Jump to content

Radeon 9550 256mb E.kartı Benim Pc Ye Olurmu?

abdulhey_

Recommended Posts

ekran kartı seçip takarken neye göre takılır bilmiyorum. şimdi konu şu; benim anakart foxconn rc 4107 ma. işlemci, intel pentium 4 3066mhz, ekran kartı, ati radeon xpress 200 series 128 mb, ram, 2x1 gb 667 mhz kingston dual kit. ben bir tane ikinci el, radeon 9550 ddr400 256mb (yazıyor üstünde) ekran kartı buldum. bunu sistemime taksam donanımdakini çıkartıp olurmu ve daha iyi performans alırmıyım?

benim ekran kartı sanırım zayıf kalıyor. vistada, windows 7 de sürekli hata veriyor. bu yüzden işte değiştirmek istiyorum.

Yok hayır.256 MB olarak geçiyor.128 değil.

PCI Express olduğu olduğu için sorunsuz bir şekilde kullanırsın diye düşünüyorum.Eski kartından daha iyi performans vereceği de malum.

evet üstünde 256 mb yazıyor efe yeğenin eski kasasında gördüm bu gün baktım orda boş boş duruyor bari işe yarasın dedim:) saol bi deneyeyim o zaman.

PCI Express olduğu olduğu için sorunsuz bir şekilde kullanırsın diye düşünüyorum.Eski kartından daha iyi performans vereceği de malum.

Ben "araştırırsanız iyi olur" dedim; çünkü, bilgisayarlarımdan birinde 9550 var ve de RAM'i 128'lik...

Demek ki, ATI 256'lığını da üretmiş... 9550'nin üretim yılı da 2004...

Kısaca şöyle söyleyeyim.

AGP genelde eski bilgisayarların anakartının desteklediği bir kart.

PCI Express ise çok yeni bilgisayarlardan değil de orta ayarlı bilgisayarlardan itibaren kullanılmaya başlanan bir kart.AGP'ye göre daha iyidir.

Daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız bir araştırın.Ben size nasıl anlatayım ki daha ;)

Bana göre sadece ekran kartının değiştirilmesi gereksiz.Biraz daha bekle para biriktir direk değiştir bilgisayarını.Eminim takdırdıktan sonra pişman olucaksın.İşlemcininde değişmesi gerekiyor çünkü.

yok yav:) benim amacım tam tersi oysa. niye şartımı var işlemcimin değişmesinin? eğer yoksa ne tüketim toplumunun bir parçası olcam bana yeter bu sistem.

yok yav:) benim amacım tam tersi oysa. niye şartımı var işlemcimin değişmesinin? eğer yoksa ne tüketim toplumunun bir parçası olcam bana yeter bu sistem.

Ekran kartını yenileyeceğine göre oyun oynuyorsun.Oyunların minimum sistem gereksinimlerine bakarsan bir çok oyunda pentium 4ün dayanma seviyesinde bazılarında desteklemediğini görürsün.Bu tabii ki benim düşüncem kararı verecek olan sensin ;)

Hemen işlemciyi değiştirmelisin demeye gerek yok bence.Oynadığı oyunlara 256 MB yetiyor ise diğer donanımlarda sıkıntı yok demek ki.Bilgisayar konfigürasyonuna göre ekran kartınız yeterli ise sorun yok bana kalırsa.Birde şunu söyleyeyim..Bugün işlemciyi,2 ay sonra ekran kartını değiştiririm mantığı ile gitmeyin.Paranızı biriktirin,toptan yeni bilgisayar alın.İnanın daha hesaplı ve performanslı olacaktır.Kendimden biliyorum.Bende tek tek parçaları değiştiririm diye düşünmüştüm en başında.Ama bazı arkadaşlarımızın düşünceleri beni bu tutumumdan vazgeçirdi.Bende bu sayede çok da güzel bir sistem topladım.

görüşleriniz ve bilgileriniz için teşekkür ederim. ama benim yaş gereği oyunlarla pek ilgim yok.

efe pc ekonomisi hakkında hemfikiriz yalnız ben şu an için ne ikinci el nede sıfır konfigürasyon almayı israf olarak görüyorum. hem zaten o ekran kartı yeğenin bir köşeye atılmış eski pc kasasında:) sevinsin diye biraz para ya veririm yada hiç vermem:)

yalnız bu agp soketi kafamı karıştırdı..? anakartımı yazdım yukarda buna göre kesin bir şey söyleyemezmisiniz agp yi mi pcı yımı destekliyor? ama en kestirme yoldan şöyle akıl yürütüyorum ben eğer şu anda takılı olan ati radeon xpress 200 series 128 mb desteklediğine göre bu da aynıdır gibi geliyor. everestle baktım ama bi şey çıkaramadım.

agp ne yav:) bi anlatsanız?

dostum senın anakartın pce sanırım ve dedıgın kart agp soket yapısı o kartı buna baglana hayal gibi ;)

dostum senın anakartın pce sanırım ve dedıgın kart agp soket yapısı o kartı buna baglana hayal gibi :)

dostum senın anakartın pce sanırım ve dedıgın kart agp soket yapısı o kartı buna baglana hayal gibi :D

emre yanlıs söylüyorsun radeon 256 9550 AGP 8X DİR BU SİSTEME OLMAZ.. <_<

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...