Jump to content

Pc Den Sesler Geliyor

bomba34

Recommended Posts

merhaba arkadaşlar kasadan bilgisayar açıldığında sanki kablolar fanlara deyermiş gibi ses çıkıyor fakat açtım baktım çarpmıyor sonra kasaya 2-3 tane vuruyorum susuyor aradada vurduğum zaman sesi azalıyor sonra gene yükseliyor ama şiddetli vurduğumda susuyor nedenini anlamadım fanlarıda temizledim bir sorun gözükmüyor nedeni nedir acaba birde her açılışta olmuyor arada oluyor ne yapabilirim teşekkürler...

aynı problem bendede vardı..başta kasanı aç sesin nerden geldiğini tespit et..aman dikkat et boardlara doknma çalışırken..öncelikle fanların ve harddisk'in vidalarını kontrol et..kasayı tuttugun zmnda ses kesilir.yada yan çevirmede falan filan kesilir..eger fanlardansa, fanların tozunu alman yetmez makine yağı ile yağlaman gerek ama yağı kablolara temas ettirme..kısa devre yapabilio bazen..bu konuda dikkat etmelisin..yada bilen birine yağlama işlemini yaptır..

aynı problem bendede vardı..başta kasanı aç sesin nerden geldiğini tespit et..aman dikkat et boardlara doknma çalışırken..öncelikle fanların ve harddisk'in vidalarını kontrol et..kasayı tuttugun zmnda ses kesilir.yada yan çevirmede falan filan kesilir..eger fanlardansa, fanların tozunu alman yetmez makine yağı ile yağlaman gerek ama yağı kablolara temas ettirme..kısa devre yapabilio bazen..bu konuda dikkat etmelisin..yada bilen birine yağlama işlemini yaptır..

yağ şasi yapmaz çünkü organik maddedir iletken değildir

benım de pc den ses gelıyordu temizledim ama yıne aynı ses sonra fanın üzerindeki model kagıdını cıkardım kucuk bı delık var onun ıcıne yag doktum silahlara dkoulen yaglardan pervaneyı cevırdım o yagı ıyıcı ıcıne aldı artık bole bı sorun yok

Bendede bu ses PC yi ilk açtığımda çıkıyor ve biriki dakika sonra kendiliğinden düzeliyor; normal hale geliyor. Ama bu durum benim PC'de soğuk havalarda oluyor. Yazın herhangi bir problem yokken kış aylarına doğru giderek ortaya çıkıyor.

Sonuç olarak PC açılışında biriki dakikalık rahatsızlık vermekten öteye bir durum değil ve şiddete başvurmaya hiç gerek yok. Şiddet, PC'ler içinde bir eğitim aracı olmamalı; dayak yoluna giderek olumlu sonuçlara asla varamazsın(Ancak geçici çözümler olabilir belki). Şaka bir yana, kasaya vurmak, bazı donanımlarda, özellikle harddisklerde onarılmaz problemlere yol açabilir.

Kendi bilgisayarımdaki durumu ve fikirlerimi aktardım. Dikkate almanı öneririm. Kolay gelsin.

benim kasadaki fanlardan da soğuk havada ilk açılışta sesler geliyordu. sebebi yağın ilk başlarda biraz donmuş olması.

çalıştıkça yağ ısınıyor ve ses kesiliyordu.

ben de tüm fanların önce tozunu aldım.

yuvalarından sökerek bilyenin bulunduğu bölümü açtım.

ince makine yağı ile yağladım.

şu an ses kesildi.

senede bir kez yapıyorum artık ve yağ gibi çalışıyor.

benim kasadaki fanlardan da soğuk havada ilk açılışta sesler geliyordu. sebebi yağın ilk başlarda biraz donmuş olması.

çalıştıkça yağ ısınıyor ve ses kesiliyordu.

ben de tüm fanların önce tozunu aldım.

yuvalarından sökerek bilyenin bulunduğu bölümü açtım.

ince makine yağı ile yağladım.

şu an ses kesildi.

senede bir kez yapıyorum artık ve yağ gibi çalışıyor.

Bravo sana.. Doğrusu bu yağ donması veya soğuk sebebiyle katılaşarak işlevinin bozulması(bu daha doğru diye düşünüyorum) hiç aklıma gelmemişti. Çözüm yolunda akıllıca.. Eğer üşenmez isem bir ara bende yapabilirim.

aynı problem bendede var 2-3 kere vuruyorum ses kesiliyor bu sesin power supply den geldiğini düşünüyorum ..

bütün kasayı boşalttım parçaları tek tek yavaş yavaş yerlerine yerleştirdim bir faydası olacağını düşündüm olmadı...

sanırım adam akıllı bir power supply alacam öyle gözüküyor:D

aynı problem bendede var 2-3 kere vuruyorum ses kesiliyor bu sesin power supply den geldiğini düşünüyorum ..

bütün kasayı boşalttım parçaları tek tek yavaş yavaş yerlerine yerleştirdim bir faydası olacağını düşündüm olmadı...

sanırım adam akıllı bir power supply alacam öyle gözüküyor:D

pervanedeki etiketi kaldır demirin ucuna yağ yedir..ses yapmaz..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...