Jump to content

Bios Güncelleme Sorunu

kuazar

Recommended Posts

Asus P5SA2-X anakartın biosunu güncellemek için dos ortamında aflash yazılımını çalıştırdığımda "Error Can't Find sytem Bios Hook" mesajı alıyorum.Bios güncellemesi başlamıyor.Bunun sebebi ve çözüm yolları hakkında yardımcı olursanız sevinirim.

Sistemi başlangıç disketi başlatıyorum.İçinde güncel bios yazılımıda mevcut.

Bir güç kaynagınız varsa Pc ye baglı Windows üzerinden 30 sn de yapabilirsiniz. Asus un Cd sindeki (ya da netten bulursunuz) asus bios update ile cok basit bir şekilde halledilebilir. Digerini ben hiç kullanmadım o konuda bilgim yok maalesef.

arkadaşlar gigabyte asus biostar msı nın bios güncelleme programları var da

intel anakartın bios u windows üzerinden nasıl güncellenir yardımcı olabilecek varmı

birde laptoplar samsung acer toshiba felan bunlarında benzer yazılımları mevcutmudur

arkadaşım bios update'inin en sağlıklısı dos ortamında yapılanıdır "ROM" uzantılı bios güncelleme dosyaları windows üzerinden yapılır "fd" uzantılı güncelleme dosyaları ise dos üzerinden yapılır.

fd uzantılı bios güncelleme dosyasını bul ve bu bulduğun dosyaları nero ile boot cd yap pc açılırken dos ekranına geçecek dosta açıldıktan sonra bu dosyayı çalıştır yükleme başlayacaktır.

not:fd uzantılı dosyanın yanında aynı isimde bat uzantılı dosyasıda olacaktır...

arkadaşlar gigabyte asus biostar msı nın bios güncelleme programları var da

intel anakartın bios u windows üzerinden nasıl güncellenir yardımcı olabilecek varmı

birde laptoplar samsung acer toshiba felan bunlarında benzer yazılımları mevcutmudur

İncele sorunu cevabı burada. Google Translate'i kullanarak türkçeye çevirebilirsin :p

http://www.intel.com/support/motherboards/desktop/sb/CS-022312.htm[/CODE]

Laptolar içinde bios güncellemeri mevcut ancak bazı laptoplarda bios güncellemesi esnasında sıkıntılar yaşanmaktadır. Gerekmedikçe güncelleme yapılmaması daha iyi.

Ayrıca bios update yaparken dikkatli olunuz. Elektrik gitmesi veya yanlış bios yüklenmesi gibi sorunlar meydana gelebilir. Biosu güncelleyecem derken gereksiz yere biosunuzdan olmayın. Tabi eğer anakartınızda Dual bios var ise orası değişir tabiki :)

• 2 hafta sonra ...
anakrt modelini doğru yazarsan yardımcı oluruz. Asla windows üzerinden bios update yapmayınn.Elinize anakartı almayın...

ANAKARTIN ADI TAM OLARAK A8V

Please register to see this content.
BURADAN BAK İSTERSEN

Bulinki indir içinde av8 in son sürüm bios ve update yazılımı var.

Yapacakların şunlar :

1- Bu dosyaları Bir cd ye çek

2- Cd-rom destekli olarak Bilgisayarı Dosta başlat (bootlu win98 Cdsi ile yapabilirsin

3- cd rom desteği ile başlattıktan sonra bios programlarının olduuğu cd yi tak

4- şu komutu yaz ve bitene kadar bekle ----= afudos /iAV8.rom=

Bitince restart yap güncelleme bitmiştir.

Not: Bilgisayarında Herhangi bir sorun olmadıkça update yapmayın

Beta sürümü biosları kullanmayın daha deneme aşamasındaki bioslar cok sorun cıkartır

En son sürümünün artıları nelerdir.

Fakat en son sürümü yüklü iken bilgisayar daha hızlı açılıyor, ama işlemcinin hızı düşüyor.

SB600 anakart bendeki. 4. çekirdeği açamadım occ yani

Bulinki indir içinde av8 in son sürüm bios ve update yazılımı var.

Yapacakların şunlar :

1- Bu dosyaları Bir cd ye çek

2- Cd-rom destekli olarak Bilgisayarı Dosta başlat (bootlu win98 Cdsi ile yapabilirsin

3- cd rom desteği ile başlattıktan sonra bios programlarının olduuğu cd yi tak

4- şu komutu yaz ve bitene kadar bekle ----= afudos /iAV8.rom=

Bitince restart yap güncelleme bitmiştir.

Not: Bilgisayarında Herhangi bir sorun olmadıkça update yapmayın

aynen dediğin gibi dosyaları cd ye çektim windows ultimate 2009 multiboot cd sini atıp win98 den başlattım

A:/ bu çıktı dediğin gibi afudos /a8v.rom yazdım invalid falan yazdı dosyayı bulamadı

kardesim win98 cd sinden cd rom desttekli başlattığın zaman komut satırında default olarak A:\ yazar

sen cd rom surucusun içine girmen lasım yani a:\ yazan yere D: yazacaksın

Yapacaklarını aynen ekrandakiş gibi yazıyortum aynısını yap cd rom destekli açtığın zaman şu ekran gelir

A:\ <- Bu satıra D: yazacaksın Yani;

A:\D:

D:\ Afudos /iAV8.rom ( i ibaresini unutma sakın yanlış yazım deil)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...