Jump to content

Bilgisayarın Elektriği Kesiliyor Sorun Nerde?

platinum

Recommended Posts

bilgisayarı açıyorum 3-5 saniye fanlar çalışıyor kendiliğinden elektrik kesiliyor sizce sorun nerde ram işlemci hiçbirinde sorun yok acaba birşey kısa devremi yaptırıyor power supply de değiştirip denedim sorun düzelmedi bi fikri olan varmı asus anakart anakart pilini çıkarıp takmayı da denedim yine hayır yok ...

işlemci fan sıcaklığından yapıyordur. fanın düzenli olarak döndüğünden ve fanın yuvaya tam oturarak işlemciye temas etttiğinden emin ol.başka bişey dediğin gibi bir sorunu yapmaz..

işlemci fan sıcaklığından yapıyordur. fanın düzenli olarak döndüğünden ve fanın yuvaya tam oturarak işlemciye temas etttiğinden emin ol.başka bişey dediğin gibi bir sorunu yapmaz..

işlemciyi fanını söküp taktım bir sorun yok başka bir fikri olan varmı?

işlemciyi fanını söküp taktım bir sorun yok başka bir fikri olan varmı?

******ür bir bilgisayarcıya sorununu ne olduğunu söylesin öyle böyle denilenleri yaparken bilgisayarına kalıcı bir zarar veripde büyük masraflar açmasan daha iyi olur bence

Not : Herkez işini yapsa bu ülkede kriz olmaz zaten :rolleyes2: herkez herşeyin doktoru olmuş zaten :dribble: kimse üstüne alınmasın ama bu bir gerçek

******ür bir bilgisayarcıya sorununu ne olduğunu söylesin öyle böyle denilenleri yaparken bilgisayarına kalıcı bir zarar veripde büyük masraflar açmasan daha iyi olur bence

Not : Herkez işini yapsa bu ülkede kriz olmaz zaten :rolleyes2: herkez herşeyin doktoru olmuş zaten :dribble: kimse üstüne alınmasın ama bu bir gerçek

ben zaten bilgisayarcıyım hayatımda ilk kez böyle bir hatayla karşılaştığımdan yazdım ...

kendi işimi yapıyorum zaten merak etme...

işlemciyle fan arasında bir termal macun var eğer onu temizlerken veya sökerken sildiysen çalışmayabilir.İşlemciyle fan arasına termal macun sürersen düzelebilir.Teknikservislerden veya

bilgisayarcılardan temin edebilirsin.Yaklaşık fiyatı 7 tl ile 25 tl arası değişiyor.

Böyle bir sorunla defalarca karşılaştım güç kaynağı remler hepsi sağlam olduğu halde bilgisayar 10 dk sonra kapanıyordu işlemciyle fan arasına termal macun da sürdüm sorun çözülmedi yine 10 dk sonra kapandı bilgisayar anakartı kasanın dışında çalıştırdım sonuç yine aynı en sonunda daha büyük bir işlemci fanı denedim sorun çözüldü. biostan işlemcinin sıcaklığını kontol et elinde başka işlemci fanı var ise birde onunla dene derim.

Kardeş işlemciden yapabilir, ramlerden yapabilir. Ramleri çıkar tak, powerını değiştirip dene. Eğer hala yapıyorsa işlemcinle ilgili sorun olabilir. Aman dikkat et işlemcini bozma. Büyük ihtinalle işlemcinle alakalı bir sorun var kardeş senin pc de

power ve rami değiştirip denedim sonuç aynı...

işlemciyle fan arasında bir termal macun var eğer onu temizlerken veya sökerken sildiysen çalışmayabilir.İşlemciyle fan arasına termal macun sürersen düzelebilir.Teknikservislerden veya

bilgisayarcılardan temin edebilirsin.Yaklaşık fiyatı 7 tl ile 25 tl arası değişiyor.

o macunu biliyorum söktüğümde macun kurumuş şekildeydi tekrar söküp macunu temizlesem macunsuz taksam olur mu?

arkadaşım Power suplay ını değiştirip denedinmi

bende 1 kaç kez karşılaştım böyle bi sorunla ama sonun her seferinde power suplay dandı power da oluşan bir kısa devre yapıyor o soruna

power değiştirip denedim mesajda da yazdığım gibi...

Teker teker diger donanımların power kablolarını sökerek denedin mi hiç ? Birde ortalıkla boş ucu acılmamıs saga sola degen hiç bir güç kablosu olmadıgından emin ol. Kasa yüzeyine degen herhangi birseyde kısa devre yaptırıyor olabilir. Bunlara bir bak istersen

Böyle bir sorunla defalarca karşılaştım güç kaynağı remler hepsi sağlam olduğu halde bilgisayar 10 dk sonra kapanıyordu işlemciyle fan arasına termal macun da sürdüm sorun çözülmedi yine 10 dk sonra kapandı bilgisayar anakartı kasanın dışında çalıştırdım sonuç yine aynı en sonunda daha büyük bir işlemci fanı denedim sorun çözüldü. biostan işlemcinin sıcaklığını kontol et elinde başka işlemci fanı var ise birde onunla dene derim.

benimkisi 3-4 saniye içinde kapanıyor hiç açılmıyor pc

harddisk dahil herşeyi söküp denedim olmuyor olmuyor olmuyor kafayı yememek elde değil bişey kısa devre yaptırıp kapatıyor ama ne ?

Tek anakart kalıyor geriye galiba, anakart üzerine iyice bak belki üzerine düşen metal birsey yada yerinden cıkan bir bacak veya buna benzer bir temastanda kaynaklanıyor olabilir. Bence anakartı test ettirmende fayda var ya da baska bir anakart varsa onunla deneyip eminde olabilirsin. Görmeden bunlar geliyor sadece..

Bilgisayarın açma düğmesine baktınmı ?

pardon tesekkur butonuna yanlıslıkla bastım. Arkadasım kusura bakmada bılgısayarın çalıştırma anahtarıyla ne alakası var o sonuçda devreyı tamamlayan sıradan bı switch dir hadı bozuk dıelım sureklı kısa devrede olsun o zaman saten basınca makına hıc calısmazkı yada tam tersı anahtarın kontak ucları gıtmıs degmıyo artık basınca bırbırıne yıne aynı hıc calısmaz yanı senın dedıgın olay hiç anlamsız bi cevap kusura bakma bu cevabı arkadası yanıltıcagın için söyledım sadece senı kırmak için değil. Kardes senın sorununa gelıncede senın sorununun bıssuru yolu var en basıtınden işlemci macununu degıstır kurumus egerkı amd sempron kullanıyorsan o ıslemcı kesınlıkle macunsuz calısmıyor bizzat şahit oldum birisinin makınasını yaparken veya son zamanlarda takdıgın bı fan vb. alıcı bagladıysan onları kontrol et kısa devre olmalı bıyerlerde eger bantlı biyerler varsa mesela ek yapılmıs kablolar onları kontrol et + - bırbirine değip kısa devre yapıyordur ve powersupley de kısa devre korumaya geçiyordur bu ıkı cevap basıtlerıydı bu arada.

Tek anakart kalıyor geriye galiba, anakart üzerine iyice bak belki üzerine düşen metal birsey yada yerinden cıkan bir bacak veya buna benzer bir temastanda kaynaklanıyor olabilir. Bence anakartı test ettirmende fayda var ya da baska bir anakart varsa onunla deneyip eminde olabilirsin. Görmeden bunlar geliyor sadece..

işlemci yanıkmış arkadaşlar anakartta işlemciye elektrik veren kabloyu çıkardım çalıştı cevaplarınız için teşekkürler

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...