Jump to content

Netbook Format...

dcetin

Recommended Posts

arkadaşlar selam,

size iki sorum olacak. kızıma grundig 1001 netbook aldım. yanında içinde image olan 2 gb flash disk verdiler. ve dün format attım ama sadece c değil d yide formatlamış bütün bilgiler uçtu. soru bir, sadece c ye nasıl format atıcaaam. soru iki, ben kendim win 7 kursam daha sonra flash diskle xp imageyi tekrar kurabilirmiyim.. teşekkürler...

daha ayrıntılı anlatabılırmısın anlayamadım ne ıstedıgını

kısaca, flas bellekle xp imageyi yüklediğimde hem c hemde d deki bilgilerim kayboldu. müşteri temsilcisini aradım, flasta c ve d nin imajının olduğunu söyledi. ve her formatta aynı olayın olacağını söyledi.

şimdi:

1 sadece c ye format atmanın yolu yokmu.

2 ben netbooka windows 7 kursam daha sonra tekrar flastaki xp imajı kurabilirmiyim.

normal xp kurabılırsın cd ıle sadece c ye format atarssın,win7 kurarsın hıc bı sıkıntı olmaz daha sonra ıstedıgın zaman flashtan o ımage dosyasını kurabılırsın

not: eger detaylı bılgın yok ıse yardımcı oluruz ...

cd ile xp kuramaz çünkü cd rom yok :) sen başka bir flash disk le win 7 yi bu forumda anlatılan yöntem ile kurabilirsin yanında verilen flash dursun onu elleme win 7 çok performans vermeyebilir bunuda söyliyim çok zayıf sistemler netbooklar bende de var birtane :) acronis recovery diye ararsan kurduğun xp yedeğini gizli bir bölüme gömebilir ve tek tuşlar f11 gibi sistemi ilk haline getirebilirsin

arkadaşlar benim asıl sıkıntım şu, benim netbookta cd rom olmadığı için elimde driver cd si ve benzeri hiçbir şey yok. sadece elimde netbook ile verilen flash bellek var. o yüzden size sıkıntı veriyorum. kusura bakmayın. ama dediğiniz gibi c nin imajını kendim alsam. bilgisayar çökünce usbden geri yükleme nasıl yaparım.

cd ile xp kuramaz çünkü cd rom yok :) sen başka bir flash disk le win 7 yi bu forumda anlatılan yöntem ile kurabilirsin yanında verilen flash dursun onu elleme win 7 çok performans vermeyebilir bunuda söyliyim çok zayıf sistemler netbooklar bende de var birtane :) acronis recovery diye ararsan kurduğun xp yedeğini gizli bir bölüme gömebilir ve tek tuşlar f11 gibi sistemi ilk haline getirebilirsin

işte olay budur dostum, fakat o gömme ve telk tuş dediğin olayı nasıl yapıcam onu bilmiyorum.... yardımcı olursan sevinirim....

arkadaşlar benim asıl sıkıntım şu, benim netbookta cd rom olmadığı için elimde driver cd si ve benzeri hiçbir şey yok. sadece elimde netbook ile verilen flash bellek var. o yüzden size sıkıntı veriyorum. kusura bakmayın. ama dediğiniz gibi c nin imajını kendim alsam. bilgisayar çökünce usbden geri yükleme nasıl yaparım.

hocam ghost ile sistemin yedegini al d sürücüsüne kayıt et ya da usbye

daha sonra ise boot destekli usb ile win 7 kur eger geri xpye dönecek ise

forumda mini usb xp var onunla eski imageyi geri atabilirsin

flashın ıcınde zaten ımagesı var buyuk ıhtımal gerı yukleme programı bıos a gomulu o yuzden sıkıntı cıkarmaz cd surucun yok ıse harıcı bı surucu kullan eger onuda bulamazsan baska bı flash bul onunla format at nasıl format atılacagı forumda mevcut bulabılırsn

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...