Jump to content

Virüs Programı Yüklenmiyor

cihat95

Recommended Posts

arkadaşlar bilgisayarıma virü bulaştı onun yüzünde programlarım kayboldu ama zor kurtardım. bu virüsler silmek istiyorum. Virüs programı yüklüyorum ama olmuyor tam kurulum sayfası açılacak kapanıyorç Eset yüklemeyi deniyorum ama bu seferde kurulum sırasında hizmetler yükleniyor diyor vr orada kalıyor hata veriyor. Ne yapmalıyım Format attım yine olmadı.........

en garantisi programlarını ve önemli dosyalarını kurtar her hangi flash bellek yada taşınabilir harddsik vb. at sonra format cdsiyle tüm bölümleri birleştir sonra kaça bölmek istiyorsan tekrar böl sonra ntfs olarak biçimlendir zamanın bolsa yavaş olarak biçimlendirmeni tavsite ederim sonra bilgisayarı açtıktan sonra ilk yapacağın bilgisayarın driverlerini kurmak olsun sonra ise nod32 yi indir kur sonra kurtardığın belgeler nerdeyse örn; taşınabilir harddsikdeyse bilgisayara tak ve içine girmeden sağ tuş yap tarattır kurtartdığın dosyalarını

NOT:NOD32'Yİ KURUNCA UPDATE YAP SONRA TARATTIR

NOT:KURTARDIĞIN BELGELERİN İÇİNE GİRMEDEN SAĞ TUŞ YAP TARATTIR (yoksa bilgisayara yeniden virüs bulaşır)

Avira Rescue Cd Senin Çözümün Olacaktır Kardeşim.

Sana Bu Sıkıntıyı Yaratan Virus'te Büyük İhtimal Sality.AA-AE vs Diye Gelişmiş Bir Virus Olabilir.

Aşağıdaki Bağlantıdan Avira Rescue Cd yi İndirebilirsin. ;)

http://shots.snap.com/explore/95541/?url=http://dl.antivir.de/down/vdf/rescuecd/rescuecd.exe&key=1f69408f76b9673210df8f6e796ac946&src=&cp=&tol=url[/CODE]

[b]Kullanım[/b]

Cd/Dvd Sürücüsüne Boş Bir Cd Takıyoruz.

52220732bl5.jpg

CD ye gerekli dosyalar yazılmaya başlıyor.

22904978bk1.jpg

CD yazma işlemi başarı ile tamamlanıyor. Tamam butonua basıyoruz

98327246lm6.jpg

Daha Sonrasında Eğer Ayarlı Değil İse Bilgisayarı CD'den Başlayacak Şekilde Ayarlıyoruz.

Ve Yazdırdığımız Cd yi Takıp Bilgisayarı Yeniden Başlatıyoruz.

Alttaki Ekranda [b]1[/b] tuşuna Basıp Enter'lıyoruz.

98727713.jpg

Kısa Süre Sonra Karşımıza Bu Ekran Çıkıyor Gerekli Dosyaları Yükleyene Kadar Bekliyoruz.

70944402.png

Yazılım Yüklendikten Sonra Aşağıdaki Gibi Ayarlarını Yapıyoruz.

81556875.png

[b]''Try to repair infected files''[/b] seçeneğini işaretleyiniz. Bu şekilde tespit edilen zararlı bulaşmış dosyalar onarılacaktır.Onaramadıklarını adını değiştirerek etkisiz kılmak için [b]''Rename files,if they cannot be removed?''[/b] yazısının solundaki kutucuğu işaretleyin.

18053681.png

Gerekli ayarları yaptıktan sonra aşağıdaki gibi taramayı başlatıyoruz.

83816493.png

Bu aşamada aşağıdaki gibi bir uyarı alırsak eğer [b]''Try anyway''[/b] butonuna tıklıyoruz.

80552329.png

Tarama başlıyor ve bittiğinde aşağıdaki gibi sonuçlar ekrana gelecektir.

80813296.png

Ve Sorunumuz Çozülmüş Bulunuyor Kolay Gelsin :D

• 2 hafta sonra ...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...