Jump to content

Ubuntu’da Turkcell 3g Vinn Çalıştırın!

KemalALKIN

Recommended Posts

Ubuntu’da Turkcell 3G VINN USB Modem ile internete bağlanmak..

———————————————————————————————–

USB Modemimizi bilgisayarımıza takalım..

1.png

Sonra Sistem Tepsisinde ki Ağ Bağlantıları simgesine tıklayalım. Ve oradan Yeni Mobil Geniş Bant (GSM) Bağlantısı seçeneğinin üzerine tıklayalım.(Bazılarında bu aşamayı yapmaya gerek kalmaz Modemi taktığınızda otomatik olarak yükleme sihirbazı açılabilir.)

2.png

Yükleme sihirbazımız açıldı. İleri diyoruz.

3.png

Sağlayıcımızın olduğu ülkeyi seçiyoruz:

4.png

Şimdi servis sağlayıcımızı seçiyoruz. Benimki Turkcell..

5.png

Aslında en önemli kısım burası. APN ismine mgb yazmalısınız. Yoksa internete bağlanma sıkıntısı yaşayabilirsiniz.

6.png

7.png

Devam edip uygula diyoruz.

8.png

Modemdeki SIM kartın PIN kodunu isteyecektir: Kendi PIN kodunuzu girin.

9.png

Tamam dedikten sonra Bağlantının sağlandığını göreceksiniz.

10.png

Deneyelim…

11.png

İşte bu kadar.

yukarıda anlattıklarınızdan sonra son dediğinizi denedim elbette..defalarca denedim perpaid yaptım postaid yaptım jerşeyi denedim olmadı hocam. pc ye format atmıştım ben. yeniden windows ve wine dan ubuntuyu kurdum. format atmadan evvelki ubuntu da kurmuştum vodafonemobile i ama ozaman network manaeger dan bir ağa bağlanmıştım güncellemeleri yapmış ve synapctic den vodafone paketini indirmiştiş. ozaman kurmuştum ve bağlanmıştım nete. heralde yine öyle yapmam gerekiyor. neyse eline sağlık genede..

birde içimde kalmış bir şeyi aktarmak istiyorum buraya hasbelkader gelecek ve 3g internet paketleri alacak insanlara.

sevgili insanlar..

3g internet paketleri demek zulüm demek,

çekmeyen yada yavaş çeken internet demek,

pahalı internet demek,

hani derlerya bir şeyi ilk çıktığında almayacağın biraz geçsn 1 sene 2 sene falan aynen dedikleri gibiymiş kim dediyse..

siz siz olun adsl uydunet vs yollardan yakın zamanda şaşmayın ve kesinlikle tahahhütlü birşey almayın

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...