Jump to content

Sistem Topladım Son Sorum..

RippLe

Recommended Posts

Parçalar arasında uyum sorunu yok ama yetersiz bence.Örneğin ekran kartı o sisteme hiç gitmemiş.500w high power güç kaynağı yerine kasayı değiştirmek çok daha yerinde olacaktır.Bütceniz ne kadar?(Toplamda 1652 TL tutuyor bu sistem ben aynı bütceyle yeni bir sistem topluyorum...)

q9550 tabi ki performans olarak i5'ten iyi,en azından 3.1 ghz hıza sahip lakin arada fiyat farkı var ve i5 sonuçta çok yeni bir mimari yapıya sahip ve oldukça da performanslı.Ben şuan i5 kullanıyorum ve çok memnunum hatta şunu belirteyim;bu sistemimden önce q8200,q8400 ve e8500 kullandım çok ilginç bir şekilde istediğim performansı alamadım.örneğin winrar ile çıkartma yaparken sistem deli gibi kasıyordu.i5'te ise herşey o kadar hızlı ki anlatamam.Bu arada ddr3 raamlerin hakkınıda yemeyeyim bu performansta.

Yani kısacası i5 alarak en doğru seçimi yapmışsın,çok memnun kalacaksın emin ol.

q9550 tabi ki performans olarak i5'ten iyi,en azından 3.1 ghz hıza sahip lakin arada fiyat farkı var ve i5 sonuçta çok yeni bir mimari yapıya sahip ve oldukça da performanslı.Ben şuan i5 kullanıyorum ve çok memnunum hatta şunu belirteyim;bu sistemimden önce q8200,q8400 ve e8500 kullandım çok ilginç bir şekilde istediğim performansı alamadım.örneğin winrar ile çıkartma yaparken sistem deli gibi kasıyordu.i5'te ise herşey o kadar hızlı ki anlatamam.Bu arada ddr3 raamlerin hakkınıda yemeyeyim bu performansta.

Yani kısacası i5 alarak en doğru seçimi yapmışsın,çok memnun kalacaksın emin ol.

Yanlış yönlendirmeyelim q9650'den bile iyidir i5.Testleri koyacağım az sonra...

xxAnno1404-CPUs-i5-1680.png

Power%20Consumption.png

IMG0026814.png

Core i5,21.5 full hd monitör,patriot 4 gb cl 7 1600mhz ramler,gigabyte anakart,600w kasa,directx 11 destekli yüksek çekirdek ve bellek hızlarına sahip bir ekran kartı(bütün oyunları yüksek detay oynayabilirsiniz)

)-anakart/productdetails.aspx?I_ID=40091

)-viper-ii-ddr3-1600mhz-cl7-dual-kit-ram/productdetails.aspx?I_ID=40670

Please register to see this content.

Yanlış yönlendirmeyelim q9650'den bile iyidir i5.Testleri koyacağım az sonra...

xxAnno1404-CPUs-i5-1680.png

Power%20Consumption.png

IMG0026814.png

Zaten q9550 al demedim ki arkadaşa,aksine i5 almakla iyi etmişsin dedim.Testlere göre de(bu arada yapılan tek test baz alınamaz,donanım sitelerinden takip edilmeli bu testler),fiyat/performans olarakta i5'in iyi bir seçim olduğunu söyledim zaten.Fakat lütfen şunu da belirtelim,kim ne derse desin q9550 i5 işlemciden çok daha güçlüdür.Bu gücü iyi kullanamaması diğer donanımlara,kullananın kullanım alanına,oyun-internet bilgisayarı farkına göre değişir.O yüzden ben de i5 kullanmama rağmen kalkıp efsane işlemcilerden biri olmuş olam q9550 yi kötüleyemem.Değil mi?

yüksek performansli harddisk isteseniz bundan almanizi tercih ederim + intel ile çalişacaksanız siz nvidia ekran kartlarına taşin

harrdisk

1 TB (1000GB) 7200 RPM SATA2 32 MB Cache, NCQ ewe gitcem pek yardım edemem şuan yarın iş yerind ekonuya geri gelir size yardım ederim yinede siz daha tercrubeli bir eleemandan bilgi edinebilisrsiniz

Zaten q9550 al demedim ki arkadaşa,aksine i5 almakla iyi etmişsin dedim.Testlere göre de(bu arada yapılan tek test baz alınamaz,donanım sitelerinden takip edilmeli bu testler),fiyat/performans olarakta i5'in iyi bir seçim olduğunu söyledim zaten.Fakat lütfen şunu da belirtelim,kim ne derse desin q9550 i5 işlemciden çok daha güçlüdür.Bu gücü iyi kullanamaması diğer donanımlara,kullananın kullanım alanına,oyun-internet bilgisayarı farkına göre değişir.O yüzden ben de i5 kullanmama rağmen kalkıp efsane işlemcilerden biri olmuş olam q9550 yi kötüleyemem.Değil mi?

