Jump to content

Vista Yüklü Laptop Hakkında

djonur007

Recommended Posts

Arkadaşlar başlıktanda anlaşıldığı gibi bir laptop var lanet vista kurulu. xp ye dönüştüreceğim ama sata'lı xp dahi denedim olmuyor. yanılmıyorsam 0x00000075 gibi bir hata veriyordu.

XP cd sini takıp biostan ayarlama yaptım yeniden başlattım. CD'den önyükleme için bir tuşa basın dedi bastım. 5 dk sonra black screen hatası verdi.(yanılmıyosam hata kodu: 0x00000075)

ne yapmalıyım win 7 ve vista kuruluyor. Easybcd programınıda denedim.

ya arkadaşım ne yükleyeceğim seni ilgilendirmez ben win 7 yi denedim. belki laptop özellikleri win 7 yi desteklemiyor. nerden biliyorsun?

lütfen cevap yazarken sadece soru hakkında olsun ÇÖZÜMÜ BİLMİYORSANIZ CEVAP YAZMAYIN.

ya arkadaşım ne yükleyeceğim seni ilgilendirmez ben win 7 yi denedim. belki laptop özellikleri win 7 yi desteklemiyor. nerden biliyorsun?

lütfen cevap yazarken sadece soru hakkında olsun ÇÖZÜMÜ BİLMİYORSANIZ CEVAP YAZMAYIN.

vista yüklü olabiliyorsa windows 7 hayli hayli olur...

arkadaşım tamam oluyor olmuyor denedim ama istemiyorum bana göre en iyisi xp. win7 ve vista da farklı olan sadece tıkladığında ilk açılan yerler. örn: pc özelliklerim. aygıt yöneticisine tıklayınca yine aynı xp

ben xp kurmak istiyorum. lafı uzatmayalım...

laptop un kendi sitesinden ve modeline uygun xp driver bölümünden sata raid ahci driverını indir ve elindeki xp cd sine ekle... ( matrix storage diye de gecebilir ) ekleme işini nlite programı ile yapabilirsin . bu işlemin nasıl yapıldıgını forum içinde arayarak bulabilirsin bilmiyorsan eğer ...

Aynı Problem Bende de Vardı.

*Biosa gir sata modu "ide" şeklinde değiştir.Xp cd sini tak tüm hdd yi komple uçur.

*Sonra Xp yi kurmak üzere laptopa fişi tak ve soğuk bir yere koy (Not bu önemli Xp de böyle sorunloar var cok ısınıp kendi kendini kapatıyor./ Pencereyi aç pencerenin önüne koy ciddiyim)

*Bu kadar

Not ! : Xp ye geçtiğiniz de mavi ekran hatalarıyla ,bol bol kendini kapatmalarla ( Özellikle Yeni oyunlarda aşırı ısınma nedeniyle kapanacak , mavi ekran hatası alacaksınız , bunlar Vistada olmuyor. Yani bu laptoplar Xp uyumlu değil

*Azıcık performans almak için Xp ye geçmemenizi tavsiye ederim .

*Zaten Laptop 'ınız Vista olarak gelmiş öyleyse Win 7 kurmanız size Xp deki performans artışı kadar performans sağlayacak aynı zamanda da Vista'daki görselliğede sahip olucaksınız.

Saygılarımla..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...