Jump to content

Oyunlar Birden Kasıyor

alex02

Recommended Posts

ya bende oyunlar pc açılısta direk oyuna giriyom mesela crysis pes 2010 gibi uçuyo sonra 3 dk sonra acayip kasmaya baslıyor sistemim:

pentium 4 3.0ghz

3 gb ram

Palit 9500 GT 1 GB 128 Bit Ekran Kartı

Ben fandan şüpheleniyorum ekran kartıyı fanla birlikde aldım fan ötüyodu değiştirdim

bi çözüm yokmu ???

bu çözümü 6 ay araştırdım bulamadım lütfen gerçekden sistem iyi resident evil 5 full grafik kasmıyor normalde crysiside medium oynatıyor

İşlemci,ekran kartına falan baktığımızda aslında o kadar yeni bir sistem olmadığını görebiliriz.Donanımsal sorunları teknik olarak bilginiz yok ise kendiniz çözmeniz biraz zor.O yüzden yetkili servise ******ürme şansınız varsa ******ürün.Burdan doğru birşey söylememiz zor.

ona benzer sorunla bende karşılaşıyorum bende amd 5200+ işlemci zotac 8600 gt ekran kartı var pc açılırken aşırı bir fan sesi geliyor ekrana masa üstü gelince susuyor oyun oynarken de kasma ve ucma yapıyor ama pcnin içini ve ekran kartının fanındaki tozları temizleyince kasılma kaybolur yani sorunsuz çalışıyor benim tahminim ekran kartının üğzerinde fandan kaynaklanıyor

harddısk ten de yapabılır... oyunların kurulu oldugu klasor yuklu bır kapasıteye sahıpse oyun oynadıkca harddısk ıslemeye calısır... bu yuzden yapabılır... ram olayınada degınebılırız bazı ramlerde ramler tam doldugunda uzerındekı ram chıpı arzalı ıse donma yapabılır... Ama en bılındık olayı ekran ve cpu sıcaklıgıdır... bılıyorum cook oldum ama kzey koprusu cok ıcındıgında da yapabılır... bunlar dısında bır konu olamaz... yer yakınsa bırgun gorusup bakalım :D

Aynı sorun bende de var hdd değiştirdim ram i değiştirdim ekran kartını değiştirdim, eternet kartını değiştirdim gene çözüm olmadı. Ana kartımı değişeyim ne yapıcağımı şaşırdım. knight online oynuyorum ram i değiştikten sonra donma kitlenme olmadı fakat renkler karışıyor, bazende mavi ekran geliyor..

sistem özelliklerim:

p4 2.66ghz 2.67ghz

1gb ram

asus 8400gs 512

sisteminizde yüklü olan programlar çakışıyor bu sorunu bende yaşıyordum ekran kartı driverini güncelleyince sorunum kalmadı sizde bir deneyin ve ekran kartınızın drect x 10 desteği yoksa pes2009 dan sonra çıkan oyunlarda sorun yaşayabilirsiniz. yada ekran kartınızın sistem ayarlarıyla oynamışsanız bu sorunu verebilir. bence bilgisayarınızdaki gereksiz programları kaldırın

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...