Jump to content

Bu Sistem Nasıl?

emre_yucel51

Recommended Posts

Arkadaşlar...Anakart aldım üstün performanslı:good:....bu anakarta kuracağım sistemi size anlatayım....lütfen!!!!konuda bilgisi olanlar cevap yazsın.....

http://www.gigabyte.com.tr/products/mb/specs/ga_x48_dq6.html

ANAKART:motherboard_productimage_ga-x48-dq6_big.jpg((GA-X48-DQ6))GİGABYTE

İŞLEMCİ:INTEL Pentium Dual Core E6300 2.8GHz 2MB Cache 1066FSB 45nm İşlemci((LGA775))

RAM:4 ADET 1 GB 800 MHZ CL6 KİNGSTOON

EKRAN KARTI:SAPPHIRE HD4650 GDDR2 2.8GB/1GB HM 128Bit ATI DX10.1 Ekran Kartı

HDD:SEAGATE 500 GB SATA2 16 MB 7200 RPM

İŞLETİM SİS:WİNDOWS (SEVEN)7 64 BİT

Fikirlerininzi bekliyorum arkadaşlar....((birde bazı kişiler bu anakart bu işlemciyle çalışmaz 4 çekirdek işlemci olması lazım dediler...birde tek ekran kartı ile çalışmazmış.....:S:S))

teşekkürler...emeğinize sağlık!!!!

dostum ekran kartının bitini yüksek tut mümkünse nvidia tabanlı bi ekran kartı al derim işlemcin 3.0 veya üstüde olabilir keşke i7 al diyecem ama onlarda pahalı şu sıralar 4gb rami tek tek alma hyper x 2gb 1600 mhz den 2 adet al derim pc canavar olacak hadi bakalım..

Kardeşim yeni sistem topladım

benim tercihim amd oldu

anakart : Gigabyte ma 790x ud3p

işlemci : amd phenom x2 550 3.1 ghz fakat şuan çekirdekleri açılmış durumda ve 4 çekirdek olarak kullanmaktayım

ekran kartı : hıs 1gb 4870 icoler3

ram: 2 gb 1066mhz ocz fatality

yani bu sistemi tavsiye ederim, amd varken(fiyat ve performans) intele bakmayın derim

Aldiğin anakarta bak taktığın işlemciye bak :good:

Hiç Yokdan Quad bakmanı tavsiye ederim.

Oda olmadı e8500 lere bak.

Ayrıca Rami ddr2 1200mhz olanından seçersen iyi olur.

Ekran kartı olarak biraz daha kaliteli bir kart seçilebilir.

Hd 4850,4870,Hd5750 vs gibi.

ii geceler

1 )bu anakarta koyduğun paraya yazık bunun fiyatı nerden baksan 300 ün üstünde

2)@marvelin arkadaşın dediği gibi hyperx 2x2gb almanı tavsiye ederim

3)işlmecin çok düşük

4)hdd yi seagate nin barracuda 32mb NCQ sata2 olanını almanı tavsiye ederim..

not:ben senin bu anakartın niçin almanı anladım

ileride işlmeciyi değiştirbelmen için ama işlmencini şimdi yüksek almanı tavsiye ederim önümüzdeki yılarda allah bilir nasıl anakartlar çıkar..

bide yani bu anakartı almaya gerek yok çünkü bu zamanda ezik olan anakartlar bile dulacore yi çalıştırıyor

GIGABYTE GA-MA770T-UD3P AMD 770G DDR3 1666MHz(OC) SOKET 938 AM3 ANAKART-196,45 TL

POWERCOLOR ATI HD 4730 512MB 128BIT GDDR5 (DirectX 10.1) HDMI PCI-E x16 2.0 EKRAN KARTI-141 TL

AMD PHENOM II X4 955 3.2GHz (SOKET 938) AM3 BLACK EDITION KUTULU İŞLEMCİ-371,55 TL

OCZ GOLD EDITION 2GB 1600MHz DDR3 BELLEK-127,61 TL

HIGH POWER 500W POWERSUPPLY-145,35 TL

Arkadaşım yeni topladi gayette memnun. Colin Mcrae Dirt_2 yi full detay 3 saat birlikte oynadik. Sonra NFS Shift takildik PES 2010 oynamadan bırakmam dedi toplamda 5.5 saat pc başındaydik ben yoruldum pc yorulmadı.

İşlemci pahalı gelir dersen;

AMD ATHLON II X2 245 2.9GHz (SOKET 938) AM3 KUTULU İŞLEMCİ-134,76 TL

alabilirsin. Emin ol İntel'in Pentium Dual Core E6300 2.8GHz 2MB Cache 1066FSB 45nm İşlemcisinden daha fazla performans alırsın. Bol bolda dua edersin. Oyun için pc topluyosan AMD kullan arkadasım.

