Jump to content

İkinci Öğretim

shrewd

Recommended Posts

Arkadaşlar Merhaba,

Forumda mutlaka üniversitede ikinci öğretim okuyanlar vardır. Bu arkadaşlar ikinci öğretim okumayla ilgili bilgi verebilirler mi acaba? (Nasıl okunur, ne tür şartlar altında okunur, zorlukları nelerdir vs.) Yardımcı olacak kişilere şimdiden teşekkürler. (Özellikler Bilgisayar Öğretmenliğiyle ilgili bilgi verirseniz sevinirim. )

Ben 2. öğretim okuyorum.Şartları okuduğun yere göre değişiyor tabi.Ama çok büyük zorluğu yok ben sana maddelerle anlatim durumu:

- Bazı yıllarda Cumartesi günleri dersin olabiliyor.

- Örgün öğretime göre şişkin bir harç ödüyorsun.

- Bazı öğretmenler seni süt veren inek gibi görüyor ve sadece para kazanmak için gelip adam gibi birşey anlatmadan çıkabiliyor (Bende öyle biri yok Allahtan)

- Akşam 9-10 gibi çıkmak var.Ben 20:15 te çıkıyorum.Ve Davutpaşa gibi bir yerdeysen bu çok can sıkıcı.Ama Beşiktaştaykense tam tersine tam bir rüya olabiliyor.

- İstersen örgün öğretimden derslerini alabiliyorsun ama harcını yinede 2. öğretim olarak ödüyorsun.

- Sınıfa iyi akşamlar diyerek girmek en moral bozucusudur heralde.

- Erken yatmak bir enayilik olarak görülür.

Sonuç olarak şu anda bana göre çok mükemmel bir tercih olmuş ama herkese öneremem.

Tekarardan bir üniversite okusam tekrar 2. öğretim olurum. Akşam 17.00 de ders 21:00-22:00 gibi ders biter evine yurduna gelirsin. Sabahlara kadar oturur gezersin istersen film izlersin istersende uyursun sabah'tan akşama kadar gezersin.

Eğitim farklılığı yoktur. Tek ama tek farkı ücreti fazladır özelllikle fen edebiyatların. Maddi durumun müsaitse kesinlikle 2. öğretimden yana olsun tercihin.

Eğer sende daha güzel bir fakülte ama 2. öğretimmi yoksa birazdaha küçük ama 1. öğretimmi dersen kesinlikle 2. öğretim olsun.

Hatta sınıfın %10 luk dilimine girersen 1. öğretim ücreti ödeyip 2. öğretim'e devam ediyorsun geriye kalan dönemlerde.

Ben şu anda 2. öğretim öğrencisiyim ama 1. öğretim ücreti ödüyorum.

Yinede seçim senindir ama üniversite yıllarıdır ki bir daha eline geçmez kolay kolay. Etrafında eş dost akrabalarında varsa sor araştır yüzyüze görüşmelisin.

Biz genelde güneş görmeyen öğrencilerizdir konferanslar felan olduğunda anca. :)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...