Jump to content

Adsl Devri Sona Mı Eriyor?

ozan06

Recommended Posts

ADSL devri sona mı eriyor? trans.gif2001 yılından beri herkes onu bekliyor: ADSL devri geçiyor, şimdi devir onun devri...bilgisayarmaliyeinternet.jpg

Bundan 8 yıl önce resmi olarak başlatılan yaygın kablosuz internet hizmeti Wimax nihayet gerçek anlamda yaygınlaşmaya başladı. Temel olarak kabloları ortadan kaldıran ve interneti tek bir merkezden kitlelere yaymayı hedefleyen Wimax teknolojisi dünyanın farklı ülkelerinde artık yaygın olarak kullanılmaya başladı.

Şu anda dünya çapında 80'den fazla ülkede kullanılan Wimax, tek bir vericiden kablosuz internet modem yardımıyla yüksek hızda internet erişimi sağlıyor. Son rakamlara göre ABD'de Clearwire'ın Wimax abone sayısı 173 bini aştı.

Rusya'da 200 bin ve Malezya'da 130 bin abonenin kullandığı Wimax hizmeti özellikle taşınabilir cihazların yaygınlaşması ile, sabit olmayan noktalarda internet erişimine ihtiyaç duyan kullanıcılar için faydalı bir hizmet. Wimax hizmetinin bu artan ivmesinin özellikle 2011 ve 2012 yıllarında zirveye ulaşacağı tahmin ediliyor.

trans.gifKaynak:ekolay Alıntıdır..

japonya 1gbit hızda interneti 60 liraya kullanırken bizler 2mbit i 60 liraya kullanıyoruz ah şu ttnete (ttnet gibi olanakları olan)bir rakip çıksa ne güzel olur..

kablosuz ağa şöyle bi bakalım

WPAN:ev,ofis,küçük alanlar

WLAN:bina,kampus,hava alanı,kamusal açık alanlar

WMAN:şehir,metropol,bölge

WWAN:şehir,bölge,ülke ve dünya geneli

japonya 1gbit hızda interneti 60 liraya kullanırken bizler 2mbit i 60 liraya kullanıyoruz ah şu ttnete (ttnet gibi olanakları olan)bir rakip çıksa ne güzel olur..

kablosuz ağa şöyle bi bakalım

WPAN:ev,ofis,küçük alanlar

WLAN:bina,kampus,hava alanı,kamusal açık alanlar

WMAN:şehir,metropol,bölge

WWAN:şehir,bölge,ülke ve dünya geneli

Siz ttnete büyük mü diyorsunuz?Türkiyenin en büyüğü tellcomdur.ttnet sadece halka sağlıyor.ama tellcom datacenterlere,şirketlere,hastanelere,bazı devlet kurumlarına net sağlıyor.tellcom 2013 gibi tüm halka net sağlamayı amaçlıyor.

Siz ttnete büyük mü diyorsunuz?Türkiyenin en büyüğü tellcomdur.ttnet sadece halka sağlıyor.ama tellcom datacenterlere,şirketlere,hastanelere,bazı devlet kurumlarına net sağlıyor.tellcom 2013 gibi tüm halka net sağlamayı amaçlıyor.

yook ben sadece ttnete bir rakip çıkmasını istiyorum. ben ttneti büyük görmüyorum...

superonline 2006 yilindan beri wimaxi sunmaya hazir telekomdan frekans lisansi bekliyordu zaten,ancak bugun tekrar bi arastirma yaptim superonlinin sitesinde wimax ile alakali bisey bulamadim,

fakat bir haber buldum ki ilginc telekom tekel olarak adsl'den yaptigi vurgunu yeterli buldu herhalde ki wimax lisanslarini 2010 yilinda dagitacagini aciklamis,yani adsl'ye ciddi ciddi rakip gelebilir onumuzdeki yillarda,

en geri kalmis ulkelerde bile wimax hizla yayginlasirken turkiyede lisanslar daha yeni verilecek,

iste dunyada wimax kullanimi

avrupa.png

asyawimax.png

afrikawimax.png

guneyamerika.png

avustralyawimax.png

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...