Fiyatlar Hepsiburada'dan alıntıdır.

tavsiyelerininz için teşekkürler....

işlemciye en fazla 170 tl ayırabilirim...

ramleri dediğiniz gibi alıcam!!!!

sorun sadece işlemci mi???((arkadaşlar tabikide anakarta 300 tl vermedim...2. el olarak 100 tl ye aldım....))

bu tek ekran kartı ile çalışır mı??((SLI kablo muhabbeti nedir açarmısınıxz????

teşekkürler ...emeğinize sağlık.....!!!

arkdaşlar bütçe yoq...satajyerim arttırdıklarımla yavaş yavaş topluyorum sadece işlemci kaldı....onada 200 tl olsun core 2 duo 3.01 ghz alıcam büyük ihtimalle...daha fazlası beni bozar ramlari 4 tane 1 gb almayı düşünüyorum siz neden karşı çıktınız...4 adet 1gb 800mhz ram????

biraz açarmısınız....teşekkürler...

ALINANLAR:anakart...hdd...e-kartı....

KALANLAR:işlemci:SS:....ramler

arkdaşlar bütçe yoq...satajyerim arttırdıklarımla yavaş yavaş topluyorum sadece işlemci kaldı....onada 200 tl olsun core 2 duo 3.01 ghz alıcam büyük ihtimalle...daha fazlası beni bozar ramlari 4 tane 1 gb almayı düşünüyorum siz neden karşı çıktınız...4 adet 1gb 800mhz ram????

Grafiker değilim 128 bit e-kartı yeterde artar die düşünüyorum....

tavsiyelerininz için teşekkürler....

işlemciye en fazla 170 tl ayırabilirim...

ramleri dediğiniz gibi alıcam!!!!

sorun sadece işlemci mi???((arkadaşlar tabikide anakarta 300 tl vermedim...2. el olarak 100 tl ye aldım....))

bu tek ekran kartı ile çalışır mı??((SLI kablo muhabbeti nedir açarmısınıxz????

teşekkürler ...emeğinize sağlık.....!!!

175 tlye amd phenom ii x3 720 buldum.

sistem bu;

Intel Core 2 Duo E7400 2.8 GHZ

Gigabyte GA-P43-ES3G [s775] DDR2 GL S PCIx

Seagate 1.5 TB SATA 2 32MB cache HDD

Kingston DDR2 800 4GB (2 GB x 2)

Saphire HD4870 512 MB DDR5 PCIex

Asus Siyah Kasa

600 Watt FSP Power Suplay

Samsung 22x DVDRW SATA

Microlab 5+1 ses sistemi

Grafiker değilim 128 bit e-kartı yeterde artar die düşünüyorum....

Şöyle düşün senin dört katlı bir apartmanın var ve 4 kişilik bir aile kalmak istiyor.Sen ailenin her bir üyesine bir daireni veriyorsun ama kira zamanı geldiğinde bir daire parası alıyorsun.Mantıklı geliyor mu? Bana gelmedi.O yüzden şimdilik 2 GB+2 GB al diğer iki slota da gerek oldukca takarsın ramlerini.İşlemci olarak aşağıdakini tavsiye ederim.273 TL 4 çekirdeklilerin giriş seviyesi işlemcisidir(INTEL CORE 2 QUAD Q8300 2.5GHz 4MB CACHE 1333MHZ ...) ve gayet performanslı.

Please register to see this content.

@candemir2005 dostum çok güzel bi örnekle açıklamışsın olayı

Şöyle düşün senin dört katlı bir apartmanın var ve 4 kişilik bir aile kalmak istiyor.Sen ailenin her bir üyesine bir daireni veriyorsun ama kira zamanı geldiğinde bir daire parası alıyorsun.Mantıklı geliyor mu? Bana gelmedi.

birde ne kadar ayrı parça alırsan parçaların birbirini etkilemesi o kadr fazla olur çakışmalar donmalar vs gibi bide hafıza ne kadar çok düşerse para da artar o yüzden yapabiliyorsan 2 tane 2 gigabytelık al yada tek 4 gb lık al derim

sende stajer sın demek ne stajerlıgı bu hangı okul felan bende stajerımde ondan sordum :good:

bilgisayar bölümü ...abdurrahman ve nermin bilimli...endüstri meslek lisesi...12. sınıf stajyer işteee...

bende bilgisaya/veritabanı böşümü vali gökhan aydıner anadolu meslek lisesi 12.sınıf

staj defteri felan doldurdunuzmu hiç

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...