Jump to content

Kasa İçi Kablo Düzenleme Rehberi

Ultimatefe

Recommended Posts

Tahmin ediyorum ki sizde benim gibi kasanın içindeki kabloların karışıklığından epey bir rahatsız oluyorsunuz..HDD'nin kablosunu çıkarıp,yerini değiştirmek işkence gibi geliyordur.Sürekli takip ettiğim PC Labs sitesi bu konuda çok güzel bir makale hazırlamış.Burdaki kasa benim kasamın aynısı..Anakart dışında,içindeki parçalarda hemen hemen aynı..Birde 3-4 tane HDD eksik burda

;) En kısa zamanda yapmaya çalışacağım bu düzenleme olayını..Makalenin asıl linki aşağıda..TNC Üyeleri için burda paylaşmak istedim.

Kasa içinin ilk görüntüsü;

359iufl.jpg

Üzerinde biraz mesai harcadıktan sonraki hali;

14dhod0.jpg

ben elektrikciyim ama benim kasam bu kadar düzenli değil :D bu arada bikaç kişi sormuş malzemenin adı ne diye arkadaşlar o malzemenin adı klips dir kablo bağı dersenizde adam yardımcı olur elektrik malzemesi satan yerlerde rahatlılakla bulabilirsiniz

Bant olayı mantıklı ama bir kaç ay sonra sökmeye kalktığınızda yapışkanını çıkartmak imkansız olabilir...

Vay hemşerim.Bartın'da mı yaşıyorsun sen?

ben elektrikciyim ama benim kasam bu kadar düzenli değil :D bu arada bikaç kişi sormuş malzemenin adı ne diye arkadaşlar o malzemenin adı klips dir kablo bağı dersenizde adam yardımcı olur elektrik malzemesi satan yerlerde rahatlılakla bulabilirsiniz

Sizde var mı? Satıyor musunuz?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...