Jump to content

Ip Yönlendirme Hakkında

Revenge

Recommended Posts

Arkadaşlar dosya paylaşımım için 21 numaralı portu local ip me yönlendirdim. ama uzak makinadaki arkadaşım benim bilgisayarıma nasıl bağlanacak. ben ftp://192.168.2.5:21 olarak giriyorum kendi local ime. makinamdan ftp server hazır duruyor ama o nasıl bağalanbilir benim kurduğum bu ftp serverine. başka bir ip yönlendirmesi felan yapmamız gerekiyor mu.Onun bişeyler yapması gerekiyor mu ? modem ayarı pc den ayar yada herhangi birşey.

88.235.90.202 internet IP'm

kullandığım modem airties. sanırım 88.235.90.202 yi kendi local ip me mi yönlendireceğim.Böyle bişiler yazırdu okuduğum bir yerde.yoksa tam tersimiydi.hatırlamıyorum.Bu birnevi localhost ta kurduğumuz internet sayfamızı internette paylaşıma açma tarzı bişey oluyor sanırım eğer saptamam doğru ise. eğer olabilirse arkadaşımın ftp://88.235.90.202 yazarak benim ftp serverime bağlanmasını nasıl sağlarım yada bu tarz bişey nasıl olabilir. hangi ayarlamaları yapmalıyım. Modem bilgim biraz zayıf..açıklayıcı anlatabilriseniz sevinirim.

• Administrator

Modeminden FTP serverini kurduğun pc'nin ip'sine 21 nolu portu yönlendireceksin. Yani 192.168.2.5'e.

Sen portu açtıktan sonra arkadaşına Internet Ip'ni vereceksin. No-IP gibi bir program kurarak bir domaine de yönlendirebilirsin.

Ondan sonra arkdaşın

Please register to see this content.
adresinden bilgisayarına ulaşabilecek. Başına ftp:// yazdığın için standart olarak 21'e bakacaktır browser.

Modeminden FTP serverini kurduğun pc'nin ip'sine 21 nolu portu yönlendireceksin. Yani 192.168.2.5'e.

Sen portu açtıktan sonra arkadaşına Internet Ip'ni vereceksin. No-IP gibi bir program kurarak bir domaine de yönlendirebilirsin.

Ondan sonra arkdaşın

Please register to see this content.
adresinden bilgisayarına ulaşabilecek. Başına ftp:// yazdığın için standart olarak 21'e bakacaktır browser.

Hocam teşekkürler. şimdi denedim kendi ip mi yazdım girebiliyormuşum. 21 numaralı portu yönlendirdikten sonra başka bişey yapmak gerekmiyormuş.. bide tai bu windows güvenlik duvarı engelliyormuş. şimdi fark ettim. bağlanmamı engelliyormuş sanırım. daha öncelerde girememiştim. şimdi aklımdan kaldırmak geçti. kaldırdım ve girdim. peki size bir soru daha yöneltmek istiyorum. Her programın kullandığı portlar farklımıdır ? Farklı ise ben hangi programın hangi portu kullandığını nerden anlayabilirim ?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...