Jump to content

Windows 7 Ultimate 32 Bit - 64 Bit Hangisi?

Recommended Posts

Arkadaşlar öncelikle merhaba. Benim bilgisayarım Acer 5630G ve özellikleride aşağıdaki gibi.

Genel Özellikler :

• İşlemci : Intel® Core™ 2 Duo T6400 2.0 GHz 800 MHz 2MB

• Bellek : 4GB 667MHz

• HDD : 500 Gb SATA

• Ekran Kartı : ATI Mobility Radeon HD 3470 XT 512 MB Paylaşımsız

Benim TNC-TR ustalarına birkaç sorum olacak, öneri ve görüşlerinizi bekleyeceğim.

Bu sisteme windows 7 ultimate 32 bit kurdum sorunsuz çalışıyor ama Ram'in tamamını görmüyor. Sistem özelliklerinde Yüklü bellek 4 GB ama kullanılabilir miktar 2,99 GB görünüyor. 32 bit işletim sistemlerinde maximum 3 GB görüyor bu yüzden windows 7 ultimate 64 bit kurdum. Ram'in tamamını gördü 4 GB olarak. Ama 64 bit sanki 32 bitten daha fazla kasıyor gibi geldi bana. 64 bit işletim sisteminin daha rahat çalışması gerekmiyor mu? Sistem 64 bit'i destekliyor. C: nin içine program dosyaları (x86) diye bir klasör oluşturdu. Kurduğum programları bu klasöre topladı. Program files'ta sadece benim kurduğum 64 bit driverları var. Sistemi 64 bit tabanlı, Programları 32 bit tabanlı çalıştırıyor sanırım. Yanlış mı anladım?

Sizce 64 bit işletim sistemini mi kullanmalıyım? 64 bit'te program kurarken veya çalıştırırken sorun yaşar mıyım? Daha önce 64 bit işletim sistemi hiç kullanmadığım için bilgim fazla yok bu konuda. Bu yüzden tavsiyelerinizi bekliyorum. Teşekkürler...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...