Muhakkak fark edecektir kullanıma göre.Fakat core i5 video işleme,grafik tasarım,3d modelleme,oyunlarda yani bir çok alanda 9650'den bile üstün.Ben üstün olmadığı noktayı pek göremedim ...

sonuç olarak işlemci ve ramde sorun yok.Kasa almayı düşünmüyorum elimde sıfır kasa var PSU yok onuda listedeki şekilde tamam diyorum.HDD benim için çok önemli değil oda aynı kalsın.Monitörüde büyütmek istemiyorum yeterli.

Ozaman anakart ve ekran kartı konusunda hala tavsiyelere ihtiyacım var?

Bu anakart işlemcimle iyi performans verirmi? Anakart hakkında baya tavsiye aldım iyi değilmi?

candemir arkadaşım sadece ekran kartımı yetersiz anakartı ve monitörüde değiştirmişsin sanırım monitör aynı kalsında anakart ve ekran kartı hakkında yardımmm

sonuç olarak işlemci ve ramde sorun yok.Kasa almayı düşünmüyorum elimde sıfır kasa var PSU yok onuda listedeki şekilde tamam diyorum.HDD benim için çok önemli değil oda aynı kalsın.Monitörüde büyütmek istemiyorum yeterli.

Ozaman anakart ve ekran kartı konusunda hala tavsiyelere ihtiyacım var?

Bu anakart işlemcimle iyi performans verirmi? Anakart hakkında baya tavsiye aldım iyi değilmi?

candemir arkadaşım sadece ekran kartımı yetersiz anakartı ve monitörüde değiştirmişsin sanırım monitör aynı kalsında anakart ve ekran kartı hakkında yardımmm

Ekran kartı kesinlikle yetersiz.Anakart iyi fakat gereksiz pahalı.Verdiğim anakartı alsan çok daha mantıklı olur.Monitörü değiştirdim senin monitörden 35 TL pahalı 21.5 ve full hd.Eğer oyunlardan tat almak istiyorsa iyi bir monitörün olmalı.Vede yüksek çözünürlüklerde oyun oynamak çok daha keyifli olacaktır inan.Güç kaynağı olarak corsair öneririm.Çok daha kalitelidir...

dostum gel yannıstan dön amd sistem toplayalım sana :D kabul edersen yazarız

Gigabyte MA790FXT-UD5P/DDR3 S+GL+1394+16X*2 938pin 350 ytl

AMD Phenom II 945 X4 (3.0 GHz) 8MB (Am3 938Pin) BE 340 ytl

HIS HD4870 IceQ 4+ 1 GB 256Bit GDDR5 16X 360 ytl

OCZ Gold 2 GB 1600 MHz DDR3 RAM CL8 130 ytl

WD 500 GB 7200 RPM 32MB SATA2 (Caviar Black ) 120 ytl

lg 22x dvd rw 45 ytl

High Power 500W Act. PFC Güç Kaynağı 140 ytl

monitörü istediğini al 250 ytl

daha ileriye dönük ve daha bomba bir sistem oldu :D bıraz daha paran varsa bellekleri 4 gb yapabilirsin aynı modelin :p

Gigabyte MA790FXT-UD5P/DDR3 S+GL+1394+16X*2 938pin 350 ytl

AMD Phenom II 945 X4 (3.0 GHz) 8MB (Am3 938Pin) BE 340 ytl

HIS HD4870 IceQ 4+ 1 GB 256Bit GDDR5 16X 360 ytl

OCZ Gold 2 GB 1600 MHz DDR3 RAM CL8 130 ytl

WD 500 GB 7200 RPM 32MB SATA2 (Caviar Black ) 120 ytl

lg 22x dvd rw 45 ytl

High Power 500W Act. PFC Güç Kaynağı 140 ytl

monitörü istediğini al 250 ytl

daha ileriye dönük ve daha bomba bir sistem oldu :D bıraz daha paran varsa bellekleri 4 gb yapabilirsin aynı modelin :D

fiyatı arttırmam mümkün değil sistem 1.700ü geçiyor ben 1.600 sınırına anca dayandım oda zorla olacak... :p AMD oyun performansı olarak intelden dahamı iyidir?

sistemin intel kalmasına karar verdim. işlemci i5 ram patriot monitör benQ psu fsp olarak kalıyor.

anakartta candemir arkadaşımızın önerdiği olabilir büyük ihtimalle başka öneri gelmediği için. ekran kartı DX11 destekli oyun pek yok henüz. DX10 desteklilerin çıkmasıda çok uzun sürmüştü.. ama yinede o iyidir diyosanız onu alayım

fiyatı arttırmam mümkün değil sistem 1.700ü geçiyor ben 1.600 sınırına anca dayandım oda zorla olacak... :D AMD oyun performansı olarak intelden dahamı iyidir?

