Jump to content

Bootmgr Eksİk!

birdamlasu

Recommended Posts

selam arkadaşlar.

müşteri arçelik notebook pc.getirdi formatlanacak deyip gitti.

pc.her açılışında bootmgr eksik yeniden başlat:ctrl+alt+del hatası veriyor.sorun bundan sonra başlıyor.

f1 den f12 ye kadar tüm kombinasyon ları denememe rağmen boot ayarlarına giremiyorum.delete işlem yapmıyor.cd okumuyor.

alt+ f1 den yine f12 ye kadar açamıyorum.pili çıkarıp taktım yine olmadı.

forumlarda okuduğum kadarıyla ya win 7 kurmaya çalışmış yada wista ama becerememiş.

bu konuda yardım edecek arkadaşlara şimdiden tşk.

NOT:wista,win 7 ve xp cd lerini taktım hiç birini okumuyor

geçen benim pc aynısı oldu bootmgr eksik yazıyodu win 7 dvd sinin içinde var bootmgr

dosyası pc yi cd den çalışan xp ile açtım dvd deki bootmgr dosyasını c ye kopyaladım

pc açıldı ama vista gibi sonra başka pc den usb diskime kopyaladım ondanda c ye şimdi

normal dvd si çalışmıyorsa usb flash diskine cd den çalışan xp yi yapıp oradan kopyalayabilirsin

denedim olmadı yeni çözüm yolu bilen varsa yardım

Olması gerekirdi. Eğer olmadıysa notebook sahibi win7'yi C partiionuına değilde normal açılışta görülmeyen ama windows kurulumu sırasında görülebilen(Ve C harfini alarak windows kuranları yanıltabilen) farklı bir partitiona kurmuş olmalıdır. Zaten windowsun açılmayarak bootmgr hatası mesajı vermeside bundandır. CD'den çalışan bir XP ile bu durumu gözlemleyebilir ve gerekli müdahaleyi yapabilirsin diye düşünüyorum(Bootmgr'yi görünen C'ye ve ayrıca win7 kurulmuş olan eski recovery partitionuna kopyalamak gibi yada Cdeki eski sistemi -..ki, silinmemiş olmalıdır- kurtarmak için o partitionun boot olmasını sağlayacak müdahale gibi.. Ama eğer durum bu tahminlerimde olduğu şeklinde ise, fabrikasyon recovery ile eski sisteme dönmek artık mümkün olmaz; çünkü recoveri dosyaları silinmiş olmalıdır.).

Kolay gelsin.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...