Jump to content

Gfxplorer 3.16.0 - Kullandığınız Pc Veya Windows Hakkında Detay....

deli_petro06
 Share

Recommended Posts

Cümleten Selamun Aleyküm arkadaşlar...

Kb' lık bir uygulama olmasına rağmen çok fazla işe yarayacağını düşündüğüm için paylaşmak istedim...

1-Windows Bilgileri:

Aşağıda görmüş olduğunuz ekranda kullanmış olduğunuz Windows sürümüne ait sürüm bilgisi, resmi desteğin ne zamana kadar sürdüğü, sanal belleğin ne kadar kullanıldığı, kurulu sistem uygulamaları vs. gibi bilgileri edinebiliyorsunuz. En alt panelden sistem klasörlerine erişim sağlayabiliyorsunuz...

gfxplorer_01.jpg

2-CPU - RAM MB

Bu ekranda İşlemcinize ait bilgiler, Ram hızınız, boyutunuz, Anakart Marka/Modeliniz, Bios sürümünüz v.s gibi işe yarar bilgiler verir...

gfxplorer_02.jpg

3-GPU - Monitör - Ses

Aşağıda görmüş olduğunuz ekranda Ekran Kartınınız, Monitör ve Ses adaptörleriyle alakalı bilgileri edinebilirsiniz...

gfxplorer_03.jpg

4-Sürücüler

Aşağıdaki ekranda bilgisayarınıza bağlı olan SSD, HDD v.s ye ait bilgi edinebilirsiniz...

gfxplorer_04.jpg

5-Araçlar

Görmüş olduğunuz ekran vasıtasıyla da bir çok Windows aracına hızlıca geçiş yapabiliyorsunuz. DirectX Tanılama Ekranı, Kayıt Defteri Düzenleyicisi, Windows Hakkında Ekranı, Görev Yöneticisi, Hizmetler, Sistem Onarma v.s gibi ekranlara tek bir ekran üzerinden geçiş yapabilirsiniz...

gfxplorer_05.jpg

Kısaca kullandığınız Windows ve bilgisayar bileşenlerinize ait bilgileri hızlıca edinebilir, ne zaman Windows kurduğunuzu görebilir, belli ayarlar yapmak için tek bir ekran üzerinden pratik geçişler yapabilirsiniz. Ben uygulamayı beğendim. İleri de lazım olur ve lazım olursa diye hem kendim için hem de kullanmak isteyenler için ekliyorum. Uygulamayı çok fazla anlatmaya gerek olduğunu düşünmüyorum. Basit bir ingilizce menüsü var. Sadece bilgisayar ingilizcesi dedikleri dil bilmeye gerek olmayacak kadar basit bir arayüzü var...

MAJORGEEKS İNDİRME LİNKİ:

NOT: Majorgeeks linklerin yenilenmesi çok gerekmez. Genel olarak linke tıkladığınız da güncel linke yönlendirir. Yine de majorgeeks' te yayınlanmayabilir düşüncesiyle anasayfasını da aşağıya ekliyorum...

UYGULAMA ANA SAYFASI:

NOT2: Uygulamaya güvenip güvenmemek size kalmış. Ben kullanışlı olduğu için kullandım. 

Edited by deli_petro06
  • Like 3
  • Thanks 1