Jump to content

airties rt 102 modemi sahiplerine

sk8er_boi

Recommended Posts

• Administrator

Bu modemim 1.3.0 firmwaresinde büyük bir açık varmış. Dışardan modemin webine giriş kapatılamıyor. Default şifre de açık olunca tehlike büyük.

Yeni firmware'yi çekip modeminize yükleyiniz.

http://www.airties.com.tr/docs/firmware/AirTies_RT-102_FW_1.3.11.zip[/CODE]

Sorumluluk kabul etmiyorum. İşin ehli kişiler yapsın.

Bu modemim 1.3.0 firmwaresinde büyük bir açık varmış. Dışardan modemin webine giriş kapatılamıyor. Default şifre de açık olunca tehlike büyük.

Yeni firmware'yi çekip modeminize yükleyiniz.

http://www.airties.com.tr/docs/firmware/AirTies_RT-102_FW_1.3.11.zip[/CODE]

Sorumluluk kabul etmiyorum. İşin ehli kişiler yapsın.

Bu modemlerde zaten bir sorun var. Son günlerde telekom bu modemleri ücretsiz dağıtıyor. fakt tüm adsl ayarlarını yapmanıaza rağman bir türlü internete giremiyorsunuz. firmware update iyi bir gelişme oldu. Ellerine sağlık.

Bende aynı modemi kullanıyorum firmware güncellemesini 2 hafta önce yaptım fakat tarayıcıya kendi bilgisayarımdan internet ip mi girince direk web arayüzü yine çıkıyor..

Kullanan arkadaşlar varsa mutlaka default şifreyi değiştirsinler zaten bu bütün modemler içinde böyle olmalı..

Ayrıca sk8ter güncellemeden sonra dışardan erişimi engellemek için herhangi bi ayar yapmamız gerekiyor mu?

Simple Network Management Protocol ü iptal ettiğim halde yinede erişebiliyorum..

airties'in rt 101'i de aynıydı bi ton sorun vardı 3 ay kullandım elden çıkardım. Bide satarken tek türkçe içerikli diye satılıyodu ama alakası yok diğer firmalar haksız rekabet var diyip dava açtılar ve kazandılardı. Ve bi not daha airties hangi modelin bilmiyorum ama adaptörlerini geri toplatmış bana söylenene göre. Ama kesin bi kaynağa dayanmıyor sadece alışveriş ettiğim pc mağazasının sahibi dedi nekadar doğru bilemem

• 2 hafta sonra ...
banada 1 saat önce verdiler airtires modem gidip geri versem zyxel ile değiştirirler mi acaba?

Onlarda da güvenlik duvarı yok çok daha büyük bir açık bu. Airtiesi firimware güncellemesi ile rahatlıkla düzeltibiliyorsun ve bunun dışında airtiesde msnden teknik destek alabilmek mümkün hemde teknik destek 24 saat mevcut. Yani msnde sürekli airtiese ait teknik destek bulunmakta.

Kendi İpni yazınca sende cıkması normal bendede cıkıyor ama dıstan biri denediginde cıkıp cıkmaması onemli ayrıca benim modem menumde secure ip diye bir kısım var modeme login olacak ip leri verebiliyorsunuz eger sendede oyle bi ayar varsa kendine statik ip alıp dediğim gibi yapabilirsin.( bu arada benim modemim edimax)

Arkadaşlar ben yeni Yeni firmware'yi yükledim ama hala kendi ip mi girince modem kullanıcı ayar sayfası çıkıyo neden düzelmedi acaba?

modeme girerken kullandığın şifreyi değiştir. Bir de dikkat et telekomun verdiği airties modemler ilk şekliyle şifresiz giriş sağlıyor.

Simple Network Management Protocol ü iptal et.

Şimdi bizim airties in türk mühendisleri şöyle bişi yapmmışlar herhangi bi durumda dışarıdan modeme girebilmek için dışarıdan erişimi aktif etmişler..

Arkadaşlar Modem Ayarlarında söle bi ayar war (seçilen MAC adrsinden başka bi ip veya cihaz networke giremesin) ordan kendi MAC adresinizi seçerseniz herhangi bi sorun olacağını sanmıyorum ama şöle bi düşünce de aklıma gelmiyor da değil bu sadece mevcut ağa başka bi pcnin bağlanamasını egelliyor ama kendi İP adresimizi (yani nette gezerken kullanıyor olduğumuz gerçek İP adresini(router'ın internete giden bacağındaki İP yi))girdiğimde tekrardan şifre ekranı geliyor çok enteresan bi durum :lol:

• 11 ay sonra...

slm arkadaşlar benim modemde airties-102 daha önceleri hiç bir sorun yoktu ama bir iki gündür bağlantı ışığı yanmasına ve bağlantının açık olduğunu göstermesine rağmen internete giremiyorum. modemin güç kablosunu çekip tekrar taktığımda sorunu çözüyorum acaba sorunu kökünden çözmem için ne yapmam gerekir??

• 6 ay sonra...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...