Jump to content

800 Mhz Anakarta 1066 Mhz Ram Taksam çalışır Mı ?

Kursat27

Recommended Posts

eski anakartım max 333MHz destekliyordu ama bulamadım 400MHz taktım ve hatta -512MB 333MHz + 512MB 400MHz olrak kullandım ve ikiside 333MHZ olarak çalıştı ve mavi ekran vs gibi hiç bi hata almadım ve markalarda farklıydı..

ve şuanda da anakartım 667, 800, 1066, 1333 MHz destekliydi -1000MHz taktım oda 800MHz olarak çalışıyordu..

arkadaşımında anakartı 533 destekliydi bulamayında 667 takım oda çalıştı.. artık karar senin :).. 3 durumda da ben düzgün çalıştığını gördüm..

max 800mhz destekleyen anakarta 1200 mhz ram taksan göreceği 800 mhz.

800 mhz ile 667 mhz tak göreceği 800 mhz yerine 667 olarak görür.

bazı anakartlar bios guncellemesi sonrası O.C İLE 1066 göürü ilk once anakartınızı en son biosu guncelleyip yada sitesinden kontrol ediniz desteği varmı varsa bios güncelle sonra biostan rame çok az voltaj ver 1066 yap kullan ramin soğutucusuda yoksa yumurta kır pişir ok.

çalışır neden çalışmasın teklemez bile direk pc açılır ama nasıl donmalar olur pcde birsey yapamassın ben staj gordugum yerde 667 mhz yerine denemek için 800 mgz taktım performansları ölcmek ıcın uyumlu olmayınca donmalar oluyor kasmalar vs vs bunlarda kucuk mıktarda deil epey abartılcak sekılde

çalışır neden çalışmasın teklemez bile direk pc açılır ama nasıl donmalar olur pcde birsey yapamassın ben staj gordugum yerde 667 mhz yerine denemek için 800 mgz taktım performansları ölcmek ıcın uyumlu olmayınca donmalar oluyor kasmalar vs vs bunlarda kucuk mıktarda deil epey abartılcak sekılde

yok abi ya ben nerdeyse hergün yapıyorum elimde 800mhz ram var 667 makineler geliyor takıyorum test için canavar yaa aslında 800 ler daha ucuz olduğu ıcın 800 al diyorum ;)

arrester işlemciden dolayıda olabilir o bizde kasma yaptı core 2duo hp tabletde denedım kasma oldu w7 kuruluydu p4 3.0 ghz de denedım xp kuruluydu yine kasma oldu hemde baya baya oldu

adanadaysan gönder dostum bana ;) birde şu var bazı anakartalar biliyorsun ram şeçiyor o taktığın ramleri yada marka modelleri anakartın kıtapcıgında da yazar sıtesındende ram listten gorebılırısn belkı başına oda gelır onunda cozumu bıos ayarlarından

olum bios ayarındakı cozumu dedigin ne sadece mhz ayarları var kac mhz ile calıssın diye oda sadece diyelim bi tane 533 bi tane 667 taktık o zman kac mhzde calıssın diye ayarlamalar var sadece 533 667 auto ayarlamaları senin dedigin ne ayarlamaları merak ettim ?

olum bios ayarındakı cozumu dedigin ne sadece mhz ayarları var kac mhz ile calıssın diye oda sadece diyelim bi tane 533 bi tane 667 taktık o zman kac mhzde calıssın diye ayarlamalar var sadece 533 667 auto ayarlamaları senin dedigin ne ayarlamaları merak ettim ?

babacığım asusun p5 serilerinde gigabytın e serilerin düşük modelleri 800 desklerken bios güncelleyip o.c ile 1066 ramleri desktekleyebiliyor.

birde en son nezaman biosu acıp rame voltaj verip mhzleri yükselttin ?

neyse bu resimde anlayacağını sanıyorum. bu resim en basit hali benim ankartta daha farklı

not: 1066 ramlar 800 mhz ramlerın o.c lı halıdır

57d75264a2a74747b405008.jpg

dual core e2200 işlemcim var ve anakart gigabyte ep45 serisi 800mhz ram destekliyor o.c ile 1066 oluyor ama bende şuan farklı markalarda 800mhz 1gb ram ve 667 mhz 512mb ram takılı 7 aydır ofis de tık demeden çalışıyor tek kötü yani en düşük hızdaki ram in değerinde çalışması yani 667 de çalışıyor.. her türlü işlemide yapıyorum( oyun,film,dosya paketleme gibi) ramlerden yana bir sorunum yok.xp sorun cıkarıp takılmadıkca ramler gayet duzgun calısıyor. daha farklı makinalarda da kullandıgım oldu hiç sorunla karşılaşmadım.

800 mhz takarsın sonra bakir soğutucu takar overclock(hız aşırtma) yaparsın oldu bitti :clapping: zaten bir ara 1066 ramlar öyleydi 800 ü hızlandırıyorlardı (diye hatırlıyorum)

da 800 mhz de son derece yeterli bence boşa kasıyorsun.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...