Jump to content

Dtp Kapatıldı..

Sirius

Recommended Posts

931820090813013127619.jpg

Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç 'Devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğü aleyhine eylemlerin odağı' gerekçesiyle DTP hakkında açılan kapatma davasıyla ilgli açıklama yapıyor..

Haşim Kılıç, DTP'nin ''Devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğü aleyhine eylemlerin odağı' haline geldiğinin anlaşıldığından Siyasi Partlier Kanunu'nun ilgili maddesi gereğince kapatılmasına karar verilmiştir dedi..

Kılıç, aralarında Ahmet Türk, Leyla Zana ve Selim Sadak'ın da bulunduğu isimlerden siyasi yasak alanların isimlerini açıklıyor..

Ahmet Türk ve Aysel Tuğluk'uın milletvekilliklerinin düşürülmesinin de karara bağlandığı açıklandı..

Kararların oy birliğiyle alındığı da belirtildi..

Kaynak...

http://www.haber7.com/haber/20091211/CANLI-Hasim-Kilic-aciklama-yapiyior.php[/CODE]

[/center]

• Replies 73
  • Created
  • Last Reply

ben kapatılmamasını istiyodum (türk kökenli biri olarak)bi çözüm değil çünkü bu kafayla bi 50 sene daha sürer bu terör olanda gariban mehmetçiğimizze olur zengin olan zaten yalı da bekçilik yaparak yiyo askerliği yada 21 gün askeri tatil yapıyo ah ülkem canım ülkem...

Tüm malvarlığına el koyuluyor dtp nin ayrıca 37 dtp li 5 yıl boyunca siyasi yasaklıdır.

Eywallah (: :dribble: Sirius Siyaset yapan yokki ? Ben cidden sevindim bu Hainlerin Partilerinin kapatılmasına..

Biz de çok sevindik dostum ama sorun olmasın yönetimle gaza gelmeyelim :rolleyes2:

Tarihsel gelişmelerden,siyasetten,toplumsal yapımızdan haberi olmayan, ve türkiye gerçeklerini bilmeyen ayrıca faşist duygular içerisinde duygusal dünyalarında çoşan bütün arkadaşlara GÖZÜ AYDIN... olsun derim....

sağolasın.

Beyler size yakıştıramadım olumsuz yorumlar bunlar demokrat bir ülkede böyle çözümler hiçte iç açıcı değil ona bakarsanız bende bir siyasi partiden hiç memnun değilim yıllardır onlarda ülkeyi kasıp kavurdu alevileri yaktı bu bir siyasi darbedir arkadaşlar.Nekadar kızarsanız kızın böyle şeyler ülkenin daha çok kaos ortamına gitmesine neden olacak doğuda yaşayan ve batıda yaşayan bir sürü doğulu kardeşimizin düşünce özgürlüğüne yapıl bir darbedir hadi Allah hayırlısını etsin siz daha belirli araştırmalar yapmadan yargısız infas yapıyorsunuz

kapanınca terör bittimi şimdi bu kadar seviniyosunuz yarın sokakları görün bakalım sanki gay bar kapattılar da sokaklara nonoşlar gibi gül atıcaklar türkler olarak gerçekleri görmekten hep muzdaribiz bu ülkenin en az %15 i bu partinin sempatizanı soykırımmı yapsak acaba nedersiniz??...

Bence fazla sevinmeyin.Gerekçeleri açısından %1.000.000 haklılar.Ama sonuçları bakımından değişen birşey olmayacak.DTP gider XTP gelir.

Ayrıca bugüne kadar parti kapatmanın çözüm olmadığı aşikar ülkemizde.Umarım DTP yöneticileri şapkasını önüne koyar ve bu kararı manipule edip ortalığı karıştıracağına PKK ile olan organik bağını kesip ülkemizin geleceğinde önemli rol oynama şansını düşünmelerini isterim.Begeniriz beğenmeyiz ama Demokratik Açılım'a tüm samimiyetleriyle destek vermelerini beklerim.Pek sanmıyorum,ama ülkemizin demokrasisine hayırlı olsun.Saygılarımla

Beyler size yakıştıramadım olumsuz yorumlar bunlar demokrat bir ülkede böyle çözümler hiçte iç açıcı değil ona bakarsanız bende bir siyasi partiden hiç memnun değilim yıllardır onlarda ülkeyi kasıp kavurdu alevileri yaktı bu bir siyasi darbedir arkadaşlar.Nekadar kızarsanız kızın böyle şeyler ülkenin daha çok kaos ortamına gitmesine neden olacak doğuda yaşayan ve batıda yaşayan bir sürü doğulu kardeşimizin düşünce özgürlüğüne yapıl bir darbedir hadi Allah hayırlısını etsin siz daha belirli araştırmalar yapmadan yargısız infas yapıyorsunuz
kapanınca terör bittimi şimdi bu kadar seviniyosunuz yarın sokakları görün bakalım sanki gay bar kapattılar da sokaklara nonoşlar gibi gül atıcaklar türkler olarak gerçekleri görmekten hep muzdaribiz bu ülkenin en az %15 i bu partinin sempatizanı soykırımmı yapsak acaba nedersiniz??...

Siyasi partiler terörü siyasi amaçları için kullanıyorlarsa kapatıldıkları zaman elbet sevineceğiz üzülelim mi?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...