Jump to content

Ram Sorunu

cihat95

Recommended Posts

Arkadaşlar ben 1 Gb lık ram aldım 512 Mb de önceden vardı oldu 1,5 Gb Ram bende çok sevindim bilgisayarım hızlanacak diye ama hiç öyle olmadı. Birden fazla program çalıştırdığım zaman bilgisayar donuyor ve en küçük komutu bile uzun sürede tamamlıyor. Görev yöneticisini Açıyorum iki tane 25 megabaytlık kullanım diyor gerisi 9 ve onun altlarında YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM....................

1-ram i taktan sonra format atman gerekir

2-ramlar uyumsuz olabilir

3-512 mb ram ile 1gb ram 1.5 gb ram olmaz hic bir zaman 1 gb seklinde kullanir bilgisayar cift ramlarda dusuk olan rama gore kullanim yapar yani 512 mb yi kullanir 1 gb ninde 512 lik kismini kullanir calisma bicimi boledir ramlarin ondan dolayi cift ram alindiginda miktarlari ayni olmasi en guzelidir

1-ram i taktan sonra format atman gerekir

2-ramlar uyumsuz olabilir

3-512 mb ram ile 1gb ram 1.5 gb ram olmaz hic bir zaman 1 gb seklinde kullanir bilgisayar cift ramlarda dusuk olan rama gore kullanim yapar yani 512 mb yi kullanir 1 gb ninde 512 lik kismini kullanir calisma bicimi boledir ramlarin ondan dolayi cift ram alindiginda miktarlari ayni olmasi en guzelidir

Bilimsel olarak açıklayabilir misiniz. Zahmet olmazsa. Özellikle 3.maddeyi. 1.maddeyi de. 2.maddeye gerek yok.

Ram taktıktan sonra formata gerek yok,ayrıca ramların ikisini de görür(tabi ramı tam taktıysan slota,yada bozuk değilse).Bizzat kendim laptopuma ram taktım ne format attım ne başka birşey.

Daha sağlıklı bir yorum yapabilmemiz için bilgisayarına CPUD-Z programını kur, ve bellek bölümünün ekran görüntüsünü ekle

Bilimsel olarak açıklayabilir misiniz. Zahmet olmazsa. Özellikle 3.maddeyi. 1.maddeyi de. 2.maddeye gerek yok.

1.si ram aldik arkadasin makinesine taktik tanimadi format attik tanidi

3.su gittigim kursta bilgisayar ogretmenimiz ogretti

bilimsel oldumu

bilimsel oldumu

*Birinin bilimselliği konusunda yanlış bilgin var. Ramin frekansları, düşüğüne göre çalışır mantığının bilimselliği vardır... Ama senin dediğinin mantıklı bilimselliği yok...

*Ayrıca format ben attım oldu sen de at olur mantığı bilimsellik dışıdır. Format unsuru olmazsa olmazımız değil en olmazı olmazsa olurudur...

Hay Ben Senin O Öğretmenine Nedeyim Nasıl Bi Mantıkmış Bu Ya 3. Madde :)

bende hocanin yalancisiyim artik bize ole ogretti bilgisayar dusuk rami ilk basta kullanir diyor suanda karsimda wordu anlatiyor sorsam mi acaba bak tnctr sana kiziyor diye :)

bilimsel oldumu

öğretmene görürsen selam söyle

ram sorununa gelince :

ram uyumsuzluğu gibi görünüyor

sorunu olan arkadaşıma soruyorum neye göre ram almış? 512lik ram'in hızı ve tipini biliptemi gidip aldın yoksa kafana göremi ?

Arkadaşlar buradan şunu öğrenmiş oluyoruz.

Madde 1: Soruna reçete yazan arkadaşlar için; öyle her önüne gelen doktorun yazıdığı reçete gibi çözüm önermeyin. Adamın hastalığı neyse biliyorsak reçete yazalım. Ki hasta tedavi olsun ölmesin...

Madde 2: Sorununa çözüm bekleyen arkadaşlar için; her çözüm sunan arkadaşın dediğini yapmamak lazım. Bilimsel veya mantıklı açıklaması gerekir.

Arkadaşlar buradan şunu öğrenmiş oluyoruz.

Madde 1: Soruna reçete yazan arkadaşlar için; öyle her önüne gelen doktorun yazıdığı reçete gibi çözüm önermeyin. Adamın hastalığı neyse biliyorsak reçete yazalım. Ki hasta tedavi olsun ölmesin...

Madde 2: Sorununa çözüm bekleyen arkadaşlar için; her çözüm sunan arkadaşın dediğini yapmamak lazım. Bilimsel veya mantıklı açıklaması gerekir.

Bilimsel Kısmını Geçtim Bari Biraz Mantıklı Olsun Sorununa Çözüm Arayan Arkadaşta Dediğin Gibi Buna Dikkat Etsin

Saygılar..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...