Jump to content

Pepsi Seda Sayan Kampanyası Ile Kandırılmayın

maxi_cex

Recommended Posts

Arkadaşlar size 1 saat önce başımdan geçen olayı anlatayım sizin başınıza da gelebilir. Telefonuma mesaj geldi pepsi seda sayan kampanyası ile ramazana özel 10 bin TL kazandınız diyor ve türkcell numarası vermiş pepsi müşteri hizmetleri diye ben de aradım baktım bi adam çıktı telefona pepsi müşteri hizmetleri buyrun diye ben de böyle bir mesajın geldiğini söledim kendi de garanti hesabınıza yatırılacaktır ama bilgileriniz lazım dedi bana adımı-soyadımı sordu söyledim baba adı anne adı sordu söyledim iş anne kızlık soyadına gelince dur dedim neden soruyorsunuz anne kızlık soyadını, beyfendi gerekli dedi ben de vermiyorum dedim beyfendi yoksa yatıramayız dedi ben de yatırmayın o zaman dedim ve kapattım. Sonra türkcell müşteri hizmetlerini aradım durumu bildirdim böyle bir kampanyamız yok dedi. internetten biraz araştırdım daha önce seda sayanın adını kullanarak yine pepsi kampanyası diye çok kimseleri dolandırmışlar bilginiz olsun dedim kimsenin kötülüğünü istemem.

(Benden adımı, soyadımı, anne ve baba adımı sordular ben de verdim ama anne kızlık soyadını vermedim. Merak ettim bu bilgilerle bana bir zarar verebilirler mi?)

Telefon bankacılğı denilen bir olay var. Hesabı sahibinin gerçek olup olmadığını anlamak için size bir takım sorular hatta bayağı bir soru sorarlar. size sorulan sorularda bunların içindedir.bu bilgiler bazı resmi işlemlerde gereklidir..ve bununla sizi çok kolay dolandırabilirler..dikkatli olmanızda fayda var.eğer o şubeden kredi kartınız vs varsa şifrenizi değiştirmenizi öneririm.

@maxi_cex kardeşim imzanı iyi seçmişsin valla. Biraz uyanık kal ;) az kalsın avlıyorlardı seni. Yemeyin artık bunları arkadaşlar. Hem ramazan geçeli kaç ay oldu ;) Hiç bir kampanya sizden sözlü bilgi almaz. En çok adınızı alır. Böyle ayrıntılı soruları duyduğunuzda yem atın karşıya. Oyun ortaya çıkacaktır. İş yerinde bir arkadaşı Boynerden hediye çeki kazandınız diye aramışlar. Tabi sorgu sual falan derken kredi kartı numarasını istemişler bizimkide vermek istememiş ancak başta isim vermiş tabi. Karşıdaki ukala demezmiki istersek isminizden kredi kartı numaranızı bulabiliriz diye :) Oda kızıp kapatmış tabi. İş yerinde anlatınca, Abi bence yanlış yaptın, Bende sizin ebenizin numarasını bulabilirim dicektin dedim ona ;)

Arkadaşlar az önce karakola gittim numarayı alsınlar da bulsunlar kim olduğunu diye görevli memurun sölediği şey şikayetçimisin ben de öğrenci adamım mahkemeyle uğraşmak istemem, adamın tek dediği şey tanıdığınız herkese ulaştırın...

Sadece bu kadar mı yani adam numarayı bile almadı ya çok kızdım.

Arkadaşlar az önce karakola gittim numarayı alsınlar da bulsunlar kim olduğunu diye görevli memurun sölediği şey şikayetçimisin ben de öğrenci adamım mahkemeyle uğraşmak istemem, adamın tek dediği şey tanıdığınız herkese ulaştırın...

Sadece bu kadar mı yani adam numarayı bile almadı ya çok kızdım.

E memur Neyapsın Şikayetçi Olmuyorsun Neye Dayanarak Adamı Suçlucak Sen Şikayetçi Olmassan Adama Gitseler Böyle Bişey Var Deseler Adam Yok Ben Böyle Bişey Yapmadım Deyince Memuş Kalakalır Senin Şikayetçi Olman Onun Yaptıgı Suçu Doğruluyor Ve Kanıtlıyor

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...