Jump to content

Ttnet In 8mb Lik Tarifesine Dün Geçirdiler Bu Ne?

abdulhey_

Recommended Posts

Yaklaşık 1 buçuk ay önce geçtim bende 8 mb-e kadar olan bağlantıya. 15 gb download limitini geçtikten sonra hızınız otomatik olarak 512 kb-a düşer yazıyor ama daha düştüğünü görmedim. 800-900 kb arası dl hızım var çok da rahat kullanımı. İnternette sörf yaparken çok bi farkı yok aslında ama bu olay biraz ram ile de alakalı. Lakin downloadda çok kullanışlı. 70-80 gb download oluyor aylık en az :) ve hızda da bir düşme yaşanmıyor. Genede ben modemi ne olur ne olmaz diyerekten kapatıp açmıyorum hiç, aylık bi kere kapatıyorum oda ay başlangıcında :). Belki dl limiti dolduktan sonra modemi kapatırsanız hız düşebilir lakin 8mb-e kadar internet servisini kullanan çok arkadaşım var ve hiç şikayet duymadım şimdiye kadar.

Edit: ileti düzeltme.

geçen ayın 17sinde geçtim ve geçen ay 187gb download yaptım düşme olmadı geçen ay sanırım kimsede olmadı.Bu ayda daha ayın 6sı ben 83gb download yapmışım dur bakalım ne zaman düşücek hayırlısı :=)

ben bir ilçede okuyorum normalde antalyada bağlantım sorunsuz. sadece telekoma (13km)uzak bir yerde oturduğum için netlimitsiz(8 mb hıza kadar) paketle mademimin bağlana bileceği max hız 4mb oluyordu 4 mb de de sorunsuz kullanıyordum download hızım da 400 500kb/s kadar çıkıyordu ama bu ay içerisinde değişen bir değer değildi ping gayet güzeldi

fakat şimdi bulunduğum ilçede öğrenciler gittiğinde (ben bu bayram eve gitmemiştim) hız 8 megabit olarak modem bağlanıyor hızım da 950kb/s olarak download yaptım. ama ne yazık ki öğrenciler döndüğünde bu hız 512mb e düşüyor yani saniyede 15kb, 20kb/s de indirme yapa biliyorum :S

bunu telekomu arayıp şikayet edemiyorsun çünkü 8 megabite kadar diyor pakette yani aradım ben dedim neden düştü bu kadar pakette vaad edilen bu dedi inceledim diyor ki kullanıcı o anda yoğunluğa göre 512 ile 8000 arasında bağlanma hakkı vardır.512 altına düşerse bir arza kaydı alırız dedi. bilmem anlata bildim mi :)

yani hızın bazen düşecek bazen yükselecek sabahları saat 04 ile 10 arası netim süpper uçuyor ama saat 13 ten saat 01 e kadar yerlerde sürünüyor gerei kalan vakitlerde normal.

Yaklaşık 1 buçuk ay önce geçtim bende 8 mb-e kadar olan bağlantıya. 15 gb download limitini geçtikten sonra hızınız otomatik olarak 512 kb-a düşer yazıyor ama daha düştüğünü görmedim. 800-900 kb arası dl hızım var çok da rahat kullanımı. İnternette sörf yaparken çok bi farkı yok aslında ama bu olay biraz ram ile de alakalı. Lakin downloadda çok kullanışlı. 70-80 gb download oluyor aylık en az :) ve hızda da bir düşme yaşanmıyor. Genede ben modemi ne olur ne olmaz diyerekten kapatıp açmıyorum hiç, aylık bi kere kapatıyorum oda ay başlangıcında :p. Belki dl limiti dolduktan sonra modemi kapatırsanız hız düşebilir lakin 8mb-e kadar internet servisini kullanan çok arkadaşım var ve hiç şikayet duymadım şimdiye kadar.

Edit: ileti düzeltme.

Senin Haberin olmadan ip adresin değişiyor dostum :p

Yok öle modemi kapamayınca o hızda kalıcak diye.

İp en fazla ya 12 saat yada 24 saat gibi bir süre kiralayabilirsin.Emin değilim yine daha kısa sürede olabilir.

Bu sebebden dolayı ip değişince zaten modem açılıp kapanmış oluyor :p

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...