bu sısteme yatırım yaparsan daha mantıklı olur :D amd oyun ıcın daha ııdır tabıkı ve artık masaustundede cok iyi :p bunu onerırım sana bu tıp seyler e mantıklı para harcamak gerekır :)

merhaba arkadaşlar.ben 2005 model acer marka bir dizüstü pc kullanıyorum.ancak artık fosil olmaya aday kendisi. bu yüzden çok sağlam ileriye dönük olarak gelişen teknoliye ayak uydurabilecek, masaüstü toplamak istiyorum. ancak benim anakart, işlemci, ses kartı modelleri ve performansları hakkında hiç bir bilgim yok. bana bu konuda yardımcı olacak, öneride bulunabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim. ( bütçe: 2000 tl ye kadar.)

merhaba arkadaşlar.ben 2005 model acer marka bir dizüstü pc kullanıyorum.ancak artık fosil olmaya aday kendisi. bu yüzden çok sağlam ileriye dönük olarak gelişen teknoliye ayak uydurabilecek, masaüstü toplamak istiyorum. ancak benim anakart, işlemci, ses kartı modelleri ve performansları hakkında hiç bir bilgim yok. bana bu konuda yardımcı olacak, öneride bulunabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim. ( bütçe: 2000 tl ye kadar.)

bıraz beklersen sanada aynı sıstemın bıraz daha ıısını verebılırım ama bıraz bekle :D

bıraz beklersen sanada aynı sıstemın bıraz daha ıısını verebılırım ama bıraz bekle :D

Ürün

Birim Fiyat

Sil

Gigabyte MA790FXT-UD5P/DDR3 S+GL+1394+16X*2 938pin

194,00 USD

[x]

OCZ Reaper 4 GB (2*2) 1600 MHz DDR3 Dual Kit CL7

164,00 USD

[x]

AMD Phenom II 945 X4 (3.0 GHz) 8MB (Am3 938Pin) BE

193,00 USD

[x]

Samsung Dvd-Rw 22X SH-S223F/B Sata Siyah

37,00 USD

[x]

HIS HD4870 IceQ 4+ 1 GB 256Bit GDDR5 16X

212,00 USD

[x]

WD 500 GB 7200 RPM 16MB SATA2 GP WD5000AAKS

57,00 USD

[x]

High Power 500W Act. PFC Güç Kaynağı

79,00 USD

[x]

Lg W2261V-PF 21.5" LCD Monitör P.Siyah 2ms Hdmi HD

229,00 USD

[x]

KDV

320,84 TL

TOPLAM

2.103,30 TL

sistem bomba dostum gonul rahatlıgıyla alabılırsın banada doga edersın :D monıtorunde hd monıtor muhtesem oyun oynarsın :p

Ürün

Birim Fiyat

Sil

Gigabyte MA790FXT-UD5P/DDR3 S+GL+1394+16X*2 938pin

194,00 USD

[x]

OCZ Reaper 4 GB (2*2) 1600 MHz DDR3 Dual Kit CL7

164,00 USD

[x]

AMD Phenom II 945 X4 (3.0 GHz) 8MB (Am3 938Pin) BE

193,00 USD

[x]

Samsung Dvd-Rw 22X SH-S223F/B Sata Siyah

37,00 USD

[x]

HIS HD4870 IceQ 4+ 1 GB 256Bit GDDR5 16X

212,00 USD

[x]

WD 500 GB 7200 RPM 16MB SATA2 GP WD5000AAKS

57,00 USD

[x]

High Power 500W Act. PFC Güç Kaynağı

79,00 USD

[x]

Lg W2261V-PF 21.5" LCD Monitör P.Siyah 2ms Hdmi HD

229,00 USD

[x]

KDV

320,84 TL

TOPLAM

2.103,30 TL

sistem bomba dostum gonul rahatlıgıyla alabılırsın banada doga edersın :D monıtorunde hd monıtor muhtesem oyun oynarsın :D

eyvallah

arkadaşım sağlıklı cevap alabilmek için bence yeni konu aç bu şekilde ikimizin cevapları karışacaktır..

bu parcaların bırrebır aynısı al degısıklık yapalım derlerse kabul etme bunu ıstıoorum de :D

Phenom II X4 965 AM3 3.4GHz 8MB Cache 45nm İşlemci

İŞLEMCİ OLARAK BUNU TERCİH ETSEM. DİĞER BİRİMLERLE UYUMSUZLUK ÇIKARMAZ DEĞİL Mİ? VE DAHA DOĞRUSU HANGİSİ DAHA İYİ.

sessiz, ısınmayan, sistemi kaldırabilecek sağlam bir kasa önerebilir misiniz?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...