Jump to content

Cpu %100 Oluyor.explorer.exe %100 Kullanıyor...

infazci141

Recommended Posts

Arkadaşlar acil yardım lütfen...

Sistem:

Windows 7 ultimate 32bit Güncel

Core 2 quad 2.40

DDR2 2gb

HDD 320gb+500gb

Geforce 8600 512 mb

GA G31-MX1 S2

Sorun şu ki bir haftadır işlemci bir kaç işlem yaptığında %100 oluyor.Görev yöneticisinden baktığımda explorer.exe den kaynaklanıyor.Explorer i kapatıp biraz bekleyip tekrar başlattığımda %25-30 civarına düşüyor.2 kere format attım.Format ile önce düzeliyor bir sorun yok ama sonra bozuluyor.Kayperksy 2010 ile tarattım birşey bulamadı.Normalde Avira Antivir kullanıyorum.Tespit ettiğim bir kaç nokta var ama çelişkili:

*firefoxta bir eklenti var bilirsiniz video download helper.Burda belki 1000 den fazla video kaydetmişimdir...bununla indirmişim olduğum son videolar(youtube den bir oyun traileri) ı ne kopyalayabiliyorum ne de silebiliyorum.Silmek için unlockerı denedim o da olmadı.Hatta o videoya değmeye çalıştığımda işlemci %100 oluyor.

*Normalde hiçbirşey yokken 3 kere yenile yaptığımda işlemci gene %100 oluyor...

*Fan temiz o jel mi nedir parçalı parçalı ama.Durup dururken böyle yapması saçma.2009 marttan beri w7 beta, ekimden beri de tam sürüm kullanıyorum böyle hata vermedi daha önce...

*Xpde de olmuştu formatla düzelmişti...

*Bu durum gerçekten sinirlerimi bozmaya başladı....

• 2 hafta sonra ...

windows7 öyle bende 1 ay kullandım ama sonra vazgecerek tekrar xp ye gectim w7 çok fazla ram harcıyor bunu 512 mblk başka bi pcde denedim çok fazla kasıyor daha önceki acıklamlarda 128 mb ram yetecegi yazıyordu ama gördük kü öyle bişey yok sana 64 bitlik xp kullanmanı tavsiye ederim xp de 32 lik 4 gb ramle kullanılmaz en faza 3,5 gb..

Sorunum düzeldi ama nasıl oldu diye sormayın....

windows7 öyle bende 1 ay kullandım ama sonra vazgecerek tekrar xp ye gectim

W7 le bi alakasının olduğunu düşünmüyorum çünkü aynı sorun daha önce XPde de olmuştu...

Cpu termal jelini yeniledim ve ısısını düşürdüm.Önce düzelmedi...Bir format daha attım ve şimdi bi sıkıntı yok.

İlginçtir ki tek tek aynı programları yeniden yükledim ama işte aynı sorun devam etmiyor...

Ama hala sorun neydi anlayamadım.Jelin azalması olsa ilkinde düzelmez miydi?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...