılır.önce dvd yada vcd filmin çözünürlüğünü arttır.sonra nvidia veya convert filtreleri ile ekran testi yap.en kalitelihalini filtre ile kaydet.ama yok başka yolu yokmu dersen,sony vegas ile anca çatlakları ve kaymaları giderirsin.sana en uygun pro ise 2000$ civarında.

sony vegas pro 9 var bende ama kullanmayı bılmıyorum ayrıntılı anlatırmısın nasıl yapacaz

Kaynak olarak VCD ve DVD demişsin! VCD'leri ve DVD'leri BLU-RAY'in HD'si gibi yapamazsın!!! Sanırım formatlar konusunda biraz araştırma yapman lazım! Çünkü burada kullanacağın kaynak önemli!! Durumu şöyle anlatayım! Bir film düşün! Bunun 3 formatı var! VCD,DVD ve BLU RAY! Herbirisinde görüntü ve ses farklı! Bunu biliyorsun! Ama bunların KAYNAKLARI AYNI!!! Yani kaynağı filmi çeken kamera!! Onun aldığı görüntü bu formatların EN İYİSİ VE EN KALİTELİSİ!!! Hani atalarımız derler ya bundan iyisi şam'da kayısı! Kayısı=kamera! İşte bu kameradan alınan görüntü dijital ortamda (yani senin SONY gibi) formatlara dönüştürülüyor! Şu an en iyi görüntü bildiğin gibi Blu-ray HD'si!!

Diğer bir örnek ise HD yayınlar! Bir TV kanalında çekilen görüntü SD ya da HD olarak 2 formatta yayınlanıyor! Hani yazıyorya bu programı falanca HD'de HD kalitesinde izleyebilirsiniz diye! Bu da bundan kaynaklanıyor! Burada da en iyi kaliteyi en iyi REJİ'dekiler alıyor ve ellerindeki cihazla da sana SD ya da HD olarak yolluyor!

Uzun lafın kısası burada kullanacağın kaynak önemli! CeMoX'un dediği gibi belki VCD ya da DVD'leri en fazla HQ yapabilirsin! Bir VCD [352x288 (4:3)]'yi 1920x1080 (FULL HD) yap bakalım nasıl pixellere ayrılıp görüntü kalitesi nasıl düşüyor!!!

Kolay Gelsin!!

SAYGILARIMLA

ALIAS007.gif

ALIAS007.gif

Kaynak olarak VCD ve DVD demişsin! VCD'leri ve DVD'leri BLU-RAY'in HD'si gibi yapamazsın!!! Sanırım formatlar konusunda biraz araştırma yapman lazım! Çünkü burada kullanacağın kaynak önemli!! Durumu şöyle anlatayım! Bir film düşün! Bunun 3 formatı var! VCD,DVD ve BLU RAY! Herbirisinde görüntü ve ses farklı! Bunu biliyorsun! Ama bunların KAYNAKLARI AYNI!!! Yani kaynağı filmi çeken kamera!! Onun aldığı görüntü bu formatların EN İYİSİ VE EN KALİTELİSİ!!! Hani atalarımız derler ya bundan iyisi şam'da kayısı! Kayısı=kamera! İşte bu kameradan alınan görüntü dijital ortamda (yani senin SONY gibi) formatlara dönüştürülüyor! Şu an en iyi görüntü bildiğin gibi Blu-ray HD'si!!

Diğer bir örnek ise HD yayınlar! Bir TV kanalında çekilen görüntü SD ya da HD olarak 2 formatta yayınlanıyor! Hani yazıyorya bu programı falanca HD'de HD kalitesinde izleyebilirsiniz diye! Bu da bundan kaynaklanıyor! Burada da en iyi kaliteyi en iyi REJİ'dekiler alıyor ve ellerindeki cihazla da sana SD ya da HD olarak yolluyor!

Uzun lafın kısası burada kullanacağın kaynak önemli! CeMoX'un dediği gibi belki VCD ya da DVD'leri en fazla HQ yapabilirsin! Bir VCD [352x288 (4:3)]'yi 1920x1080 (FULL HD) yap bakalım nasıl pixellere ayrılıp görüntü kalitesi nasıl düşüyor!!!

Kolay Gelsin!!

SAYGILARIMLA

ALIAS007.gif

ALIAS007.gif

Dediklerinde son kelimesine kadar haklısın arkadaşım.ama dvd yada 70 yıllık filmler ancak ve ancak özel kutupsal stüdyolarda HD yapılır.mesela tnt bir firma ile 1 milyon liralık anlaşma yaptı.eski türk filmlerini HQ kaliteye dönüştürtüyor.her öğle bir film yayınlıyor.ve Yayın ascept codecleri ile yapıldığı için HD algılanıyor.ortaya manyak bir görüntü çıkıyor.bu bugün aldığım bir caps.bugün öğleyin yayınlanan kemal sunal filminin kalitesine ağzım açık kaldı..

ss2em.jpg

ama evlerimizde bu kadar gelişmiş stüdyo kuramayacağımız için anca bazı programlar ile HQ yaparız ve sony vegas ile ses ve ******üntüdeki çatlak ve kaymaları düzeltiriz.

' date='Jan 1 2010, 21:39 ' post='682554']

Dediklerinde son kelimesine kadar haklısın arkadaşım.ama dvd yada 70 yıllık filmler ancak ve ancak özel kutupsal stüdyolarda HD yapılır.mesela tnt bir firma ile 1 milyon liralık anlaşma yaptı.eski türk filmlerini HQ kaliteye dönüştürtüyor.her öğle bir film yayınlıyor.

Bantları hd olarak tekrar dijital ortama atıyorlar ...

sony vegas la catlat ve kaymaları duzeltırız dıyorsunuz ama bunu nasıl yapacagımızı soylemıyorsunuz

benım derdım ortada bu sony vegas prog. nasıl kullanıpta dusenleyecegım sız kalkmıs bana tarıhcesını anlatıyorsunuz

Sevgili kelebekavcisi2008,

Sen elimizde vcd formatında yada dvd formatında bir fılm var ben bunu HD fılm olarak izlemek ıstıyorum diyorsun! Format olaylarını tam bilmediğini farz ederek sana tarihçesini anlattık tabii ki! Ama sen konu başlığında ve sorunda sadece SONY VEGAS PRO nasıl kullanılır? VCD,DVD v.b. HD kalitesine yakın görüntü bu programla nasıl elde edilir? Bilen arkadaşlar varsa anlatsın gibi soru sorman lazımdı. Programı kullanan arkadaşlar çıkıp sana detaylı bilgiyi daha çabuk verirlerdi.

Saygılarımla

ALIAS007.gif

ALIAS007.gif

• 3 hafta sonra ...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...