Jump to content

Online Katalog Flashlarını Topluca Indirmek

casira

Recommended Posts

Arkadaşlar resimde gösterdim.Bu tip artık birçok site online katalog yayınlıyor fakat bunları indirmek istediğimzde sayfayı kaydet çıkıyor ve sadece o istenilen sayfa iniyor.Bu katalog çok sayfadan ibaret olunca çok uğraştırıcı oluyor.Bunu topluca indirecek bir program varmı acaba?

4266.png

Peki bu katalog'lar nasıl yapılıyor? Nasıl Web'e aktarılıyor? Bilgisi olan varmı acaba ?

Bir flash yazıyorsun. Flash'a diyorsun ki, bilmemne.xml'in içinden resim bilgilerini al, o resimleri flash içinde kullan.

Daha sonra sen flash'ı değiştirmeden sadece xml içerisindeki resim yollarını değiştiriyorsun, yeni resimleri atıyorsun. Katalog güncelleniyor. Webe de böyle aktarılıyor.

Bir flash yazıyorsun. Flash'a diyorsun ki, bilmemne.xml'in içinden resim bilgilerini al, o resimleri flash içinde kullan.

Daha sonra sen flash'ı değiştirmeden sadece xml içerisindeki resim yollarını değiştiriyorsun, yeni resimleri atıyorsun. Katalog güncelleniyor. Webe de böyle aktarılıyor.

Çaktımmm... O zaman Flash yapma programları ile bu çok rahat yapılabilir demi ? Peki dostum Bunları öğrenebileceğimiz derslerin,eğitimlerin olduğu bir site yada link var mı bildiğin ?

Çaktımmm... O zaman Flash yapma programları ile bu çok rahat yapılabilir demi ? Peki dostum Bunları öğrenebileceğimiz derslerin,eğitimlerin olduğu bir site yada link var mı bildiğin ?

blogumda vardı, yazmıştım. Ama şu an blog bakımda olduğundan makaleler yok ;) Google'da araştır :)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...