Jump to content

Windows 7 Kitlenme Sorunu

aybars_23

Recommended Posts

İyi akşamlar arkadaşlar. Sitede bulunan win 7 lerden http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=109186 adresindeki ''Windows 7 Ultimate Final / Orijinal Türkçe (32&64), "YEPYENI" BOL ALTERNATIF LINK -/- ORIJINAL MSDN TÜRKÇE SÜRÜM'' adlı konudaki win 7 yi indirdim. Kurulumda falan herhangi bir sorun yaşamadan rahatça kurdum. Çok stabil bi şekilde sistemim çalışıyor. Denemek için PES 2010 oyununu kurdum. Oyunun menu geçişlerindebi yawaşlık vardı. Çok önemli değildir dedim fakat maç esnasında 3-5 dk içerisinde kitlendi makina. Resetleyip tekrar denedim yine bikaç dk içerisinde kitlendi. Format atarken bi yanlışlıkmı yaptım die düşündüm ve tekrar formatladım makinayı yine kitledi. Bi kaç gün sonra 64 bit sürümünü indirdim tekrar formatlayıp kurdum ama aynı hatalar yine var. Bu sefer farklı bikaç oyun daha yükledim ama hepsinde 3-5 dk içerinde kitliyor. Tüm driverlerimi güncelledim. 32 bitlik win7 varken asusun sitesinden 32 bit driverlerini 64 bit varken 64 bit driverlerini indirip kurdum. Ama sorun geçmedi. Makina oyunlarda kitliyor. Hatta windowsun kendi oyunlarında bile kitliyor. Birseferde nette gezinirken kitledi. Mantıklı bir açıklamasını bulamadım. Yardım edecek biri olursa çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler...

Sistemim....:

Asus P5Q Pro anakart

Core2Duo E8200 2.66 ghz işlemci

4 gb (1+1+2) Kingston 800 mhz ram

Asus Nvidia 8600 GT ekran kartı

pes2010'nun ayarlar bölümünden uygun çözünürlüğü ayarlamayı denedinmi?

Denedim arkadaşım acemi değilimdir pek pc ye. Bu durumlarda yapılabilecek hemen hemen herşeyi yaptım. Hem dikkatli okuduysan sadece pes de değil kurduğum diğer oyunlarda hatta kendi oyunlarında bile kitliyor.

Benim Sistem aşağıdaki gibi

E8400 3.0 overlock yok

MSI P35 PLATİNİUM

6 GB OCZ Fatal1ty

HIS 4850 512 MB

SAMSUNG 226 NW 22" EKRAN

WINDOWS 7 64 BİT RTM (İNGİLİZCEDEN TÜRKÇE)

PES 2010, PES 2009, DIRT 2, FARCRY2, FUEL VS BÜTÜN OYUNLARI 1680*1050 FUL DETAYDA TAKILMADAN OYNUYORUM. BÜTÜN DRİVERLARI GÜNCELLE. SICAKLIKLARI KONTROL ET.

pc de ısı sorunu var grafık işlemeye geçiyor oyun oynayınca buda performans gerektıren bır iş buda ısı yapar pc nin havalandırmasını iyi yapmalısın kitlenme ondan yada ramdende yapabılır bi kontrol et bios setup ayarlarından ısıları ne kadar ısınıyo pc

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...